Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Nevralji Vücutta Nasıl Görünür ?

0

Nevralji, Nevralji nedir, Nevralji hakkında bilgiler, Nevralji özellikleri, Nevralji belirtileri, Nevralji nedenleri, Nevralji tedavisi, Nevralji vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Nevralji hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Nevralji hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Nevralji Nedir ? Nevralji nelerdir ?, Nevralji belirtileri nelerdir ? Nevralji tedavisi nedir ? Nevralji vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Nevralji

Nevralji Nedir ?

Ağrı vücutta herhangi bir yerde ortaya çıkan hoş olmayan duygu olarak tanımlanmaktadır. Kronik ağrılar nosiseptif ağrı ve nöropatik ağrı olarak iki başlıkta incelenebilir. Nosiseptif ağrı, organ veya doku hasarına bağlı olarak gelişir ve periferik sinir sisteminde ağrı reseptörlerinden kaynaklanır. Nöropatik ağrı ise periferik ve santral sinir sisteminde sinirlerin kendi hasarından kaynaklanan tamamen farklı mekanizmalar üzerinden işleyen bir ağrı çeşididir. Nevraljinin nedenleri tam olarak anlaşılabilmiş değildir. Sinirin kendi hasarlanmasına bağlı, sinir üzerindeki baskıya bağlı ya da sinirin fonksiyonundaki değişikliklere bağlı olarak nevralji gelişebilir. Akılda tutulması gereken bir diğer durum da bazı durumlarda nevraljinin sebebinin bulunamayabileceğidir. Nevralji tipine bağlı olarak vücudun belli noktalarında lokalize olarak ortaya çıkan yanıcı, batıcı tarzda, bazen elektrik ya da şimşek çarpması şeklinde olabilen, genellikle fonksiyon kaybının eşlik etmediği ağrılardır.

Nevralji Vücutta Nasıl Görünür ?

Nevralji

Nevralji

Paylaş:
[vicomi_feelbacks]

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap