Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Say’da Okunacak Dualar

0

Sayda okunacak Dualar Arapça ve Türkçe Anlamı

اللَّهُ أكْبَرْ، اللَّهُ أكْبَرْ، اللَّهُ أكْبَرْ، اللَّهُ أكْبَرُ كَبيِراً وَالْحَمْدُ لِلَّهِ كَثيِراً وَ سُبْحاَنَ اللَّهِ بُكْرَةً وَ اَصيِلاً، وَمِنَ لَّيْلِ فَا سْجُدْ لَهُ وَسَبِّحْهُ لَيْلاً طَوِيلاً، لاَ إلَهَ إللَّهُ وَحْدَهُ وَنَصَرَ عَبْدَهُ، وَ هَزَمَ الْأحْزَابَ وَحْدَهُ، لا شَيْئَ قَبْلَهُ وَلاَ بَعْدَهُ، يُحْيِي وَيُمِيتُ وَهُوَ حَيٌّ داَئِماً لاَ يَمُوتُ، وَلاَ يَفُوتُ أبَداً، بِيَدِهِ الْخَيْرِ وَإلَيْهِ الْمَصِيرِ وَهُوَ عَليَ كُلِّ شَيْئٍ قَدِيرٌ. ( رَبِّ اغْفِرْ وارْحَمْ، وَاعْفُ وَتَكَرَّمْ وَتَجاَوَزْ عَمَّا تَعْلَمْ، إنَّكَ تَعْلَمُ ماَ لاَ نَعْلَمْ إنَّكَ أنْتَ اللَّهُ الْأَعَزُّ الْأَكْرَمُ ) رَبَّناَ نَجِّناَ مِنَ النَّارِ ساَلِمِينَ غاَنِمِينَ فَرِحِينَ مُسْتَبْشِرِينَ مَعَ عِباَدِكَ الصَّالِحِينَ مَعَ الَّذِينَ أنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ
وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أولَئِكَ رَفِيقاً، ذَلِكَ الْفَضْلُ مِنَ اللَّهِ وَكَفَي بِاللَّهِ عَلِيماً، لاَ إلَهَ إللَّهُ حَقّاً حَقّاً، لاَ إلَهَ إللَّهُ تَعَبُّداً وَرِقّاً، لاَ إلَهَ إللَّهُ وَلاَ نَعْبُدُ إلاَّ إيَّاهُ مُخْلِصِينَ لَهُ الدِّينَ وَلَوْ كَرِهَ الْكاَفِرُن. إنَّ الصَّفاَ وَالْمَرْوَةَ مِنْ شَعاَ ئِرِ اللَّهِ فَمَنْ حَجَّ الْبَيْتَ أوِ اعْتَمَرَ فَلاَ جُناَحَ عَلَيْهِ أنْ يَطَّوَّفَ بِهِماَ. وَمَنْ تَطَوَّعَ خَيْراً فَإنَّ اللَّهَ شاَكِرٌ عَلِيمٌ .

Allahu Ekber, Allahu Ekber, Allahu Ekber, Allahu Ekberu kebira vel hamdulillahi kesira ve subhanellahi bükreten ve asila, ve minelleyli fescud lehu ve sebbihhu leylen tavila, lailahe illallahu vahdeh enceze va’deh ve nasara abdeh, ve hezemel ahzabe vahdeh, la şey’e kablehu vela ba’deh, yuhyi ve yemutu vehuve hayyun daimen la yemut, vela yefutu ebeda, biyedihil hayri ve ileyhil masir vehuve ala külli şey’in kadir. (Rabbiğfir verham va’fu ve tekerrem ve tecavez amma ta’lem, inneke ta’lemu mala na’lem inneke entallahul eazzul Ekrem).
Rabbena neccina minennar salimine ğanimin ferihine müstebşirin ma’a ibadikessalihin ma’allezine en’amallahu aleyhim minen-nebiyyine ves-siddikıne veş-şühedai ves-salihin ve hasune ulaike rafika, zalikel fadlu minallah vekefa billahi alima, la ilahe illallahu hakkan hakka, lailahe illallahu teabbuden ve rikka, la ilahe illallahu vela na’budu illa iyyahu muhlisine lehud-din velev kerihel kafirun. İnnes-safa vel mervete min şeairillah femen haccel beyte evia’ temara fela cunaha aleyhi en yettavvefe bihima, vemen tetavvea hayren feinnellahe şakirun alim.

“Allahu Ekber, Allahu Ekber, Allahu Ekber, Allah’ım! Bütün hamd ve senalar sana olsun. Sabah akşam sana hamd eder ve seni her türlü noksan sıfatlardan tenzih ederim. Gecenin bir kısmında sana secde eder ve uzun gecelerde seni zikrederim. Allah’ım! Senden başka ilah yoktur ve sen zatınla teksin. Vaat ettiğini yerine getiren, kuluna yardım eden, hak düşmanlarını yok eden sensin. Allah’ım! Sen ezelisin ve ebedisin. Yaşamayı da ölümü de veren sensin. Fakat sen hep varsın ve hiç yok olmazsın. Bütün hayırlı şeyler ve güzellikler sendedir ve dönüş sanadır. Allah’ım! Sen her şeye kadirsin.
(Ya Rabbi! Bize merhamet et, affet ve ikram eyle. Allah’ım! Bizim bilmediklerimizi de sen bilirsin, sana malum olan bütün günahlarımızı affeyle. Allah’ım! Sen en Aziz ve en Kerimsin.)

Ey Rabbimiz! Kendilerinden razı olup ikramda bulunduğun nebiler, sıdıklar, şehitler ve Salih kulların ile birlikte bizi de salimen, sevinçli ve mutlu olarak cehennem ateşinden koru. Senin sevdiğin ve razı olduğun kulların ile birlikte olmak en büyük mutluluktur.” Ey Rabbimiz! Bu, senin bize büyük bir lütfundur ve bizim yegane sahibimiz sensin. Allah’ım! Mutlak olarak inanıyorum ki senden başka ilah yoktur. Kafirler hoşlanmasa da bütün ihlasımız ve inancımızla yalnızca sana kulluk ve ibadet ederiz. Şüphesiz ki Safa ile Merve, Allah’ın kullarına ibadet yeri olarak bildirdiği mekanlardandır. Hac veya Umre maksadıyla Kabe’ye gelenlerin, bu iki mekan arasında ibadet etmelerinde bolca sevap vardır. Çünkü Allah, yalnızca kendisi için ve takva ile yapılan amellerin karşılığını veren ve her şeyi bilendir.”

Diğer Önerilen Konular

Umreye İlk kez gideceklere Tavsiyeler
İhram Nedir ? İhramın Yasakları Neler
Say Nedir ? Nasıl Yapılır
Say’da Okunacak Dualar
Tavaf Nedir ? Tavaf’ta Okunan Dualar

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap