Ramazan Ayı Sözleri-Sahur Sözleri-Ramazan Davulcusu Sözleri

Ramazan Ayı Sözleri-Sahur Sözleri-Ramazan Davulcusu Sözleri

22 Nisan 2019 0 Yazar: Cokiyiabi

2020 yılının en güzel Ramazan sözleri mesajları ,Ramazan manileri,Hoş geldin ramazan ilahisi sözleri,sahur duaları sözleri ,hoş geldin 11 ayin sultanı sözleri,ramazan davulcusu manileri sözlerini sizlere bu yazımızda hazırladık.

Ramazan ayında kalpler imanla, eller gökyüzünde duayla huzurla geçmeli. Hoş geldin Ey Şehri Ramazan

– Ramazanda derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa. Hoş geldin Ey Şehri Ramazan.

Hazreti muhammed s.a.v efendimizin ramazan ve oruç ile ilgili söylemiş olduğu hadisler sözler

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir… Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle.

– Ramazan ayının bereketi hanenize, hoşgörüsü gönüllerinize, sabrı ruhunuza dolsun. Hoş geldin on bir ayın sultanı Ya Şehr-i Ramazan.

– Ellerin semaya, dillerin duaya gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dilerim. Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan.

– Şu mübarek şehr-i Ramazan leyle-i kadri ihate ettiği için kendisi de ömür içinde bir leyle-i kadirdir ki muvaffak olanın ömrüne bin ömür katar. ”Hoş geldin on bir ayın sultanı.”

Hoş geldin Ey Şehri Ramazan… Mübarek Ramazan ayı geldi sonunda, şimdi hepimiz iman yoluna.

– İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun, makamınız cennet, Hz. Muhammed komşunuz olsun, günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun, Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun…

Ramazan ayı mesajları

Hoş geldin ramazan sözleri

Allah’ü Teala iki cihanda cümlemizi aziz ve bahtiyar eylesin… Cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin… Rıdvan-ı Ekberine vasıl eylesin. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Hoşgeldin ayların en birincisi Ey Şehr-i Ramazan.

– Şu mübarek Şehr-i Ramazan leyle-i kadri ihata ettiği için kendisi de ömür içinde bir leyle-i kadirdir ki muvaffak olanın ömrüne bin ömür katar. Hoşgeldin on bir ayın sultanı.

– Ramazan ayının bereketi hanenize hoşgörüsü gönüllerinize sabrı ruhunuza dolsun, hoş geldin on bir ayın sultanı Ya Şehr-i Ramazan…

– Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Hoş geldin ayların en birincisi ey şehr-i Ramazan

Binlerce çiçek var ama gül başka. Milyonlarca insan var ama dost başka. Milyarlarca ay var ama bu ay başka, Ramazan ayının gelişi sizlere ve sevdiklerinize mutluluklar getirsin…

– Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, bu ay edeceğiniz tüm dualarınız kabul olsun.

Ramazan ayı ilk sahur mesajları

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevlaya yöneldiği bu mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dilerim. ”Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan”

– Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur. Hoş geldin 11 ayın sultanı.

– Hoşgeldin ey gönüllerin sultanı Ramazan.

– İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun, makamınız cennet, Hz. Muhammed komşunuz olsun, günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun, Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun…

Kim Allah Teala yolunda bir gün oruç tutsa, Allah onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar. ”Hayırlı Ramazanlar”

– Ruhu aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun…

– Ellerin semaya, dillerin duaya gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek Ramazan Ayı’nın hayırlara vesile olmasını dilerim. Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan.

– Ramazan ayında ailenizin nafakasını geniş tutunuz! Bu ayda yapılan harcama, Allah yolunda yapılan harcama gibi sevaptır. ”Hayırlı Ramazanlar”

Ramazan mesajları resimli

Ramazan ayı mesajları 2019

Gün batar usul usul…Kararır gece… Yeniden doğar her şey… Mübarek Ramazan ayinin gönlünde huzur kokulu bir gül kök salmasına vesile olması temennilerimle… ”Hayırlı Ramazanlar”

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Ramazan ayınız mübarek olsun.

– Mübarek Ramazan ayı kalbine önce bulut olsun yağmak için… Sonra yağmur olsun ilahi sevgiyi yeşertmek için… ”Hayırlı Ramazanlar”

Allah’ü Teala iki cihanda cümlemizi aziz ve bahtiyar eylesin… Cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin… Rıdvan-ı Ekberine vasıl eylesin. Ramazan ayınız mübarek olsun…

– Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Hoşgeldin ayların en birincisi Ey Şehr-i Ramazan.

– Mübarek Ramazan ayı kalbini O’nun yoluna koymayı ellerini daim O’nun dergâhına açmaya vesile olsun.

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir… Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle.

– En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı Ramazan ayı geçirmenizi dilerim…

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri bereketiyle donatan Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazan mesajları

Ramazan ayının bereketi hanenize, hoşgörüsü gönüllerinize, sabrı ruhunuza dolsun, hoş geldin on bir ayın sultanı Ya Şehr-i Ramazan…

– Cenab-ı Hakk’ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan mübarek Ramazan Ayını tebrik ederim.

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Gönlümüze esen seher yeli gibi gelen mübarek Ramazan ayınız hayırlı olsun.

– Ramazan ayı sana bir muştu, kalbine teselli, ruhunu karanlık ruhların baskısından kurtarmaya vesile olsun.

Ramazan sigara tiryakisini anlatan resimler

Ramazan ayı türk erkeği

Bütün müminler bu ayda şükür etsinler dua etsinler 11 ayın sultanı olan Ramazan ayında iman istesinler. Hoş geldin ey şehri Ramazan…

– Ramazan ayında kalpler imanla, eller gökyüzünde duayla huzurla geçmelidir. Hoş geldin ey şehri Ramazan.

– Ramazan ayında ailenizin nafakasını geniş tutunuz! Bu ayda yapılan harcama, Allah yolunda yapılan harcama gibi sevaptır. Hayırlı Ramazanlar…

Recep, Şaban derken işte geldin Ramazan. Hoş geldin ayların en birincisi. Cennet kokuları yayıldı şu an hoş geldin ayların en birincisi.

– Kim Allah Teâlâ yolunda bir gün oruç tutsa, Allah onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar. Hayırlı Ramazanlar…

– Ramazan’da derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa. Hoş geldin ey şehri Ramazan…

– Ah özlemim O’na ki; O beni görür ama ben O’nu göremem arzusu ile O’na yaklaştıran mübarek Ramazan Ayınız hayırlara vesile olsun…

Mübarek Ramazan ayınızı kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim.

– Mübarek Ramazan-ı Şeriflerinizi kutlarım. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Ramazanda derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa. Hoş geldin Ey Şehri Ramazan.

– Gün batar usul usul… Kararır gece… Yeniden doğar her şey.” Her Şey Bitti” dediğin bir anda mübarek Ramazan Ayının gönlünde huzur kokulu bir gül kök salmasına vesile olması temennilerimle.

– Ramazan ayı; kalbini O’nun yoluna koymaya, ellerini O’nun dergâhına açmaya, ruhunu doyurmaya, kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun.

– Dostlukların sevgi ile beslendiği bu mübarek Ramazan ayında gönlünün sevgi ile dolup taşmasını dilerim…

– Başı rahmet, ortası merhamet, sonu ise cehennemden azad olan, mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dilerim.

– Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Ramazan-ı Şerifleriniz mübarek olsun…

Sahur ile ilgili güzel resimli dini sözler

Sahur mesajları

– Ramazan ayı mübarek bir aydır. Allahü teâlâ, size Ramazan orucunu farz kıldı. O ayda rahmet kapıları açılır, Cehennem kapıları kapanır, şeytanlar bağlanır. O ayda bir gece vardır ki, bin aydan daha kıymetlidir. O gecenin ‘Kadir gecesinin’ hayrından mahrum kalan, her hayırdan mahrum kalmış sayılır.

– Ey iman edenler! Samimi bir tövbe ile Allah’a dönün. Tahrim/8 Tövbelerin geri çevrilmediği rahmet ve mağfiret yüklü Ramazan Ayınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim.

Yüzünden gülücük, kalbinden sevgi, bedeninden sağlık, çevrende dostluk, ömründen huzur ve neşe eksik olmasın! Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun.

– Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır, o gül ki Muhammed (sav)’ı anlatır. Muhammed (sav)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu Ramazan Ayınız mübarek olsun.

Gece sahur duaları

Ramazan gece duası


RAMAZAN MANİLERİ 2019

Denizden çek oltanı!
Duvara as baltanı!
Hoş geldi sefa geldi,
On bir ayın sultanı.
* * *
Ramazanla uyandı,
Mümin nura boyandı,
Hazırlıklar başladı,
Camide kandil yandı.
* * *
Müminlere nimettir,
İlk on günü, rahmettir,
Bu ayda oruç tutmak,
Büyük bir ganimettir.
* * *
Müminler huzur bulur,
Günahları affolur,
Bayram günü gelince,
Cehennemden kurtulur.
* * *
Oruçla anla aç toku!
Aç ilmihali oku!
Hoca, ömrün geçmeden,
İnsanlıktan al koku!


Hoşgeldin ramazan ilahi sözü

Hoşgeldin hoşgeldin evimize ramazan
Hoşgeldin hoşgeldin gönlümüze ramazan
İşte yine geldi o kutlu müjdeci
O onbir ayın sultanı
İşte yine geldi o kutlu müjdeci
O onbir ayın sultanı
İçinde bir gün bin aydan hayırlı
O onbir ayın sultanı
İçinde bir gün bin aydan hayırlı
O onbir ayın sultanı
Ey bizi ramazana kavuşturan rabbim
Bizi rızana ulaştır.
Ve kadir gecesi ile yuyup yıkayıp
Bizi bayram kavuştur.
Ey bizi ramazana kavuşturan rabbim
Bizi rızana ulaştır.
Ve kadir gecesi ile yuyup yıkayıp
Bizi bayrama kavuştur.
Hoşgeldin hoşgeldin evimize ramazan
Hoşgeldin hoşgeldin gönlümüze ramazan
İşte yine geldi o kutlu müjdeci
O onbir ayın sultanı
İşte yine geldi o kutlu müjdeci
O onbir ayın sultanı
İftarı bir başka sahuru bambaşka
O onbir ayın sultanı
İftarı bir başka sahuru bambaşka
O onbir ayın sultanı
Ey bizi ramazana kavuşturan rabbim
Bizi rızana ulaştır.
Ve kadir gecesi ile yuyup yıkayıp
Bizi bayrama kavuştur.
Ey bizi ramazana kavuşturan rabbim
Bizi rızana ulaştır.
Ve kadir gecesi ile yuyup yıkayıp
Bizi bayrama kavuştur.
Hoşgeldin hoşgeldin evimize ramazan
Hoşgeldin hoşgeldin gönlümüze ramazan


RAMAZAN MAHYA YAZILARI

HOŞ GELDİN YA ŞEHRİ RAMAZAN
HOŞ GELDİN EY ŞEHRİ RAMAZAN
HOŞ GELDİN MÜBAREK RAMAZAN
HOŞ GELDİN ON BİR AYIN SULTANI.
HOŞ GELDİN YA ŞEHRİ KUR’AN (RAMAZAN)
MERHABA EY RAHMET AYI
MERHABA YA ŞEHR-İ RAMAZAN
RAMAZAN’! ŞERİFİNİZ MÜBAREK OLSUN
ORUÇ ARINMAKTIR
ORUÇ BEDENİN ZEKATIDIR
ORUÇ KÖTÜLÜKLERE KARŞI BİR KALKANDIR
ORUÇ SABRIN YARISIDIR
ORUÇ SIHHAT VE BEREKETTİR
ORUÇ TUT SIHHAT BUL
ORUÇLUYUM MUTLUYUM HAMD OLSUN
ORUÇ TUTUNUZ, SIHHAT BULUNUZ
RAMAZAN BEREKETTİR VE BEREKETİ PAYLAŞMAKTIR.
RAMAZAN BEREKETTİR.
RAMAZAN KOMŞU İLE BİR BAŞKA GÜZEL
RAMAZAN PAYLAŞMAKTIR.
RAMAZAN RAHMET AYIDIR. RAMAZAN İNFAK AYIDIR.
YA ŞEHR-İ RAMAZAN! SELAM GETİR İNSANLIĞA.
EY ORUÇ TUT BİZİ.

RAMAZAN AYINA ÖZEL RESİMLİ MESAJLAR

Hayırlı ramazanlar

Ramazan-mesaji


DİĞER RAMAZAN MESAJLARI

✓  Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan Resimleri ve Mesajları

   Ramazan Sözleri – Ramazan Ayı İle İlgili İslam Alimlerinin Sözleri

   Ramazan Ayı Sözleri-Sahur Sözleri-Ramazan Davulcusu Sözleri

    Hareketli Ramazan Bayramı Gif’ler

✓    Resimli Ramazan Bayramı Mesajları

✓    Komik Ramazan Bayramı Mesajları

    Arefe Günü Sözleri , Ramazan Arefesi Mesajları

   Resimli İftar, Sahur, Oruç, Ramazan Mesajları

   Ramazan Gif’leri indir

✓   Ramazan Gif, Ramazan Hareketli Mesajları

Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 2.4K
 •  
 •  
 •  
  2.4K
  Shares