Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Sevgililer Gününü Nedir, Kim Çıkarmıştır?

0

Sevgililer günü nedir ,Sevgililer günü nasıl ortaya çıkmıştır,sevgililer günü tarihçesi

Kapitalizmin bir ürünü olan üretim çılgınlığı üretilen ürünlerin tüketilmesi için bir bahaneler zinciri aramaktadır. Bu durum tüketim çılgınlığını doğurur. Artık kültürel olsun olmasın herhangibir gün en ufak bir bahane ile olsun kişiyi tüketime itmektedir. Böyle bir düşüncenin ürünü olan günlerden biridir sevgililer günü. Neden mi? Tarihçesini okuduğunuzda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

**Her yıl 14 Şubat günü, birçok ülkede Sevgililer Günü olarak kutlanır. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” (İngilizce: St. Valentine’s Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

DİĞER SEVGİLİLER GÜNÜNÜ MESAJLARI
* sevgililer günü resimleri  * sevgililer günü mesajları  * sevgililer günü hareketli resimler  * sevgililer günü hediye önerileri  * sevgililer günü nedir ?  * sevgililer günü ne alsam

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap