Salih uçan romalı oldu

0

‘lı Salih

İtalyan medyası, “Kesin anlaşma sağlandı. Salih artık ‘lı oyuncu” diye yazıyor. Genç yıldızın tanıtım haberleri ve yazı dizileri Çizme’de yayın yapan gazetelerin manşetlerini süslüyor. TMW, Salih’i “‘nin yeni Arda’sı” diye lanse etti; La Gazzetta Dello Sport, “Yeni Zidane” benzetmesi yaptı…

F.Bahçe Başkanı , önceki hafta için İstanbul’a gelen  kulübünün yetkililerine, “Futbolcumuzun fiyatı 15 milyon euro’dur. İster bu rakamı verip Salih’i alın, ister 2 milyon euro’ya kiraya verelim, seneye 13’e alırsınız” yanıtını vermişti. Roma ile görüşmeler bu aşamada kalmış, Çizme ekibinin yetkilileri elleri boş ülkelerinin yolunu tutmuştu.

NE OLDU DA ROMA İŞİ BİTİRDİ? 
Ancak geçen hafta içinde ne olduysa oldu, İtalyan basını 8-10 milyon euro fiyata Salih Uçan’ın Roma’ya transfer olduğunu yazmaya başladı. Neredeyse ağız birliği yapan gazeteler, Salih Uçan için tanıtım haberleri yapıp, yazı dizileri hazırlamaya başladı. Salih, gazetelerin tanıtım ve yazı dizilerinde Arda Turan ve Zinedine Zidane’a benzetildi.

‘ROMA YAKINDA AÇIKLAYACAK’
LA Gazzetta Dello Sport, AS Roma’nın yakın süre içinde Salih’i açıklayacağı ileri sürdü. Gazete Salih için, “Yeni Zidane” benzetmesini yaparken, kulübün ile 10 milyon euro bonservis için el sıkıştığını öne sürdü. AS Roma’nın Salih Uçan’ı uzun süredir izlediği belirtilirken, yine orta alana yapılan Seydou Keita transferinde yaşanan sıkıntının da altı çizildi.

ARDA SEVIYESINDE OYNAMASI MUMKUN
Tuttomercato’nun Salih için hazırladığı tanıtım haberinde ise, genç yetenek Arda Turan’a benzetildi. İşte o haber: “Kesinlikle ‘nin en heyecan verici genç yeteneği. Türkiye’nin yeni Arda Turan’ı. Aynı mevkide ve rolde oynamıyorlar ama sahip oldukları yetenek ile Salih’in Arda Turan seviyesinde oynaması mümkün.‘dan Aykut Kocaman’ın isteği ile Fenerbahçe’ye kazandırılan genç yıldız, Ersun Yanal’ın takımın başına geçmesi ile şans bulamamaya başladı. Fakat şimdi Roma, Salih Uçan’a sahip olduğu yetenekleri sergilemesi için yeni bir fırsat sunuyor. Hem de Şampiyonlar Ligi’nde.”

Paylaş:

Leave A Reply

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.