SAÇLAR Hakkında Tüm Bilgiler Burada

SAÇLAR

1. Parlak, gür saçlarınız olsun : *Haftada 4 yumurta yiyin.Yumurtada saça parlaklık kazandıran bol miktarda kükürt vardır.Bol protein içeren besinler (et, balık, kümes hayvanları, peynir) salata ile birlikte yenildiğinde saç gür olur.Çünkü saçın %97 si protein maddesi olan keratinden oluşur.
2. Saçınızı düzenleyin : *Eliniz için kullandığınız, nemlendiricilerden biraz saçınıza sürerseniz uçuşan ve elektriklenen saçınızı yatıştırmış olursunuz.Nemlendiriciyi banyo sırasında sürerseniz kuruladıktan sonra daha parlak ve canlı olduğunu görürsünüz.
3. Saçlarınızın kolay yağlanmasına izin vermeyin : *Şampuanlanma sırasında eğer saçınızı tarayacaksanız çok sert biçimde taramak yerine hafifçe tarayın.Ayrıca kullandığınız kremi saçınızın ortasından başlayarak uçlarına doğru sürün.
*Saçlarınızın daha hacimli olması için pudra kullanın.Cansız saçlarınızı canlandırmayı ve daha hacimli görünmesini istiyorsanız bebek pudrası kullanın.Kullandığınız bu pudra saçınızdaki yağı alacak ve saç tellerinizi daha kalın gösterecektir.
*Eğer saçınızın grileştiğini görürseniz kullandığınız pudranın birazını yıkayın.Çünkü çok kullandığınızda saçınıza zarar verebilir.
4. Saçınızı kurutmadan önce : *Saçlarınızın dalgalarının kalıcı olmasını istiyorsanız kurutma makinesiyle kurutmadan önce bir müddet kendi kendine kurumasını bekleyin.
5. Bebeklik saçlarınıza çözüm bulun : *Alnınızın üstünde bulunan tüy gibi ufak bebek saçlarınız için çok kolay bir önerimiz var: Diş fırçanızı ıslatın ve öndeki o ufak saçları arkaya doğru tarayın.Daha sonra da yerinde kalmaları için şekillendirici kullanarak kurutun.
6. Sabah yaptığınız saç modelinizi koruyun : *Sabah evden çıkarken yaptığınız saç modelinizi günü ilerleyen saatlerinde de kullanmak istiyorsanız ufak tokalarla saçınıza destek yapabilirsiniz.
7. Kepek sorununa son : *Şampuanlama sırasında saçınıza masaj yaptıktan sonra nemli bir havlu ile kurulayın ve tarayarak kepekleri atın.Ayrıca banyo sırasında şampuanınıza elma suyu ekleyebilirsiniz.Fakat bu karışımı uyguladıktan sonra saçınızı kurutmayıp kendiliğinden kurumasını bekleyin.Artık sabah kalktığınız zaman saçınıza şekil verebilirsiniz.
8. Yüzmeden önce saç bakımı : *Denize ya da havuza girmeden önce saçınızı soğuk su ile ıslatın.Böylece saçlarınız tuzlu ve klorlu suya girmeden önce kendini yeniler ve korur.
9. Saçlarınızın parlaklığını korumak için : *Özellikle açık renkli saçlı kadınların yapması gereken tek şey, saçlarının parlaklığını korumaktır.Işıl ışıl saçlara kavuşmak için banyodan sonra durulama sırasında bir iki damla limonu su ile karıştırarak saçınıza sürmelisiniz.
10. Dökülen ve zayıf saçlar için : *Dökülen saçlar için ya da zayıf saçlar için evde şu basit işlemler uygulanabilir:
a. Sarımsak suyu ve saf zeytinyağı karıştırılır saç diplerine friksiyon yapılarak uygulanır.
b. Bepanthol ampul, Evita mini ve badem yağı karıştırılıp saç diplerine masaj yapılarak uygulanır.
*Haftada üç kez yapılan bu işlemler sayesinde saç dökülmeleri azaltılır, saçın beslenmesi ve saç tellerinin kalınlaşması sağlanır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir