Ana SayfaGenelSamsung Note 8 Dokunmatik Hassasiyeti Arttırma

Samsung Note 8 Dokunmatik Hassasiyeti Arttırma

Author

Date

Category

samsung, samsung telefon, samsung telefon sorunları, samsung note 8 dokunmatik hassasiyet arttırma, dokunmatik hassasiyet ayarları nedir, dokunmatik hassasiyet ayarları ne işe yarar

Sevgili okurlar, sizlere Samsung Note 8 dokunmatik hassasiyet ayarlarından, bu ayarların nasıl yapıldığından ve dokunmatik hassasiyet arttırma hakkında bilgilerden bahsedeceğiz.

Samsung Note 8 Dokunmatik Hassasiyeti

Samsung Note 8 Dokunmatik Hassasiyeti Arttırma

  • Ayarlara dokunun.
  • Dokunma dil ve Giriş.
  • En altına gidelim ve işaretçi hızına bakalım.
  • Buradaki varsayılan ayar %50’dir. Dokunmatik ekranı daha hassas hale getirmek
  • istiyorsanız, kaydırıcıyı %50’nin üzerine getirin.
  • Tamam’a dokunun ve sonra ekrana bakın.

Ekran Hassasiyeti Nasıl Arttırılır?

Android, ekran hassasiyetini kontrol etmenizi sağlamakta olan bir özelliğe sahiptir. Kendi içerisinde bir erişilebilirlik özelliği olmamasına rağmen, örneğin motor yetenekleriyle ilgili problemleri olan insanlar için faydalı olabilir. Doğru noktaya daha iyi dokunduğunuzdan emin olmak için ekran hassasiyetini düşürmeyi seçebilirsiniz. Tabii ki, böyle bir ekran kullanmak her zamankinden daha fazla çaba gerektirecektir. Öte yandan, ekranı normal olarak kullanmak için çok büyük görünüyorsa, benzer şekilde ekran hassasiyetini artırmayı seçebilirsiniz. Android lolipop telefonları ilk çıktığında dikkat çekici farklılıklardan biri azaltılmış ekran hassasiyeti oldu. Bu, ekranı önceki Androidlerden daha zahmetlidir. Yüksek ekran hassasiyeti de Talkback gibi özellikler için daha iyi olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar