Ana SayfaEĞİTİMNe Oldum Dememeli Ne Olacağım Demeli İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Ne Oldum Dememeli Ne Olacağım Demeli İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

ne oldum dememeli ne olacağım demeli ile ilgili kompozisyon, ne oldum dememeli ne olacağım demeli ile ilgili kompozisyon örnekleri, ne oldum dememeli ne olacağım demeli ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 ne oldum dememeli ne olacağım demeli ile ilgili kompozisyon, 2021 ne oldum dememeli ne olacağım demeli ile ilgili kompozisyon örnekleri, ne oldum dememeli ne olacağım demeli ile ilgili kısa kompozisyonlar, ne oldum dememeli ne olacağım demeli ile ilgili kompozisyon ödevleri, ne oldum dememeli ne olacağım demeli ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size ne oldum dememeli ne olacağım demeli ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Ne oldum dememeli ne olacağım demeli ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, ne oldum dememeli ne olacağım demeli ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Ne Oldum Dememeli Ne Olacağım Demeli İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Ne Oldum Dememeli Ne Olacağım Demeli İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Her ne şekil veya ortamda, ulaşılan başarılar, hiçbir zaman kalıcı değildir. Temel olan, bu çizginin devamlı ve istikrarlı bir şekilde sürmesidir. İleriyi görmek, olabilecek şeyleri tahminde bulunmak, onlara göre hesaplar yapmak mümkün olamaz. Hayatın ne zaman ve ne şekilde karşımıza neleri çıkaracağını, önceden bilemeyiz.

Bugün için varlıklı olanın, gelecekte büyük sıkıntılara düşmeyeceğini kimse garanti edemez. İşleri iyi gitmeyebilir, sağlık sorunları olabilir. Tahmin edilemeyen talihsizlikler yaşanabilir. Hayatta her şeyin olması ihtimali, göz ardı edilemez bir gerçektir. Geçmişte zengin olan birinin, kumar tutkusu ile bütün servetini kaybettiğini, fabrikası olanın çöpten ekmek aradığını zamanla basından ve televizyonlardan izlemekteyiz. Bunları birer ibret olarak değerlendirmek, bu tür yanlışlara düşmemek açısından önem teşkil etmektedir.

Geldiğimiz noktaya zaten ulaşmış durumdayız. Bu durumu değerlendirirken geçmişi ve o andaki durumu değil, ilerisini düşünüp ne olacağı konusunda önlemlerin alınmasını hesaplamaktır. Önemli olan geçmiş ve bugün değil, gelecektir. Kendimizi geleceğe göre hazırlarsak, bu bizim açımızdan daha önemsenecek bir avantaj sağlar. Geleceğe hazırlıklı olmak, geçmişle öğrenmekten her zaman daha önemlidir.

Ne Oldum Dememeli Ne Olacağım Demeli İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İnsan yaşamı boyunca bir çok dönemlerden geçer. Fani insan yaşamında bir çok fırsatlar da çıkabilir önüne. Bazen de bir çok imkansızlıklarda olabilir. Aslında bunların hepsinin olması gayet doğaldır. Bu dönemler içinde eksileriyle ve artılarıyla insanlar yaşamlarına devam ederler, etmelidirler de.
Yanlız unutulmaması gereken bir şey var.

Onu gözden kaçırmamak ve onu unutmamak gerekir. Bu gün; bir çok imkansızlıkların olabilir ya da yarın bir çok imkanlarada sahip olabilirsin bunların hepisi olağandır. Ama şunu unutmamak gerekir. İmkansızlıklar içerisinde nasıl kıvranıyor ve çareler arıyorsak, imkanlara sahip olduğumuzda da soğukkanlı olmalı ve bu imkanların birgün tükenebileceğini düşüne bilmeliyiz. Onu göre çeki düzen vermeliyiz, yön vermeliyiz yaşantımıza

Ne Oldum Dememeli Ne Olacağım Demeli İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar