Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Site içinde H ve H1 kodları Nedir ?

0

h tagları

H Tagları  nedir .. h1 h2 h3

H tagı, aslında headings kelimesinin kısaltmasıdır. Kod yazarken h olarak yazılır. Bu taglar, herhangi bir web sayfasında metini büyütmede kullanılır. Genellikle sayfalardaki başlıklar bu kodlar yardımcılığıyla yazılır. Hem daha şık görünür, hem de Google tarafından daha çok sevildiği bilinir. Bu h tagları, 1 – 6 rakamları aralığında yazılır. 7 ve üstü kullanılmaz. Ayrıca bu taglarda h1 tagı en büyük, h6 tagı en küçük puntolu yazıdır. Google, sayfaları indexlerken h1 tagını, h6 tagından  daha çok önem verir.

Örnek;

<h1> Seo </ h1>
<h2>Seo Dersleri</h2>
<h3> Seo'da Nofollow </ h3>
<h4>Nofollow Nedir</h4>
<h5>Dofollow Nedir</h5>
<h6>Nofollow Dofollow Farkı</h6>

Bu kodlar kullanıldıktan sonra CSS dosyası ile daha da güzelleştirilebilir. Örneğin h1 tagında yazan “Seo Hocası” metnini kalınlaştırmak ve italik yapmak için CSS dosyasına h1 { } kodları yazılır.
Örnek;

h1 {
font-weight: bold
yazı: italik
}

Bu kodu CSS’ye yazdığımız zaman <h1> tagı ile yazılmış tüm yazılar kalınlaşır ve italik olur. Ayrıca GoogleBot’un dikkatini çekecek bir başlık olduğu taktirde, şu kodu kullanmanız daha iyi olacaktır;


<h1 title="Güncel SEO Makaleleri">Seo Hocası</h1>

Bu kod sayesinde de, Google’da “Güncel SEO Makaleleri” kelimesinde üst sıralarda yer edinebilirsiniz. H1 Kodu ile Google’ın en çok değer vermesini istediğiniz kelimeleri, cümleleri belirleyebilirsiniz.

Paylaş:
[vicomi_feelbacks]

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap