Anasayfa » FİTNESS » Ön Kol Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Ön Kol Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Ön kol geliştirme hareketleri, ön kol geliştirme hareketleri nelerdir, ön kol kaslarımı nasıl geliştiririm, ön kol geliştirme egzersizleri, kol geliştirme egzersizler, etkileyici kol kası hareketleri, etkileyici kol kası hareketleri nelerdir, faydalı ön kol geliştirme hareketleri, faydalı ön kol geliştirme hareketleri nelerdir, kısa sürede kol kası nasıl yaparım, kısa sürede ön kolumu nasıl geliştiririm, kısa sürede kol kası yapma

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness ön kol kası hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Ön Kol Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

 

Ön Kol Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Reverse Barbell Curl: Barbell’i üstten tutuşla (avuç içleri aşağı bakar) kollar tam açık halden, tam kapalı hale getirmek suretiyle yapılan, forearm yani ön kol kaslarını hedefleyen bir egzersizdir.

Ön Kol Geliştirme Hareketleri

Cable Biceps Curl: Cable biceps curl hareketi; cable cross makinesinde ya da triceps station makinesinde, straight bar (küçük olan) kullanarak, ağırlığı aşağıdan yukarı çekmek sureti ile yapılan bir biceps egzersizidir.

Ön Kol Geliştirme Hareketleri

Hammer Curl: Hammer curl hareketi; dumbbell kullanarak, üst kolları yere dik ve vücuda yakın halde tutup, avuç içleri birbirine bakar pozisyondayken (dumbbell’ları dik tutarak), ön kolu yere sarkık halden yere mümkün olduğunca dik konuma getirerek yapılan forearm – ön kol egzersizidir.

Ön Kol Geliştirme Hareketleri

Concentration Curl: Bacaklar açık şekilde bir bench’e oturup, çalıştırılacak kolu bacağın iç kısmına dayayarak, yere tam sarkık halden, dirsek eklem açısını yani kolu maksimum kapatarak yapılan Biceps – pazu egzersizidir.

Ön Kol Geliştirme Hareketleri

Seated Dumbbell Curl: Seated Dumbbell Curl : Bench’te oturarak, dumbbell kullanarak, yere tam sarkıtılmış kolları sırasıyla tam kapatarak yapılan Biceps – Pazu egzersizidir.

Ön Kol Geliştirme Hareketleri

Yorum yapın