Nörofibromatozis Vücutta Nasıl Görünür ?

Nörofibromatozis Vücutta Nasıl Görünür ?

1 Nisan 2020 0 Yazar:

Nörofibromatozis, Nörofibromatozis nedir, Nörofibromatozis hakkında bilgiler, Nörofibromatozis özellikleri, Nörofibromatozis belirtileri, Nörofibromatozis nedenleri, Nörofibromatozis tedavisi, Nörofibromatozis vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Nörofibromatozis hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Nörofibromatozis hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Nörofibromatozis Nedir ? Nörofibromatozis nelerdir ?, Nörofibromatozis belirtileri nelerdir ? Nörofibromatozis tedavisi nedir ? Nörofibromatozis vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Nörofibromatozis

Nörofibromatozis Nedir ?

Nörofibromatozisler sinir sisteminin çeşitli bölgelerinde tümörlere eşlik eden deri ve diğer dokuların iyi huylu tümörleriyle karakterize kalıtsal hastalıklardır. Ciltte zararsız iyi huylu tümöral oluşumlarla birlikte, beynin görme ya da işitme yıllarında görme ya da işitme kaybına sebep olabilecek tümörler de izlenebilir. Bu sebeple ciddi nörolojik ya da yapısal fonksiyon bozukluklarına sebep olabilen bir hastalıklar bütünüdür. Nörofibromatozisli hastalarda öğrenme güçlüğü gibi gelişimsel bozuklukların da normal bireylere göre daha fazla görüldüğü gösterilmiştir. Bununla birlikte bazı hastalar hiç bir semptoma sebebiyet vermeden ömürlerinin sonuna kadar sorunsuz yaşarken, bazı hastalar da tanı aldıkları çocukluk çağından itibaren sürekli takip ve tedavi gerektiren bir patolojik durum haline gelebilmektedir. NF hastaları çok ciddi hayati tehlike oluşturacak belirtiler ortaya çıkmadan önce cilt lezyonları ile presente olabilirler. Ciltte yaygın oalarak görülen sütlü kahve lekeleri cilt altında yerleşen nörofibromların da fark edilmesiyle tanıya götürebilir. Bazı olgularda sütlü kahve lekeleri oldukça silik renkte olup çok dikkatli bakılmayınca fark edilmeyebilir.

Nörofibromatozis Vücutta Nasıl Göürünür ?

Nörofibromatozis

Nörofibromatozis

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •