Anasayfa » FİTNESS » Sıfırdan Başlayarak Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Sıfırdan Başlayarak Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Sıfırdan başlayarak karın kası nasıl yapılır, Sıfırdan başlayarak karın kası yapma, Karın kası nasıl yapılır, kısa sürede karın kası yapma, Aletsiz karın kası hareketleri nelerdir, Aletsiz karın kası yapma hareketleri, Evde Karın Kası Hareketleri Nelerdir, evde karın kası hareketleri, evde karın kası hareketleri nelerdir, kolay karın kası hareketleri, kolay karın kası hareketleri nelerdir, etkileyici karın kası hareketleri, etkileyici karın kası hareketleri nelerdir, faydalı karın kası hareketleri, faydalı karın kası hareketleri nelerdir, karın kası nasıl yapılır, sıfırdan başlayarak karan kası yapmak, aletsiz karın kası yapmak,

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness karın kası hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Karın Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

Sıfırdan Başlayarak Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Sıfırdan Başlayarak Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Plank: Karın kası egzersizleri arasından en etkili olan plank hareketidir. Çapraz karın kasları, rektus kasları, yan karın kasları ve kalça kasları dahil olmak üzere tüm kasları çalıştırır. Plank hareketinin; metabolizmayı hızlandırdığı, duruşu düzenlediği gibi karın kaslarını güçlendiren zorlu bir harekettir. Dirsekler 90 derece olacak şekilde yerde vücut yere paralel ve eller yumruk olacak şekilde en az 30 saniye boyunca bu pozisyonda kalarak yapılır. Zamanla bu pozisyonda duruş süreniz arttıkça; evde keyifle yapabileceğiniz bir egzersiz haline gelecek.

Sıfırdan Başlayarak Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Mekik: Mekik hareketi; karın kası hareketleri içerisinde ilk akla gelen egzersizlerdendir. Sırt üstü yat, dizlerin kırılı ve ayak tabanların yerde olsun. Dizlerin kalça hizasında açık olmalı. Ellerini başının arkasına yerleştir ama parmaklarını birbirine geçirme. Başparmakların kulaklarının arkasına gelsin. Dirseklerini dışa doğru açık tut, hafifçe içe dönük olsunlar. Çeneni hafif yukarı kaldır, göğsün ve çenen arasında boşluk olsun. Karnını içeri çek. Başın, boynun ve kürek kemiklerin aynı anda yerden kalksın. Tepe noktadayken 1–2 saniye bekle. Sonrasında aşağı yavaşça inerek hareketi sonlandırın.

Sıfırdan Başlayarak Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Leg raise: Karın bölgesinin alt tarafını güçlendirmek oldukça zorludur. leg raise karın egzersizleri içerisinde kaslarınızın alt kısımlarını yoğun biçimde çalıştıran en etkili harekettir. Halı ya da egzersiz matı üzerine sırt üstü yatın. Ellerinizle sabit bir objeye tutunun ve bacaklarınızı bitiştirerek aynı anda yukarı doğru kaldırın, biraz daha yavaş bir şekilde aşağı indirin. Hareketi üç set ve on tekrar olarak yapın.

Sıfırdan Başlayarak Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Flutter kicks: Alt karın kaslarınızı aktive eden bir diğer etkili hareket ise; flutter kicks. Bu hareket için; sırt üstü yatın ve her iki elinizi, dirseklerinize kadar kalçalarınızın altına alın. Düz duran bacaklarınızı sırayla yerden bir karışlık mesafe boyunca tekme atar gibi kaldırın ve indirin. Hareketi üç set ve yirmi tekrar olarak uygulayın.

Sıfırdan Başlayarak Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Swiss ball crunch: Swiss ball crunch mekik hareketine oranla daha güvenilir olan karın kası hareketleri arasında dır. Egzersiz veya pilates topuyla gerçekleştirilen ve karın kaslarının büyük kısmını çalıştıran bu hareket için kalçanıza kadar olan üst gövdenizle topun üzerine uzanın. Dizlerinizi sandalyede oturuyormuşsunuz gibi kırın ve yere sağlam şekilde basın. Ellerinizi, omuzlarınızın üzerine çapraz olacak şekilde yerleştirin ve uzandığınız yerden kalkın. Üç set ve on beş tekrar şeklinde yapın.

Sıfırdan Başlayarak Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Mountain climbers: Mountain climbers; üst gövdenizi ve karın kaslarınızı çalıştıran etkili bir egzersizdir. Bu pozisyon için şınav pozisyonuna geçin. Bir dağa tırmanıyormuşçasına ayaklarınızı sırasıyla öne çekin ve arkaya itin. Egzersizi bir dakika boyunca yapmaya çalışın. Düzenli yaparak bu süreyi arttırmaya özen gösterin.

Sıfırdan Başlayarak Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Arms-high partial sit up: Mekik hareketinin benzeri olan arms-high partial sit up, yapması daha kolay ve belinize zarar vermeyecek bir egzersiz olduğundan dolayı evde güvenle yapabilirsiniz. Bu hareket; üst kaslarınızı çalıştırmada oldukça etkilidir. Sırt üstü yere yatın ve bacaklarınızı 90 derece açıyla kırın. Kollarınızı yukarı kaldırın ve kollarınızdan aldığınız güçle yerden biraz kalkmaya çalışın. Ardından yine yere uzanın. Bu egzersizi, üç set ve on beş tekrar şeklinde uygulamaya gayret edin.

Sıfırdan Başlayarak Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Yorum yapın