Anasayfa » EĞİTİM » Okul Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Okul Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

okul sevgisi ile ilgili kompozisyon, okul sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri, okul sevgisi ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 okul sevgisi ile ilgili kompozisyon, 2021 okul sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri, okul sevgisi ile ilgili kısa kompozisyonlar, okul sevgisi ile ilgili kompozisyon ödevleri, okul sevgisi ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Okul, eğitim-öğretim verilen kurum ve bu faaliyetlerin gerçekleştirildiği tesisler. Okul sözcüğü çocuk ve gençlerin devam ettiği örgün eğitim kurumlarının yanı sıra tek bir alanda eğitim veren kurumlar ve bazı yüksek eğitim kurumları için de kullanılır: dans okulu, gazetecilik okulu, meslek yüksek okulu gibi. Bizde size okul sevgisi ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Okul sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, okul sevgisi ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Okul Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Okul Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Okul; bizim çeşitli konularda birçok bilgi öğrendiğimi, arkadaşlarımız ile oynadığımız ve zamanımızın büyük bir kısmını orada geçirdiğimiz bir yuvadır. Okulumuz bizim ikinci evimizdir. Okulda arkadaşlarımızla oyunlar oynar, eğlenceli vakit geçirir ve yeni bilgiler ediniriz. Bu nedenle okulumuzu sevmeliyiz. Okulumuz bizler için çok değerlidir. Bu nedenle okulumuzu sevmeli ve korumalıyız.

Okulumuzu görmezlikten gelmemeli ve okulumuza isteyerek gitmeliyiz. Okulda öğrendiğimiz bilgiler; bizlere yaşamımızda yardımcı olur. Örneğin bir sorunu çözmek için kullandığımız yöntemler; genellikle okulda öğrendiğimiz bilgilerden kaynaklıdır. Okulumuzu sevmeli ve önemsemeliyiz. Okulumuzda yapılan etkinliklere katılmalı ve derslerimizde çok iyi olmalıyız. Bilmediğimiz konuları; çekinmeden öğretmenlerimize sormalıyız. Unutmayın; bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır.

Bizler; okulumuz sayesinde her türlü konuda bilgilenebiliyoruz. Okulumuzu her zaman sevmeli, korumalı, görmezlikten gelmemeli ve önemsemeliyiz. Unutmayın; eğer okulumuz olmasaydı bizler çoğu konuyu bilmeyen biri olarak büyüyüp gelişirdik. Bu nedenle okulumuzun değerini bilmeli ve okulumuzu sevmeliyiz.

Okul Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Okul ikinci evimizdir bizim. Kendi evimiz dışında belki de en çok zaman geçirdiğimiz yer… Bir aydınlatma kurumudur. Nice çocukları yarınlara hazırlar. Bir hamur gibi yoğurur, şekil verir onlara. Eğitimin, sosyal yaşamın, terbiyenin ilk öğretilerini ailemizden aldıktan sonra, daha da ileriye gitmek, kendimizi geliştirmek, öğrenmek ve bir meslek sahibi olmak için okula gideriz. Okul, bu hayatta en güzel şekilde yaşamamızı sağlayan kurumdur.

Okula henüz başlamış çocuklar pek bilmez; ama o defterin, kitabın kokusunu bir kere içine çekmiş her öğrenci, okulun vazgeçilmez bir şey olduğunu iyi bilir. 3 ay süren yaz tatillerinde, hele de bir müddet uzak durduysak defterden kağıttan, o koku dünyanın en güzel kokusu gibi gelir bize. Okulların açılmasını iple çekeriz adeta. Okuduğumuz, öğrendiğimiz, paylaştığımız bu yerin bizim için ayrı bir önemi vardır. Okullar, kendisine, ailesine, devletine yararlı insanlar yetiştirmek için vardır. Okulun önemi bu anlamda çok büyüktür. Her yıl eylül ayının ortalarında, sırtımızda çantalarımızla başladığımız okulun ilk günlerinin heyecanı başkadır.

Bunun yanında her eğitim-öğretim yılının sonunda karne günlerini beklememizin de… Yorucu bir seneden sonra hak etmişizdir tatili. İnsanın büyüdüğünde en çok özlediği günleri okul günleridir. Orada yüzlerce anımız yaşanır ve ilerde sık sık anılır. Okul, ülkelerin gelişmişlik düzeyini de belirler. Bir ülkede okula verilen önem ne kadar büyükse, o ülkenin kalkınmışlık düzeyi de o derece yüksek olur.

Okul Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın