Oppo A93 Görücüye Çıktı!

Oppo A93 Görücüye Çıktı!

1 Ekim 2020 0 Yazar: Mernuş Dündar

Akıllı Telefon, Akıllı Telefonlar, Oppo, Oppo Telefon, Oppa A93, Oppo A93 Hakkında bilgiler, Oppo A93 özellikleri, Oppo A93 Teknik Özellikleri, Oppo A93 fiyat, Oppo A93 fiyatı ne kadar, Oppo A93 Türkiyeye gelecek mi

Akıllı telefon pazarının genç markalarından biri olan Oppo, yeni bir telefon tanıttı. Firmanın bu telefonu 6 Ekim‘de tanıtması bekleniyordu ancak şirket erken davrandı ve bugün cihazı açıkladı. Oppo A93 özellikleri ve fiyatı duyuruldu. İşte Oppo markasının yeni gözbebeği hakkında merak edilenler…

Oppo A93

Oppo A93 özellikleri

Şirket orta üst segmentte konumlandırılabilecek yeni telefonunu duyurdu. İlk olarak cihazın ekran özelliklerine bakarsak; 6,43 inç büyüklüğünde, FHD çözünürlüğünde ve içerisinde parmak izi okuyucusu barındıran bir ekran görüyoruz. Ayrıca cihazda AMOLED panel kullanıldığını belirtelim.

Oppo A93 özellikleri arasında donanım tarafına geldiğimizde, Oppo Reno 4 Lite ve Oppo F17 Pro ile büyük ölçüde benzerlik görüyoruz. A93 de gücünü MediaTek Helio P95 işlemcisinden gücünü alıyor ve 8 GB RAM ile 128 GB depolama kapasitesi ile geliyor. Cihazın işlemcisi için biraz daha detay vermek gerekirse; Helio P95, 2.2 GHz hızında çalışan iki adet Cortex A75 ve 2 GHz hızında çalışan altı adet Cortex A55 çekirdeğine ev sahipliği yapıyor. 

Diğer yandan telefonun arka tarafına baktığımızda dörtlü bir kamera kurulumu görüyoruz. Cihazda; 48 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.7 diyafram değerine sahip ana kamera8 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 diyafram değerinde geniş açı ve 2 Megapiksel çözünürlüğünde derinlik algılama yeteneğine sahip iki kamera yer alıyor. Ayrıca telefonun 4K 30FPS video kaydetme yeteneğine sahip olduğunu da ekleyelim.

Cihazın ön tarafında ise iki kamera yer alıyor. Bu kameralardan biri; 16 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.4 diyafram değerine sahip olurken, diğeri 2 Megapiksel çözünürlüğündeki derinlik algılayıcısı oluyor.

Oppo A93 pil kapasitesi ise 4.000 mAh olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca cihaz 18W hızlı şarj desteğine de sahip.

Oppo A93 fiyatı

Firmanın tanıttığı yeni telefonun fiyatı 324 dolar olarak açıklandı. Ülkemize de gelme ihtimali olan bu cihazın, gelmesi durumunda Türkiye fiyatının ne olacağı ise henüz belli değil.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •