Sera Tokdemir Kimdir?

Sera Tokdemir Kimdir?

6 Ağustos 2020 0 Yazar:

Sera Tokdemir kimdir,Sera Tokdemir nereli,Sera Tokdemir eşi kim ,Sera Tokdemir Biyografisi, Sera Tokdemir oynadığı filmler,Sera Tokdemir hangi dini benimser, Sera Tokdemir hakkında kısa bilgiler, Sera Tokdemir yaşı kaç,Sera Tokdemir ne zaman doğdu,Sera Tokdemir boyu kaç, Sera Tokdemir göz rengi nedir, Sera Tokdemir, Sera Tokdemir hakkında merak edilenler, Sera Tokdemir çocuğu var mı, Sera Tokdemir hakkında notlar,Sera Tokdemir hakkında kısa notlar, Sera Tokdemir hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Sera Tokdemir Nereli?

Sera Tokdemir, 11 Nisan 1981 tarihinde Mersin’de doğmuştur. Sera Tokdemir küçüklüğünüzden beri atlarla büyümüştür ve 3 tane yarış atı vardır. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek okulundan mezun oldu. Okul yıllarında tiyatro grubuna dahil olarak, okulun sahnelediği bir çok oyunda yer aldı.

 

Sera Tokdemir Kimdir?

Ahmet Tokdemir ve Serap Tokdemir’in kızları olarak 1981 yılında Mersin’de doğdu. Liseyi Özel Akdeniz Palmiye Koleji’nde bitirdi. 2000 yılında Bilkent Üniversitesi’nden (TOMYO) mezun oldu. 2003 yılında dönemin Beşiktaş kalecilerinden olan Göksel Gencer ile evlendi, bu evliliğnden Boran Göksel Gencer adında bir oğlu oldu. 2009 yılında eşinden ayrıldı.

Zirve Sanat Merkezi’nde tiyatro, şan ve diksiyon eğitimi alarak tiyatroya başladı. 2009 yılında Plato Film Okulu’nda Ayla Algan yönetiminde oyuncu yönetimi, beden dili, dublaj, sinema-dizi-reklam oyunculuğu eğitimi aldı.

Birçok sinema, dizi, reklam ve klip çalışmalarında yer alan oyuncu, 2010 yılında Elbiseler Fora ekibine katılmıştır. İlk çıkışını, Kanal D’de yayınlanan Kanıt ve sonrasında ATV’nin sevilen dizisi Hayat Devam Ediyor ile yapmıştır. Hayat Devam Ediyor dizisi için, söz ve müziği kendine ait diziyle aynı adı taşıyan bir şarkı seslendirmiştir. 2013 yılında Ben de Özledim dizisinde rol almıştır. 2014 sonbaharında başlayan Kertenkele dizisinde “Zehra” karakterini canlandırmıştır.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •