Semahat Arsel Kimdir?

Semahat Arsel Kimdir?

5 Ekim 2020 0 Yazar: Mernuş Dündar

Semahat Arsel kimdir, Semahat Arsel, Semahat Arsel Biyografisi, Semahat Arsel hakkında kısa bilgiler, Semahat Arsel yaşı kaç, Semahat Arsel ne zaman doğdu, Semahat Arsel boyu kaç, Semahat Arsel hakkında merak edilenler, Semahat Arsel çocuğu var mı, Semahat Arsel hakkında kısa notlar, Semahat Arsel hakkında bilinmesi gerekenler,

Bugün sizlere, Semahat Arsel hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

 

Semahat Arsel, Vehbi Koç ve Sadberk Koç’un en büyük çocuğudur ve 1928 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Semahat Arsel, 1964 – 1972 yılları arasında Koç Holding yönetim kurulu üyesi ve Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak çalıştı.

Semahat Arsel Kaç Yaşında?

Semahat Arsel Kimdir?

Semahat Arsel, Vehbi Koç ve Sadberk Koç’un en büyük çocuğudur ve 1928 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Amerikan Kız Koleji’nden mezun olmuştur. 1956 yılında Nusret Arsel ile evlenmiştir. Çocuğu yoktur. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Semahat Arsel, 1964 – 1972 yılları arasında Koç Holding yönetim kurulu üyesi ve Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak çalıştı. Daha sonraki yıllarda TURYAT ve SANERC (Semahat Arsel Nursing Educational & Research Center)’in başkanlığını yaptı.

Bu görevlerini halen sürdürmekte olan Arsel, aynı zamanda Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu başkanıdır. 2012 yılında vergi rekortmeni olmuştur. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 2015 yılında açıklamış olduğu verilere göre 2014 yılında en fazla vergi veren 2. isim olmuştur.

Florance Nightingale Vakfı ikinci başkanı ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu kurucusudur. Kuruluşunda Amerikan Hastanesi bünyesinde yer alan SANERC, 2004 tarihinde Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’na bağlanmıştır.
Mart 2013 itibariyle Forbes dergisinin yaptığı araştırmaya göre, 3,2 milyar dolar servetiyle Türkiye’nin 2. dünyanın ise 423. zengin ismidir. Semahat Arsel ayrıca TEGV’in de kurucu üyelerindendir.

Semahat Arsel Ne Zaman ve Nerede Doğdu?

Semahat Arsel, Vehbi Koç ve Sadberk Koç’un en büyük çocuğudur ve 1928 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Amerikan Kız Koleji’nden mezun olmuştur. 1956 yılında Nusret Arsel ile evlenmiştir. Çocuğu yoktur. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Semahat Arsel Serveti Ne Kadar?

Semahat Sevim Arsel 2,6 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zenginleri arasında yer alıyor. 1956 yılında Nusret Arsel ile evlenen Semahat Sevim Arsel TEGV’in kurucusudur.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •