Anasayfa » Kandil mesajları » Recep Ayı Ve Şaban Ayı Mesajları

Recep Ayı Ve Şaban Ayı Mesajları

Recep Ayı ile Duları

Şaban ayı Duaları 

Recep Ayı ve Şaban ayı mesajları

“Allah Resulü sallallahu aleyhi ve sellem ” buyurdu:

Recep büyük bir aydır. Allah o ayda se­vapları katlar. Kim Recep ayında bir gün oruç tutarsa bir sene oruç tutmuş gibi olur. Kim ye­di güv tutarsa, ona cehennem kapıları kapatı­lır. Kim sekiz gün tutarsa ona sekiz cennet ka­pısı açılır. Kim on gün tutarsa Allah’tan ne di­lerse mutlaka Allah ona verir. Kim de onbeş gün tutarsa, gökte bir münâdi şöyle seslenir: «Geçmiş günahların bağışlanmıştır. Haydi amele yeniden başla!» Kim daha çok oruç tu­tarsa Allah ona daha çok sevap verir.Nuh recep ayında gemiye bindirmiştir. O, o ay oruç tutmuştur ve halka da oruç tutmalarını emretmiştir. Gemi onları tam yedi ay taşımış, nihayet Aşure günü Cûdî dağında durmuştur. Nûh, beraberinde olanlar, hatta vahşi hayvanlar bile Aşure günü Allah’a şükretmek için oruç tutmuşlardır.

RECEP AYI MESAJLARI 

RECEP AYI TÖVBE AYIDIR ALLAHIN AYI DIR HENÜZ GEÇ KALMADAN VAKİT TÖVBE VAKTİDİR.ALLAH HEPİMİZE TÖZBE ETMEYİ NASİB ETSİN..

Ümit ederiz ki mübarek gece, zor günler gecirdigimiz; fakat gelecek adina umutla dolu oldugumuz su dönemlerde yeniden bir uyanisa vesile olur. Mevlüt kandiliniz mübarek olsun…

(RECEP-ŞABAN-RAMAZAN) “Allâhümme bârik lenâ fî Recebe ve Şaban ve belliğnâ Ramazan” “Yâ Rabbi, bize Recep ve Şaban’ı mübarek eyle ve bizi Ramazan’a ulaştır.”

Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve se em- buyuruyorlar: “Receb, Allâh Teâlâ’mn, Şaban benim ve Ramazan ümmetimin ayıdır.”

Recep Ayı mesajları
Şaban ayı mesajları

DİĞER KONULAR

Regaib Kandili Mesajları

Resimli Regaib Kandili Mesajları

Hareketli Kandil Mesajları
Regaip Kandili’nde Neler Yapılmalı

Recep Ayında Okunan Dualar

“Recep Ayı Ve Şaban Ayı Mesajları” üzerine 2 yorum

  1. Recep sabanramazan aylarI vatanImIza milletimize hayIr bereket getire allahIn selamI ūzerinize ola insallah

    Cevapla

Yorum yapın