Ana SayfaEĞİTİMSel Gider Kum Kalır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Sel Gider Kum Kalır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

sel gider kum kalır ile ilgili kompozisyon, sel gider kum kalır ile ilgili kompozisyon örnekleri, sel gider kum kalır ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 sel gider kum kalır ile ilgili kompozisyon, 2021 sel gider kum kalır ile ilgili kompozisyon örnekleri, sel gider kum kalır ile ilgili kısa kompozisyonlar, sel gider kum kalır ile ilgili kompozisyon ödevleri, sel gider kum kalır ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size sel gider kum kalır ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. sel gider kum kalır ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, sel gider kum kalır ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Sel Gider Kum Kalır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Sel Gider Kum Kalır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Orijinal hali ”Sel gider, kum kalır; kişi ettiğini bulur.” olan bu atasözü; olayların veya durumların geçici yönlerine değil de önemli ve kalıcı yönlerine odaklanmak gerektiğini ifade eder.
Bu dünyada bizim için gelip geçici, önemsiz şeyler de vardır; hayatımızın her anında bizi etkileyecek şeyler de… Önemsi meselelerle uğraşmak zaman israfına sebep olur, herhangi bir faydası olmaz.

Bu durum, dostluklarımız, arkadaşlıklarımız için de geçerlidir. Bazen hayatımıza yeni giren birilerine kendimizi kaptırarak eski dostlarımızı ihmal ederiz. Oysa o yeni kişiler, kalıcı olacak, sürekli yanımızda olacak değildir. Akıllı kimse ailesini, akrabasını kimseye değişmez. Elin oğlu kötü günümüzde bizi çabucak terk edebilir; ancak bizi her daim destekleyecek, yanımızda olacak kişiler aile bireylerimizdir.

Sel Gider Kum Kalır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Herhangi bir durumda önemli olan, kalıcı unsurlardır. Gelip geçici olan ögeler fazla önem taşımaz. Bundan dolayı bir işte ana unsurlara gereken önem verilmeli ayrıntılarla fazla zaman kaybedilmemelidir. Ayrıntı sonradan da eklenebilir.

Hayatımızda iki tur insanlar vardır. Her ne kadar bu iki insan türünün ikisi de yanımızda olsalar da bunlardan bir kısmı sürekli yanımızda olanlar diğeri ise belli bir süre için yanınızda olacaklar şeklindedir. Yanımızda olacak insanlarla hem şimdi hem de ileriki zamanlarda sürekli yüz yüze olacağızdır. Fakat belli bir iş için, gezmek için yanımızda olanlar bir süre sonra karşı karşıya gelmeyeceğizdir.

Hayatımızın içinde kalıcı olanlara daha fazla önem vermek gerekir. Onların yeri her zaman diğerlerinden farklı olmalıdır. Mesela daha iki üç günlük tanıdığınız bir insanla yıllardır komşunuz olan insanın yeri farklı olmalıdır. Belki yeni tanıdığın insan sana daha eğlenceli, fikir olarak daha yakın olabilir. Lâkin bir zaman sonra o adam gittiğinde, dar bir anın olduğunda ilk yanına gelecek olan komşun olacaktır.

Sel Gider Kum Kalır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar