Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Şafak Sezer Kimdir ?

0

Şafak Sezer kimdir,Şafak Sezer nereli,Şafak Sezer eşi kim ,Şafak Sezer Biyografisi, Şafak Sezer oynadığı filmler, Şafak Sezer hangi dini benimser, Şafak Sezer hakkında kısa bilgiler, Şafak Sezer yaşı kaç, Şafak Sezer ne zaman doğdu,Şafak Sezer boyu kaç, Şafak Sezer göz rengi nedir, Şafak Sezer, Şafak Sezer hakkında merak edilenler, Şafak Sezer çocuğu var mı, Şafak Sezer hakkında notlar,Şafak Sezer hakkında kısa notlar, Şafak Sezer hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Şafak Sezer Nereli ?

Şafak Sezer Kimdir ?

Aslen Erzincanlı olan Şafak Sezer, Ankara Sincan’da 10 Ekim 1970 tarihinde 6 çocuklu ailenin en küçük çocuğu olarak doğmuştur. Ankara’nın Çinçin Mahallesi’ndeki bir gecekonduda büyümüştür.

İlkokulda müziğe oldukça yetenekliydi, okulun korosunda yer almıştır. Ortaokulda; okul pantolonu yok diye okulunu bırakıp eczanede işe başladı. Annesi ev hanımı, babası Polat Sezer ise karayolları emeklisidir.Şafak Sezer 18 yaşında işportacılık yaparken babası Polat Sezer onu Ankara Halk Tiyatrosu’nun kurucularından olan Mehmet Karagöl’ün yanına götürmüştür. Şafak Sezer, Mehmet Karagöl’e taklit yapabildiğini gösterince ona Haldun Taner’in Eşeğin Gölgesi adlı oyunda oynama şansı bulmuştur. Daha sonra ise yine Halk Tiyatrosu’nda Devri Yalan, Sen Bu Seçimi Unut, Saddamı Kim Öptü, Şirinler, Edi Büdü, ve Uzaylı Arif gibi tiyatro oyunlarında yer aldı.

Askerliğini İstanbul’da yaparken de türlü türlü hokkabazlıklar yaparmış.

Dario Fo’nun ‘Yüzsüz’ adlı oyunundan sonra İlk filmi olan ve 9 Eylül Üniversitesi’nin Sinema-TV bölümünün çektiği ‘Bir Düğün Masalı’ adlı filmde rol alan sanatçının yer aldığı televizyon dizileri: ‘Televizyon Çocuğu’, ‘Sıdıka’, ‘Baskül Ailesi’, ‘Dostlar Pasajı’, ‘Şafak Vakti’ ve ‘Reyting Hamdi’… ‘Üçlü Oyun’ filminden sonra sanatçı ‘Vizontele’ için kamera karşısına geçti. Daha sonra da Turkfilmi adlı yapım şirketinin ilk filmi olan Rus Gelin’de Zeki Alasya ve Metin Akpınar’la birlikte rol aldı.

Askerliğinin bitmesine 60 gün kala birliğinden izin alıp, Boran Kaya’nın sunduğu “İner misin çıkar mısın” adlı eğlence yarışmasına katılarak birinci olan Şafak Sezer; bundan sonra meşhur oldu.

Bugüne kadar oyuncu olarak 20 TV dizisi, 18 sinema filmine imza atan Şafak Sezer, ‘Kolpaçino Bomba’ filmi için ilk kez yönetmen koltuğuna oturdu. “Yönetmenlik ego tatmini” diyen Sezer, “Esas filmimi daha çekmedim. Öyle bir film yapacağım ki, tüm ödülleri toplayacağım” dedi hayatı boyunca hiç kitap okumadığını belirten Safak Sezer.

2008’de kurduğu “Su Film AŞ” adlı şirketin sahibidir.

Esra Hanım ile evli olup iki kız çocuk babasıdır.

Şafak Sezer, Süleyman abisi ile beraber bir köfteci dükkanı açacağını belirtiyor.

 

Şafak Sezer Filmleri

  • Kolpaçino
  • Kolpaçino Bomba
  • Kolpaçino 3 Devre
  • Kutsal Damacana
  • Ketenpere
Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap