Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Sivri Sinek Isırdığında Ne Yapmalıyız ve Doğal Yöntemler

0

Sivrisinek Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

 

İlkbaharın son günlerinin tadını çıkartıp yaza girmek için hazırlandığımız şu günlerde sıcak kadar insanları çıldırtan bir ikinci nedende sivrisineklerdir. Daha önce çok okunan Sivrisinek Yakalama Yöntemi yazımız öncelikle bunu kökünden yok edecek tedbir ve çözüm olması açısından önemliydi ama ne yaparsanız yapın sivrisinek tarafından ısırılmış-sanız artık yeni bir sorununuz var demektir. Sivrisinek ısırığının ne kadar kaşıntırdığını bilmeyeniniz yoktur herhalde. İnsan kaşıntıdan deliye dönecek seviyeye ulaşabilir hele birde uykuda iseniz 

Aşağıda paylaştığımız yöntemler her ne kadar doğal ve bitkisel yöntemler olsalar da her insanın vücut yapısı, alerjik durumu nedeniyle vb sebeplerle çeşitli tepkiler ve farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle oluşabilecek farklı durumlarda mutlaka doktorunuza başvurun.( Not: Başka bir şey tarafından ısırılmış olabileceğinizi de göz ardı etmeyin)

 

BUZ TERAPİSİ: Sivrisineklerin ısırdığı bölgelere buz koyun. bu yöntem hem kaşıntıyı azaltacak hem de şişme ve kızarıklığı önleyecektir.

 

AROMATİK YAĞLAR: Kaşınan bölgeye çay ağacı ya da lavanta yağı sürün. Kaşıntı hissini azaltacaktır.

 

ELMA SİRKESİ: Sivrisineklerin ısırdığı bölgelere elma sirkesi sürebilirsiniz. İçindeki asit sayesinde kaşıntı hissini dindirecktir.

 

BAL: Oldukça şifalı bir gıda olan bal, yapısındaki anti-enflematuar özelliği sayesinde kaşıntı ve kızarıklıklara iyi gelir.

 

POŞET ÇAY: Gözaltı şişliklerine iyi gelen çay banyosu, ısırıklara ve kaşıntıya da iyi gelir.

 

KARBONAT: Sirisinek ısırıklarına karbonatın iyi geleceği aklınıza gelir miydi? İçeriğindeki sodyum bikarbonat sayesinde cilt yüzeyindeki hassasiyeti gidererek kaşıntı hissini dindirir.

 

FESLEĞEN: Güçlü bir aromaya sahip olan fesleğenin de kaşıntılara iyi geldiği biliniyor.

 

LİMON: Anti bakteriyel etkisi sayesinde limon suyu hem sivrisinek’in bıraktığı mikrobu kırar hem de kaşıntıyı alır.

 

NANE: Diş macununun kaşıntıya ve yanmaya iyi geldiğini duymuşsunuzdur. Bunun temel nedeni içeriğindeki nane aromasıdır. Kaşınan bölgeye nane sürdüğünüzde nasıl ferahlattığını göreceksiniz.

 

MUZ: Muz püresinin de kaşıntıya iyi geldiği söyleniyor.

 

SÜT VE SU: Sütü sulandırarak cildinize uygulayın, kaşıntı hissiniz azalacaktır.

 

ALOE: Güneş lekelerine iyi gelen Aloe Vera’nın kaşıntıya da iyi geldiği söyleniyor

Paylaş:
[vicomi_feelbacks]

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap