Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Sinirsel Hazımsızlık Hakkında Bilgiler

0

Sinirsel Hazımsızlık, Sinirsel Hazımsızlık nedir, Sinirsel Hazımsızlık hakkında bilgiler, Sinirsel Hazımsızlık özellikler, Sinirsel Hazımsızlık belirtileri, Sinirsel Hazımsızlık nedenleri, Sinirsel Hazımsızlık tedavisi

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz.  Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Sinirsel Hazımsızlık hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Sinirsel Hazımsızlık hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Sinirsel Hazımsızlık Nedir ? Sinirsel Hazımsızlık nedenleri nelerdir ?, Sinirsel Hazımsızlık belirtileri nelerdir ?, Sinirsel Hazımsızlık Virüsü tedavisi nedir ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Sinirsel Hazımsızlık

Sinirsel Hazımsızlık Nedir

Sinir sisteminin düzenli, uyumlu çalışmasını kaybetmesi sonucu ortaya çıkar. Ayrıca, alkol kullanmak, fazla sigara içmek, haddinden fazla çay, kahve veya süt içmek, çabuk ve gereği gibi çiğnemeden yemek yemek şikayetlerin artmasına neden olur.

Sinirsel Hazımsızlık Hakkında Bilgiler

Sinir sisteminin düzenli, uyumlu çalışmasını kaybetmesi sonucu ortayaçıkar. Ayrıca, alkol kullanmak, fazla sigara içmek, haddinden fazlaçay, kahve veya süt içmek, çabuk ve gereği gibi çiğnemeden yemek yemekşikayetlerin artmasına neden olur. Hastanın karnında ağırlık hissi vardır, midede gurultu, yanma veyaekşime görülebilir. Geğirir, gaz çıkarır. Yorgunluk, baş ağrısı,çarpıntı ve unutkanlıktan da şikayet edilir.

Sinirsel Hazımsızlık

Sinirsel Hazımsızlık Nedenleri Nelerdir ?

Nosiseptif ağrı dediğimiz doku hasarına bağlı olan ağrılar, kesilme, batma, sancı tarzında olur. Nöropatik ağrının ise şekli biraz farklı. Burada daha çok yanma, elektrik çarpması gibi bir ağrı oraya çıkıyor. Bunun dışında normalde ağrılı olmayan bir uyaranın ağrı hissettirecek hale gelmesi durumudur. Hasta, nöropatik ağrı olan bölgeye sadece dokunulsa bile korkunç bir ağrı hissediyor. Mesela ağrı karnında ya da sırtında varsa tişört bile giyemez, eğer ayaklarında varsa çorap giyerken bile rahatsız olur.

Sinirsel Hazımsızlık

Sinirsel Hazımsızlık Tedavisi Nedir ?

Bu ağrılar, klasik ağrı kesici dediğimiz ilaçlarla geçmez. Nöropatik ağrıların tedavisinde bu ağrı kesicilerin yeri neredeyse hiç yoktur. Bu ağrılarda özellikle epilepsi tedavisi için geliştirilmiş bir takım ilaçlar var ki bunların bazıları artık sadece nöropatik ağrılarda kullanılıyor. Trigeminal nevraljide, kansere bağlı, diyabete bağlı nöropatik ağrılarda, hayalet ağrıda bu ilaçlar kullanılıyor. Tedavide kullandığımız diğer ilaç grubu da antidepresanlardır.

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap