Anasayfa » FİTNESS » Ön Bacak Kası Nasıl Geliştirilir ?

Ön Bacak Kası Nasıl Geliştirilir ?

Ön Bacak Kası Nasıl Geliştirilir, Ön Bacak Kası Nedir, Ön Bacak Kası Egzersizleri Nelerdir, Kolay bacak kası geliştirme hareketleri nelerdir,Bacak kası,Etkileyici bacak kası geliştirme hareketleri nelerdir,Bacak kaslarımı nasıl geliştiririm, Faydalı bacak hareketleri, faydalı bacak hareketleri nelerdir, etkilyeyici bacak hareketleri, etkileyici bacak hareketleri nelerdir, bacak kaslarımı nasıl güçlendiririm, bacak güçlendirme, bacak kası,

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness bacak kası hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Bacak Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

Ön Bacak Kası Nasıl Geliştirilir ?

Ön Bacak Kası Nasıl Geliştirilir ?

GLUTE HAM RAISE: Bu hareket, kalça kaslarınızı iyi bir şekilde çalıştıran bir “birleşik leg curl” egzersizine benzetilebilir. Dizinizi büktüğünüz ve kalça kaslarınızı uzattığınız için birleşik egzersizler sınıfına dahil edilebilir.

Ön Bacak Kası Nasıl Geliştirilir ?

WALKING LUNGE: Ronnie Coleman en iyi döneminde 184 kg ile 45 metre walking lunge yapmış birisi. Walking lunge egzersizinin üst bacak kaslarını belirginleştirme ve kalça/hamstring bağlantısı için başlıca egzersiz olduğu söylenmektedir. Bu hareket sadece genel bacak gelişiminize katkı yapmakla kalmaz, aynı zamanda merkez bölgenizi kuvvetlendirir ve yüksek ağırlıklı squat egzersizinde dengenizi korumanıza yardımcı olur.

Ön Bacak Kası Nasıl Geliştirilir ?

LEG CURL: Hamstring kaslarınızın büyük kısmı hızlı kasılan kas liflerinden oluşmaktadır. Bu yüzden size tekrar sayılarınızı sekiz ya da daha az tutmanızı, kullandığınız ağırlıkların ise yüksek olmasını tavsiye ediyoruz. Arada bir yüksek tekrarlı setler uygulayın, böylece tüm kas liflerinizi çalıştırmış olursunuz.

Ön Bacak Kası Nasıl Geliştirilir ?

SISSY SQUAT: Eskiden sissy squat egzersizi şampiyon sporcuların bacak antrenmanlarında önemli bir yere sahipti ancak makineler devri başlayınca, sissy squat egzersizi unutulan egzersizler arasında yerini almış oldu.

Ön Bacak Kası Nasıl Geliştirilir ?

ROMANIAN DEADLIFT: Bunun nedeni ağır ve patlayıcı kuvvetlerini geliştirecek bir şekilde çalışmalarıdır. Romanian deadlift egzersizi tam da bu işe yaramaktadır. Kendinizi sayısız tekrarla yormak yerine Romanian deadlift hareketini yapın ve patlayıcı kuvvetinizi geliştirecek şekilde kalça kaslarınızı çalıştırın.

Ön Bacak Kası Nasıl Geliştirilir ?

Yorum yapın