Rüzgar Eken Fırtına Biçer İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

0
203

rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon, rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon örnekleri, rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon, 2021 rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon örnekleri, rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kısa kompozisyonlar, rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon ödevleri, rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Rüzgar Eken Fırtına Biçer İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Rüzgar Eken Fırtına Biçer İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Davranışlarımız, sözlerimi ve bunların doğurduğu sonuçlar; insanların bize karşı olan davranışlarını belirler. Başka insanlara zarar verebilecek davranışlarda bulunmamız, onların sert bir şekilde tepki vermesine, bizi cezalandırmasına veya dışlamasına sebep olur. Kişi, başkasına yaptığı olumsuz bir davranışın cezasını çok daha şiddetli bir şekilde ödeyebilir.

Hepimizin bu yaşamda belli gayeleri var. Kimimizin gayesi zengin olmak, kimimizin başarılı, kimizi ise Allah’a iyi bir kul olmak. Bu nedenle yaşam tarzlarımız, yaptığımız işler ve kişiliklerimiz de farklı farklı olmaktadır. Tüm bu hedeflerimiz gerçekleştirmek için insanlarla bir etkileşim içinde olmamız şarttır. İnsanlara karşı olan tavır ve davranışlarımız, onların da bizlere karşı olan tavır ve davranışlarını belirler. Birine zulüm yapan kişinin, karşılık olarak sevgi veya saygı almayı beklemesi pek mantıksız olur. Zulüm yaptığımız kişi, elbette bize zulümle karşılık verecek ve hatta ona yaptığımızın kat kat fazlasını bize yapacaktır.

İyi davranışlar için de aynı şeyi söylemek mümkündür. Kendisine iyilik yapılan kişi de elbette daha büyük, daha güzel bir iyilikle karşılık vermelidir. İnsanlarla olan etkileşimimize ve iletişimimize dikkat etmek, onları kırmamak, onlara zarar vermemek gerekir. Zaten onlara zarar vermek, bizlerin daha büyük bir zarara uğramasına sebep olacaktır.

Rüzgar Eken Fırtına Biçer İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Kötülük yapan kişi hiç kimse tarafından sevilmez. Özellikle yapılan kötülük topluma yönelik bir kötülük olduğu zaman toplumun bütün fertleri kötülük yapana karşı bir bütün halinde karşı koyar. Kötülük düşüneni, düşündüğü kötülükten daha kötü durumlarda bırakır. Bütün bunları bilen kişi ne başkasının ne de toplumun kötülüğünü ister; huzur içinde yaşamak için herkesle iyi geçinmeye, toplumun huzurunu sağlamak için çalışmaya yönelir.

Yapılan kötülük, yapıldığı yerde kalmaz, daha büyük şekilde geri döner. Kötülükten zarar görenler, bir köşeye çekilip uslu uslu oturmazlar. Kendilerine gelip toparlandıkları zaman daha şiddetli, daha ağır biçimde karşılık verirler. Çünkü öfke içindedirler, ne yaptıklarını bilmezler. Kötülük yapan, daha büyük zararlara uğrar.

Sözgelimi Orhan, Ali’nin kalemini kırdı. Hiçbir neden yokken kalemi kırılan, bundan büyük üzüntü duyan Ali, olayı sessizce karşılayacak mıdır? Uğradığı zararın doğurduğu öfkeyle o da Orhan’ın çantasını kıramaz mı? Böylece Orhan daha büyük zarara uğramaz mı?

Rüzgar Eken Fırtına Biçer İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here