Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Saç Beyazlaması Hakkında Bilgiler

0

Saç Beyazlaması, Saç Beyazlaması nedir, Saç Beyazlaması hakkında bilgiler, Saç Beyazlaması özellikler, Saç Beyazlaması belirtiler, Saç Beyazlaması nedenleri, Saç Beyazlaması tedavisi

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz.  Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Saç Beyazlaması hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Saç Beyazlaması hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Saç Beyazlaması Nedir ? Saç Beyazlaması nedenleri nelerdir ?, Saç Beyazlaması belirtileri nelerdir ?, Saç Beyazlaması tedavisi nedir ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Saç Beyazlaması

 

Saç Beyazlaması Nedir

Saç beyazlanması, yaşlanma belirtilerinden olarak kabul edilir. Saçların beyazlaması, yaşlanma ile birlikte görülen doğal bir süreçtir. Saçların renginden sorumlu olan pigment, saç kökündeki bir hücreden gelir. Melanin üretim kapasitesi ve melanin miktarındaki azalma da saçlarda beyazlamaya neden olur.

Saç Beyazlaması Hakkında Bilgiler

Saçların beyazlaması, yaşlanma ile birlikte görülen doğal bir süreçtir. Saçların renginden sorumlu olan pigment, saç kökündeki bir hücreden gelir. Bu hücreler önemli miktarlarda melanin (koyu pigment) üretilmesi için genetik olarak kodlanır. Zamanla melanin üretim kapasitesi azalır. Melanin üretim kapasitesi ve melanin miktarındaki azalma da saçlarda beyazlamaya neden olur. Kahverengi, kızıl ve siyah saçlar melanin bakımından zengindir. Gri saçta az miktarda melanin bulunur ve beyaz saç ise hiç melanin içermez.

Saç Beyazlaması

Saç Beyazlaması Nedenleri Nelerdir ?

  • Yaşlanma
  • Sinir/Stres
  • Ani Travma
  • Şok Yaşama
  • Aşırı Üzüntü
  • Genetik

Saç Beyazlaması

Saç Beyazlaması Tedavisi Nedir ?

PRP tedavisi, saç beyazlamasına karşı en etkili medikal tedavidir. PRP tedavisinde, kişinin kendi kanından alınan kök hücreler saç köklerine enjekte edilir. Bu sayede saç kökünde keratin ve melanin üretimi için gereken vitamin, mineral, aminoasit, demir ve çinko alınmış olur. Birkaç sene boyunca, birden fazla seans halinde yaptırabileceğiniz PRP uygulaması ile saç beyazlamasının hızlı ve etkili tedavisini sağlayabilirsiniz.

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap