Nba Takımlarının İsimlerinin Hikayeleri.

Nba Takımlarının İsimlerinin Hikayeleri.

10 Temmuz 2019 0 Yazar:

Nba Takımlarının İsimlerinin Hikayeleri.

Chicago Bulls: Nba’a 1966’Da Katılan Chicago Ekibi, Şehrin “Etin Başkenti” Olmasından Yola Çıkarak Sahibi Richard Klein’in Matador Ya Da Toreador Alternatifleri Yerine Oğlunun Önerisiyle Boğaları Seçmiştir.

Los Angeles Lakers: Daha Önce Minneapolis Şehrinin Temsilcisi Olan Lakers, Bu Şehrin Lakabı “10.000 Gölün Diyarı”Ndan Yola Çıkarak Bu İsmi Almıştır. 1960’Da Los Angeles’a Taşınan Takım, Yeni Şehrinde Pek Göl Olmasa Da İsmini Korumuştur.

Boston Celtics: Kuruluşu 1946 Olan Takım; Whirlwinds, Olympians, Unicorns Gibi Alternatifler Yerine Basketbolun Öncü Takımlarından New York Original Celtics’ten Esinlenerek Boston Şehrindeki İrlandalı Nüfusun Da Etkisiyle Celtics İsmini Almıştır.

Cleveland Cavaliers: 1970’De Şehrin Yerel Gazetesinin Düzenlediği İsim Yarışması Sonucunda “Ne Olursa Olsun Korkusuzca Savaşan Ve Teslim Olmayan” Ekibi Temsilen Şövalye Anlamındaki Kelime Seçilmiştir.

Utah Jazz: Takıma Daha Önce Ev Sahipliği Yapan “Cazın Başkenti” New Orleans, 1974’De Düzenlediği İsim Yarışmasında Basketbol Takımına Bu İsmi Vermiştir. Takımın Renkleri De Mardi Grass Ruhunu Yansıtacak Şekilde Mor, Altın Sarısı Ve Yeşil Olarak Seçilmiştir. Takım 1979’Da Cazla Hiçbir Alakası Olmayan Salt Lake City’ye Taşınsa Da İsmini Korumuştur.

San Antonio Spurs: Eski İsmi Dallas Chaparrals (Meşhur Road Runner) Olan Takım, 1973’Te San Antonio’ya Taşındığında Vahşi Batı Ruhunu Yansıtan Bir İsim Arayışıyla Mahmuz Anlamına Gelen Yeni İsmini Seçmiştir.

Houston Rockets: Daha Önce San Diego’Da Yer Alan Takım, Bölgede Uzay Endüstrisinin Gelişimi Sebebiyle Bu İsmi Seçmiştir. 1971’De Nasa Uzay Üssüne Ev Sahipliği Yapan Houston’a* Taşındıklarında İsmi Korumaya Karar Vermişlerdir.

Detroit Pistons: İlk Olarak Fort Wayne Şehrinde Fred Zollner Tarafından Kurulan Takım, Sahibinin Fabrikasında Üretilen Piston Ürünlerinden Yola Çıkarak Bu İsmi Almıştır. Takım 1957’De “Motor City” Detroit’e Taşındığında, Bu İsmi Korumak Zor Olmamıştır.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •