Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Pitbull Köpeği Hakkında bilgi

2

Bir köpek türü olan pitbull 19. yy ortalarında İngiltere’de geliştirilmiştir. Sicili oldukça kabarık bir köpek türü olan Pitbull türü şöyle ortaya çıkmıştır:

O zamanlar İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde bulunan Bulldog ve bir çok terrierlerin birbirleriyle çifleştirilmeleri sonucu ortaya çıkmış yani melez bir türdür. Bu köpek türü ortaya çıktığında bir çok kişinin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Bir süre sonra Amerikalı köpeklere düşkün kişiler geliştirilmiş olan Pitbull türünü kendi ülkelerinde bir miktar daha geliştirdiler. İşte bundan sonra Pitbull türü iki gruba ayrıldı. İngiliz Köpek Kulübü tarafından “American Pitbull Terrier” olarak, Amerikan Kulübü tarafından ise “American Staffordshire” olarak isimlendirilmiştir. İlk olarak İngiltere’de geliştirilmesine rağmen 2 grup ismindede “American” geçmektedir.

Bu köpeklerin özelliklerine gelirsek şöyle sıralayabiliriz;

yükseklikleri: Erkeklerde 45-48 cm, dişilerde ise 42-44 cm arasında değişmektedir.

boyları: Erkeklerde 25-30 kg, dişilerde ise hemen hemen aynıdır.

Ağız yapıları ve çeneleri oldukça gelişmiştir. Harikulade bir gövdeye sahiptir. Gövdesi ve çenesi oldukça güçlüdür.

Kuyrukları kısadır.

Pitbull en saldırgan köpek türüdür. Bu türler sahiplerine karşı oldukça sevecen bir tutum beslerler ancak tanımadığı yabancı kişilere karşı çok saldırgan olabilirler. Savaşçı ve parçalayıcı bir ruha sahiptirler. O yüzden bu türe fazla güvenilmemelidir. Basında sık sık saldırganlıkları yüzünden yer bulurlar. Küçük yaştakı çocukların yanlarına yaklaştırılmaması daha iyi olacaktır. Sayıları iki veya daha olduğu zaman aşırı derecede bir tehdit haline gelmektedirler. Şu anda beslenmesi ve çoğaltılması yasaklanan bu türler bir çok yerde kaçak yollardan beslenip büyütülmektedir. Özellikle köpek dövüşlerinde kullanılması ciddi derecede bir suç arz etmektedir.

Paylaş:
[vicomi_feelbacks]

2 yorum

  1. Olga Fordogtainers on

    Merhaba, sitenizdeki faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim! Biz köpek eğitimi için tüm gerekli aksesuarları imal ediyoruz: boyun, göğüs ve gezdirme tasmaları, ağızlıklar, kolluklar, oyuncaklar, ısırmalıklar, eğitmenler için koruyucu giysiler ve diğer bakım malzemeleri. Sizi de sayfamıza bekleriz 🙂
    Size başarılarının devamını diliyoruz!
    Olga, Fordogtrainers

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap