Anasayfa » EĞİTİM » Öğretmenler Cumhuriyet Sizden Fikri Hür Vicdanı Hür İrfanı Hür Nesiller İster İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Öğretmenler Cumhuriyet Sizden Fikri Hür Vicdanı Hür İrfanı Hür Nesiller İster İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

öğretmenler cumhuriyet sizden fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller ister ile ilgili kompozisyon, öğretmenler cumhuriyet sizden fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller ister ile ilgili kompozisyon örnekleri, öğretmenler cumhuriyet sizden fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller ister ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 öğretmenler cumhuriyet sizden fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller ister ile ilgili kompozisyon, 2021 öğretmenler cumhuriyet sizden fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller ister ile ilgili kompozisyon örnekleri, yetenek ile ilgili kısa kompozisyonlar, öğretmenler cumhuriyet sizden fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller ister ile ilgili kompozisyon ödevleri, öğretmenler cumhuriyet sizden fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller ister ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size öğretmenler cumhuriyet sizden fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller ister ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. öğretmenler cumhuriyet sizden fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller ister ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, öğretmenler cumhuriyet sizden fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller ister ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Öğretmenler Cumhuriyet Sizden Fikri Hür Vicdanı Hür İrfanı Hür Nesiller İster İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Öğretmenler Cumhuriyet Sizden Fikri Hür Vicdanı Hür İrfanı Hür Nesiller İster İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Her konuda en iyi nesiller yetiştirmek öncelikle öğretmenlerin görevidir. Bir öğretmenin eğitim anlayışı, yetiştirdiği öğrencilerin nasıl olacağını belirler. Öğretmenler her şeyden önce özgürlüğe önem veren bireyler yetiştirmelidir. Bunun için de önce kendisi çok iyi bir örnek olmalıdır.

Bir öğretmenin yetiştireceği en iyi kişi, düşünce özgürlüğüne önem veren, vicdan sahibi ve bilgisini en faydalı şekilde kullanacak kişi olacaktır. Böyle kişilerin yetişmesinde aile faktörü de önemlidir tabii ki ama şüphesiz ki bu konuda en büyük vazife öğretmenlere düşmektedir.

Hiçbir şey özgürlük kadar ehemmiyetli olamaz. Öğrencilerin özgür bir kişiliğe sahip olmaları için onları katı kurallarla değil, özgür bir ortamda yetiştirmek gerekir. Öğretmen merkezli değil de öğrenci merkezli eğitim anlayışlarında bunu sağlamak çok daha kolay olacaktır.

Öğretmenler Cumhuriyet Sizden Fikri Hür Vicdanı Hür İrfanı Hür Nesiller İster İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Cumhuriyet’i kuranların eğitimden anladıkları, bağımsız kafalar yetiştirmekti, bir fikre körü körüne saplanmamış, arayıp soran ve eleştiren kafalar; o güzel deyişle, “fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür” kuşaklar! Herkese Bilim Teknoloji dergisi bağımsız olarak yayın hayatına başladığında Malatya’dan bir öğretmen aradı. Yılmaz öğretmen. “Ben” dedi, “öğrencilerimin her hafta bu dergiyi okumalarını istiyorum.

Bilimi, yenilikleri, endüstriyi, dünyanın nereye doğru evrildiğini bilimsel gerçeklikler ışığında topluma o kadar güzel aktarıyor ki, bu bilgilerden yararlanmayı öğrencilerimin de öğrenmesi gerekiyor. Haftanın bir saatini, serbest okuma saatinde, dergideki makalelerin değerlendirmesini yapmak üzere ayıracağım. Kim bilir, belki de birkaç öğrencimin “aklını çelebilirim.” Sonra, şu şu bayiye, şu kadar adet her hafta gönderebilir misiniz, diye ekledi.

Çocuklara pahalı gelmez mi diye sorduğumda yanıtı şöyle oldu: çocuklar bilimin, bilginin değerini anlamak ve öğrenmek zorundalar. Her gün abur cubur için harcadıklarının küçük bir kısmını bu dergiyi almaya da ayırabilirler.” Cumhuriyet’i kuranların o günkü değerlerinden hayli uzaklaştığımız bu dönemde Yılmaz öğretmen ve onun gibi eğitimcilerin varlığı ne kadar önemli.. Yılmaz öğretmenlerin çoğalması umuduyla…

Öğretmenler Cumhuriyet Sizden Fikri Hür Vicdanı Hür İrfanı Hür Nesiller İster İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın