Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Sadi Celil Cengiz Kimdir ?

0

Sadi Celil Cengiz kimdir,Sadi Celil Cengiz nereli,Sadi Celil Cengiz eşi kim ,Sadi Celil Cengiz Biyografisi, Sadi Celil Cengiz oynadığı filmler, Sadi Celil Cengiz hangi dini benimser, Sadi Celil Cengiz hakkında kısa bilgiler, Sadi Celil Cengiz yaşı kaç, Sadi Celil Cengiz ne zaman doğdu,Sadi Celil Cengiz boyu kaç, Sadi Celil Cengiz göz rengi nedir, Sadi Celil Cengiz, Sadi Celil Cengiz hakkında merak edilenler, Sadi Celil Cengiz çocuğu var mı, Sadi Celil Cengiz hakkında notlar,Sadi Celil Cengiz hakkında kısa notlar, Sadi Celil Cengiz hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Sadi Celil Cengiz Nereli ?

Sadi Celil Cengiz Kimdir  ?

Sadi Celil Cengiz, 1 Şubat 1983 yılında Samsun Çarşamba’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezundur. Sinema ve Televizyon Bölümünde yüksek lisans yaptı. Kısa filmler çekmeye başlayan Sadi Celil Cengiz, Adres Soran Adam adlı kısa filmi ile Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Kısa Film Yönetmeni ödülünü aldı.

2005 yılından beri birçok kısa film yazmış ve yönetmiştir. Birçoğunda da kendisi oynamıştır. Aynı zamanda ekranlardaki oyunculuk hayatına reklam filmleriyle başlamıştır.

2009 yılında Ramazan dönemi için yapılan Ramazan Güzeldir dizisinde oynamıştır. Orada yönetmen Selçuk Aydemir‘le yolları kesişen Sadi Celil Cengiz, daha sonra başarılı yönetmenle uzun bir ekran yolculuğuna çıkacaktır.

2011 yılında yayınlanan fenomen komedi dizisi Leyla ve Mecnun’da Telat rolünde yer almıştır. Aynı yıl yine Selçuk Aydemir’in dizisi olan Üsküdar’a Giderken isimli dizide oynamıştır.

2012 yılında İşler Güçler isimli diziyle ilk defa başrolde yer almıştır. İşler Güçler dizisinin de yönetmenliğini Selçuk Aydemir yaparken, başrollerde de aynı zamanda Murat Cemcir ve Ahmet Kural’da beraber yer almıştır.

Selçuk Aydemir’in yanı sıra Burak Aksak’la da birçok projede bir araya gelmiştir. Aksak’ın filmi olan Kara Bela, Bana Masal Anlatma isimli filmlerde de yer almıştır.

2016 yılında Hayatımın Aşkı isimli dizide yer aldıktan sonra Poyraz Karayel: Küresel Sermaye filminde oynamıştır.

Sadi Celil Cengiz, son olarak 2019 yılında yayınlanan Benim Tatlı Yalanım isimli romantik komedi dizisinde yer almıştır.

 

Sadi Celil Cengiz Filmleri

  • Kara Bela
  • Hababam Sınıfı Yeniden
  • Organik Aşk Hikayeleri
Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap