Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

SON 5 YILA DAMGA VURAN FİLMLER :İZLENMESİ GEREKEN EN GÜZEL 50 FİLM…IMDB PUANI YÜKSEK FİLMLER..

0

 

Imdb nedir?

Imdb, İngilizce Internet Movie Database anlamına gelen ve bu kavramı anlatan bir kısaltmadırimdb

Türkçe’de Internet Film veritabanı anlamına gelen Imdb, tüm dünyadaki filmlerle ilgili resimleri, fragmanları, filmler ile bilgileri online olarak tutan ve kullanıcılarına sunan bir websitesidir.

Imdb‘nin en önemli özelliği kullanıcıların filmlere yorum yazmalarına ve filmleri puanlamalarına imkan sağlamasıdır. Bu sayede en çok oy olan beğenilen filmler üst sıralarda çıkarak diğer kullanıcıların beğenisine sunulur. Film ile ilgili yorum kısımlarına girerek daha önce filmi izlemiş kişilerin yorumlarını inceleyebilir filmi izleyip yada izlememek konusunda karar verebilirsiniz.

Imdb top listleri sayesinde en çok izlenen filmleri görebilir izlemediklerinizi izleyebilirsiniz.

Ayrıca ımbd’de filmlerin oyuncuları ve resimleri hakkında geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

Imdb, 1990 yılında bir grup genç girişimcinin çabalarıyla kurulan bu site 1998 yılında Amazon.com tarafından satın alınmıştır.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     50. Özgürlük Yolu (2010) | IMDb: 7.3

ozgurluk-yolu-turkce-dublaj-izleThe Way Back*
Film esirler, hayatta kalmak ve yalnızlık üzerine bir İkinci Dünya Savaşı öyküsü. National Geographic Entertainment’ın ortak yapımcılığını üstlendiği Özgürlük Yolu, bir Sovyet esir kampından kaçarak kışın ortasında Sibirya’dan HİNDİSTAN’a 6.000 kilometre yürüyen bir grup esiri izliyor.

49. Limit Yok (2011) | IMDb: 7.4

 

imagesLimitless*
Ya bir hap sizi daha zengin ve daha güçlü kılabilseydi? Eddie (Bradley Cooper) perişan halde yaşayan New York lu bir yazardır. Ancak günün birinde beyninin tüm kapasitesini kullanabileceği bir ilaçla tanışır. Bu sayede paraya, akla, çekiciliğe sahip olur. Fakat Eddie kısa bir süre sonra sonsuz güce bedelsiz sahip olunamayacağını anlar. ..

48. Yaşam Şifresi (2011) | IMDb: 7.5

 imgres

Source Code*
Kaptan Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) hız treninde uyanır ve buraya nasıl geldiğine dair hiçbir fikri yoktur. Karşısında Christina (Michelle Monaghan) adlı kendinin tanımadığı ama belli ki kadının kendini tanıdığı birisi oturmaktadır. Tuvalette kendine sığınacak yer ararken aynada kendi yerine başkasının yansımasını görmesiyle şok olur ve cüzdanında da bir sınıf öğretmeni olan Sean Fentress’ın kimliği vardır. Aniden trenin içinde büyük bir patlama meydana gelir…

47. Kıyamet Günü (2012) | IMDb: 7.6

Kıyamet Günü (2012) | IMDb: 7.6

 

Lo imposible*
Maria ve Henry 3 çocuklarıyla birlikte kış tatillerini geçirmek için Tayland’a giderler. Bu tropik cennete birkaç gün keyifli vakit geçirmek isteyen aile, 25 Aralık gecesi düzenlenen Christmas partisine gider ve bolca eğlenirler. Ertesi sabah havuz keyfi yaptıkları sırada korkunç bir gürültüyle ortalık sarsılmaya başlar. Maria ve Henry korku içinde dona kaldıklarında, otelin duvarları üzerinden dev dalgalar da üzerlerine doğru hızla gelmektedir!

46. Sherlock Holmes (2009) | IMDB: 7.6

 imgres
 Bu dinamik yeni uyarlamada, Holmes ve cesur ortağı Watson, birbirinden tehlikeli maceralara gözlerini karartıp dalıyorlar. Dövüş tekniklerini, efsanevi zekası gibi silah olarak kullanan Holmes, bu serüvende ülkesini tahrip edebilecek ölümcül bir komployu aydınlatmak için yeni bir düşman ile savaşmak zorundadır.

 

45. Kazanma Sanatı (2011) | IMDb: 7.6

 imgres

 

Moneyball*
‘Oakland A’ beysbol takımının başındaki isim olan Billy Beane (BRAD PITT) , kısıtlı bir bütçe ile resmen yoktan bir takım var ederek zengin kuluplere meydan okuyor. Fakat bunu yaparken de beysbol sporunun temel inançlarını baştan aşağıya sarsıyor. Onun yöntemleri kabul görmese, hatta delilik diye nitelendirilse de, Beane inancını ve azmini yitirmeden bildiği yönde ilerlemeye devam ediyor….

 

         44. Maymunlar Cehennemi: Başlangıç (2011) | IMDb: 7.6

 Maymunlar_cehennemi_YENI_SLOGANLI_Afis_calisma_1

 

Rise of the Planet of the Apes*
Ünlü bir firmada genetik mühendisi olarak çalışan Will Rodman babasını Alzheimer hastalığından kurtarmak için bir ilaç üzerinde çalışmaktadır. Bu ilaç teoride beyin aktivitelerini geliştirerek hastaları Alzheimer’dan kurtarmayı amaçlar. İlacı geliştirme aşamalarının birinde Parlak Göz adını verdikleri bir maymunda ilacın inanılmaz etkiler gösterdiğine şahit olurlar.

 

 

43. Paris’te Gece Yarısı (2011) | IMDb: 7.7

Paris'te Gece Yarısı (2011) | IMDb: 7.7

 

Midnight in Paris
Sonbaharda evlenecek olan nişanlı iki gencin hatta özellikle damat adayının bu şehirde başına gelen ve tüm ailenin hayatını değiştirecek gerçek üstü maceraları anlatan bir romantik komedi var karşımızda. Bu genç adamın şehre, Paris’e duyduğu büyük aşk ve edebiyat sevgisini konu alıyor.

 

 

 

 

42. 127 Saat (2010) | IMDb: 7.7

127 Saat (2010) | IMDb: 7.7

 

127 Hours
Dağcı Aron Ralston’un başından geçenlerin gerçek hikayesi… Genç bir dağcı olan Aron, Utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır. Bundan sonra yapacağı tek şey vardır oradan kurtulup onları gerçekten sevdiğini gösteremediği anne ve babasına kavuşmak. Olay sırasında az su ve yemeği olan dağcı, yaşadıklarını bir video kamera ile çekip kendini bu yolla rahatlatmaya çalışıp zaman zaman halüsinasyonlar görüyor.

 

 

41. Ejderha Dövmeli Kız (2009) | IMDb: 7.8

Ejderha Dövmeli Kız (2009) | IMDb: 7.8

 

Män som hatar kvinnor
Ejderha Dövmeli Kız’da, hapse girmek üzere olan gazeteci Mikael Blomkvist ile ona yardım eden gizemli, asosyal, uyumsuz, dövmeli hacker kız Lisbeth Salander, kırk yıl önce ortadan kaybolan Harriet Vanger’in izini sürerken bir dizi cinayeti açığa çıkarır; üstelik katil aileden biridir. Ancak Vanger hanedanının gazabına uğrayınca avcıyken av konumuna düşerler.

 

 

40. Operasyon: Argo (2012) | IMDb: 7.8

Operasyon: Argo (2012) | IMDb: 7.8

 

Argo
Gerçek olaylara dayanan “Argo” altı Amerikalıyı kurtarmak için düzenlenen, iran rehine krizinin sahne arkasında ortaya çıkan ve halkın yıllar sonra öğrendiği gizli bir operasyonu anlatıyor. İran devriminin kontrol edilemeyecek noktaya ulaştığı dönemde, 4 Kasım 1979′da militanlar Tahran’daki ABD elçiliğine saldırırlar ve içeride bulunan 52 Amerikalıyı rehin alırlar.

 

39. Sosyal Ağ (2010) | IMDb: 7.8

Sosyal Ağ (2010) | IMDb: 7.8

 

The Social Network
Mark, üniversitenin bilgisayarlarına sızarak, kampüsteki tüm kadınlarla ilgili bilgilerden oluşan bir veri tabanını içeren bir site yaratır, ardından yan yana iki fotoğraf koyarak kullanıcılardan hangisinin “daha ateşli” olduğunu seçmesini ister. Sitenin adını Facemash koyar; site bir anda virüs gibi etrafa yayılarak tüm Harvard sistemini çökertir ve görünürdeki kadın düşmanlığıyla kampüste tartışma yaratır; Mark, Facemash’ı yaratarak kasıtlı olarak güvenliği, telif hakları yasasını ve özel hayatı ihlal etmekle suçlanır. Tam o anda,fACEBOOK ‘un altyapısını oluşturan iskelet ortaya çıkmıştır.

 

38. Sürücü (2011) | IMDb: 7.8

Sürücü (2011) | IMDb: 7.8

 

Drive
Hollywood’da dublörlük yapan ve keskin araba kullanabildiği için geceleri de soygunlara katılan bir araba sürücüsünün (Gosling) yaşamını merkeze alıyor. Sürücünün yasa dışı hayatı, güzel komşusu Irene’nin (Mulligan) hapisteki kocasına yardım etmeyi kabul etmesiyle daha da tehlikeli bir hale bürünür. Zira bir anda kendisini Los Angeles’ın en tehlikeli adamlarının hedef listesinde bulur. Şimdi hem kendi hayatını, hem Irene ve oğlununkini kurtarmak için yapacağı tek şey en iyi bildiği şekilde sadece araba sürmektir!

 

37. X-Men: Birinci Sınıf (2011) | IMDb: 7.8

X-Men: Birinci Sınıf (2011) | IMDb: 7.8

 

X-Men: First Class*
Michael Fassbender’in canlandırdığı Magneto ve James McAvoy’un canlandırdığı Professor X’in bir grup genç mutanta liderlik yaptığı yeni X-Men, efsanenin başlangıcını anlatıyor ve tarihin akışını değiştiren küresel olayların arkasındaki sır perdesini aralıyor.

 

36. Aşkın (500) Günü (2009) | IMDb: 7.8

Aşkın (500) Günü (2009) | IMDb: 7.8

 

(500) Days of Summer*
Alışılmamış türde bir romantik komedi olan film, aşkın gerçek olduğuna inanmayan bir kadın ve ona aşık olan bir adamın hikayesini anlatıyor. Tom Hansen, hayatından tamamen çıktığına emin olduğu zaman Summer Finn ile tanıştığı ilk günü hatırlar. Tom, kıza ilk gördüğü anda aşık olur. Hayatının geri kalan kısmını bu kızla birlikte geçirmesi gerektiğini biliyordur. Ne var ki Summer ne aşka ne ilişkilere inanmamaktadır.

 

35. Dövüşçü (2010) | IMDb: 7.9

Dövüşçü (2010) | IMDb: 7.9

 

The Fighter
Dövüşçü, ilhamını gerçek bir olaydan alan öyküsüyle, iki kardeşin her şeye rağmen tekrar bir araya gelip parçalanan aile düzenlenlerini düzeltme çabalarına odaklanıyor. Dicky Ecklund (Christian Bale) eskiden efsane olmuş, ama yeteneğini boşa harcamış ve başarı imkânını kaybetmiş şimdi ise kardeşini eğiten eski boksördür.                                                                                                                                      34. Karmakarışık (2010) | IMDb: 7.9

 

Karmakarışık (2010) | IMDb: 7.9

 

Tangled*
Krallığın en çok aranan, en cazibeli haydutu Flynn Rider (Zachary Levi’nin sesiyle), Rapunzel (Mandy Moore’nin sesiyle) tarafından rehin alınınca, bu alışılmadık ikilinin komik macerası başlar.
    33. Bay Hiçkimse (2009) | IMDb: 7.9

 

Bay Hiçkimse (2009) | IMDb: 7.9

 

Mr. Nobody*
Başlıkta bahsi geçen Bay Hiçkimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır… Ve pek çok gezegen, iki ölüm ve sevilecek kadınlar..

 

32. Avatar (2009) | IMDb: 7.9

Avatar (2009) | IMDb: 7.9

 

*
Yakın gelecekte Pandora adında yeni keşfedilmiş bir gezegen var. Bu gezegende dünyada çok az raslanan ancak çok değerli olan bir elementten bol miktarda var. Ancak sorun şu ki, bu gezegenin sahipleri ve doğası madenciliğe izin verecek türden değil. En büyük tehdit, 3 metrelik ırklarına Na’vi adı verilen yaratıklar.

 

31. Geceyarısından Önce (2013) | IMDb: 8.0

Geceyarısından Önce (2013) | IMDb: 8.0

 

Before Midnight
Celine ve Jesse artık hayatın bambaşka bir aşamasına geçmiştir ve birlikte yaşamaktadırlar; iki de kızları vardır. Bütün aile, Jesse´yle birlikte bir Yunan adasındaki yazarlar kampına gider. Jesse ve Celine elbette bu boş vakitlerinde tartışacak, flörtleşecek, kariyerleri, çocuklar ve tabii ki aŞK hakkında felsefe yapacaktır. Ve bir kez daha, sonları belirsiz olacaktır.

 

30. Sınırsızlar Kulubü (2013) | IMDb: 8.0

Sınırsızlar Kulubü (2013) | IMDb: 8.0

 

Dallas Buyers Club
Uyuşturucu bağımlısı ve HIV taşıyıcısı Ron Woodroof’un hayatından esinlenerek beyazperdeye aktarılıyor. Ron Woodroof’a 1986 yılında AIDS yüzünden 30 günlük ömür biçilir. Teşhiş sonrası FDA kurumundan yasal onaylı olarak kullanabileceği tek ilaç olan AZT’yi almaya başlayan Ron hızla ölümün eşiğine doğru sürüklendiğini fark eder.

 

29. Artist (2011) | IMDb: 8.0

Artist (2011) | IMDb: 8.0

 

The Artist
Konuşmasız, siyah-beyaz ve eski filmler gibi saniyede 22 kare çekilen Artist, sessiz film çağına bir saygı duruşu niteliğinde… Film, 1927 yılında sesli filmlerin piyasaya çıkmasıyla kariyeri dibe vuran bir aktörün, George Valentin’in hikâyesini anlatıyor.

 

28. Yarının Sınırında (2014) | IMDb: 8.0

Yarının Sınırında (2014) | IMDb: 8.0

 

Edge of Tomorrow*
Yakın gelecekte dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzaylı birliği, birçok büyük şehri yok eder ve milyonlarca insanı ölümün eşiğinde bekletir. Dünyada hiçbir ordu, onların hızına, silahlarının gücüne ve de en önemlisi telepati yoluyla emir verme ve uygulama güçlerine ulaşamaz. Artık dünyadaki tüm ordular bu uzaylı sürüsüne karşı güçlerini birleştirmek durumundadır ve bu güç birliği dışında ikinci bir şansları yoktur.

 

27. Yerçekimi (2013) | IMDb: 8.0

Yerçekimi (2013) | IMDb: 8.0

 

Gravity
Dr. Ryan Stone ilk uzay görevine çıkmıştır. Görev arkadaşı emekliliğe hazırlanan astronot Matt Kowalsky’dir. Son görevleri sırasında hiç beklemedikleri bir durumla karşılaşırlar ve mekikleri parçalanır. İki astronot uzayın soğuk ve sonsuz karanlığına doğru savrulurlar. Nasa ile iletişimleri kopmuştur ve oksijenleri hızla tükenmektedir. İki astronotun zamana karşı yarışarak yörüngede ve hayatta kalma mücadelesi başlar.

 

 26. Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (2012) | IMDb: 8.0

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (2012) | IMDb: 8.0

 

The Hobbit : An Unexpected Journey
Büyücü Gri Gandalf tarafından aniden kapısı çalınan Bilbo kendisini efsanevi savaşçı Thorin Oakensheild’in liderliğindeki on üç cücenin arasında bulur. Yolculukları onları Yaban yerlere sürükler, Goblin ve Orklarla, Dev Örümceklerle, Kurtlarla, Şekil Değiştirenlerle ve Büyücülerle dolu tehlikeli topraklardan geçmek zorundadırlar.

 

25. Pi’nin Yaşamı (2012) | IMDb: 8.0

Pi'nin Yaşamı (2012) | IMDb: 8.0

 

Life of Pi*
Pi Patel’in Hindistan’daki egzotik bir hayvanat bahçesinden Pasifik’e uzanan yolculuğunda yaşadığı gemi kazası sonucu bir sandalda bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan ve üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ile hayatta kalan tek insan olarak yaşadığı akıl almaz hikayesini sunuyor.

 

24. Siyah Kuğu (2010) | IMDb: 8.0

Siyah Kuğu (2010) | IMDb: 8.0

 

Black Swan
Nina (Portman), New York’ta yaşayan çok yetenekli bir balerindir ve hayatında çoğu balerin için de olduğu gibi dans etmekten başka bir şey yoktur. Eski bir balerin olan ve bu konuda çok hırslı olan annesi Erica (Hershey) ile yaşamaktadır. Oyun yönetmeni Thomas Leroy (Cassel) Kuğu Gölü’nün baş balerini Beth MacIntyre (Ryder) yeni sezonda değiştirmeye karar verir ve ilk tercihi de Nina’dır.

 

23. Aşk (2013) | IMDb: 8.1

Aşk (2013) | IMDb: 8.1

 

Her*
Theodore Twombly, eşinden boşandıktan sonra tek başına yaşamaya başlayan ve el işi mektuplar yazarak geçimini sağlayan bir yazardır. Bir gün reklamlarda gördüğü bir yazılımın işine yarayacağını düşünerek satın alır. Samantha isimli bir sanal zeka uygulaması sunan yazılım Theodore’un aklını karıştırarak ufkunu açacak sorular sormaya başlar. Yazılım sayesinde içinde bulunduğu yalnızlıktan kurtulan Theodore, Samantha’ya karşı ilginç hisler beslemeye başlayacaktır.

 

22. Zoraki Kral (2010) | IMDb: 8.1

Zoraki Kral (2010) | IMDb: 8.1

 

The King’s Speech
Babası 5.George’un ölümü ardından, ‘Bertie’ lakaplı Albert Frederick Arthur George, tarihin bildiği adıyla Kral George VI, mecburen Krallık makamını devralır. Zira, ağabeyi Edward, AMERİKALI Wallis Simpson ile beraber olmak için tahttan feragat etmiştir. Fakat yeni kralın aşması gereken ciddi bir hitabet problemi vardır: Albert,İngiliz  halkına konuşmak yapmak için çocukluğundan beri başına dert olan kekemeliği yenmek zorundadır.

 

21. Zindan Adası (2010) | IMDb: 8.1

Zindan Adası (2010) | IMDb: 8.1

 

Shutter Island
Yıl 1954, Soğuk Savaş zirve noktasında, adli polis Teddy Daniels (leonardo di caprio) ve yeni ortağı Chuck Aule (Mark Ruffalo) çok sayıda cinayet işlemiş zeki bir kadın katilin kaçmanın imkansız olduğu Aschecliffe Hastahanesi’ndeki son derece güvenlikli bir odadan esrarengiz bir biçimde kayboluşunu araştırmak üzere Zindan Adası’na çağrılırlar. Bu uzak, fırtınaların dövdüğü adada araştırma yapan psikiyatrlar ve tehlikeli psikopat hastalar bulunmaktadır.Bu ürkütücü ortamda hiçbir şey göründüğü gibi değildir…

 

20. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (2011) | IMDb: 8.1

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (2011) | IMDb: 8.1

 

harry potter  and the Deathly Hallows: Part 2
Destansı finalde, iyi ile kötünün mücadelesi büyücüIük dünyasını büyük bir savaşın içine sokmuştur. Tehdit hiçbir zaman bu kadar büyük olmamıştır ve artık hiçbir yer güvenli değildir. Bu arada, Lord Voldemort ile son karşılaşmasına gittikçe yaklaşan Harry Potter’ın en büyük fedakarlığı yapması gerekecektir. Herşey burada sona erecektir.

 

19. Hachiko: Bir Kopeğin Hikayesi (2009) | IMDb: 8.2

Hachiko: Bir Kopeğin Hikayesi (2009) | IMDb: 8.2

 

Hachiko: A Dog’s Story*
Profesör Parker Wilson (Richard Gere) tren istasyonunda terk edilmiş bir köpek bulur Köpeğin bir sahibi yoktur Profesör, Hachiko adlı bu şirin köpeği koruması altına alır ve evine götürür Zaman içinde ikili arasında benzersiz bir dostluk kurulur Hachiko, sahibine öylesine sadıktır ki, Profesör’ün vefatından sonra bile istasyonda onun dönüşünü beklemeye devam eder…

 

18. İçimdeki Yangın (2010) | IMDb: 8.2

İçimdeki Yangın (2010) | IMDb: 8.2

 

Incendies
Polytechnique’in yönetmeni Denis Villeneuve tarafından Wajdi Mouawad’ın ünlü oyunundan sinemaya uyarlanan bu yürek burkucu trajedi, anneleri Nawal’ın ölümünün ardından Lübnan’a doğru yola çıkan Simon ve Jeanne adlı ikizleri izliyor. Bu serüven annelerinin geçmişine rahatsız edici bir ışık tutarak onları çarpıcı bir gerçekle karşı karşıya getirecektir.
“Ölüm asla hikayenin sonu değildir, her zaman bir iz kalır.”

 

17. 12 Yıllık Esaret (2013) | IMDb: 8.2

12 Yıllık Esaret (2013) | IMDb: 8.2

 

12 Years a Slave
1841 Yılının savaş öncesi Amerika’sında özgür bir zenci olan Solomon Northup, müzik işi için kendisiyle görüşmek isteyen iki adam tarafından alıkonulup, köle olarak satılmasını, başından geçenleri ve 12 yıllık esaretini gözler önüne seriyor.

 

16. Zafere Hücum (2013) | IMDb: 8.2

Zafere Hücum (2013) | IMDb: 8.2

 

Rush*
FORMULA 1 yarışlarının ihtişamlı döneminde geçen Rush dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük rakiplerin ikisinin (yakışıklı İİngiliz  Hunt ve disiplinli, zeki rakibi Lauda’nın) heyecan verici gerçek hikayesini anlatıyor. Özel hayatlarına da dahil olduğumuz filmde iki yarışçının zafere ulaşmak için bir kısa yolun bulunmadığı ve asla hataların asla düzeltilemediği bir ortamda fiziksel ve psikolojik dayanıklılık sınırlarını nasıl zorladığını göreceğiz.

 

15. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? (2010) | IMDb: 8.2

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? (2010) | IMDb: 8.2

 

How to Train Your Dragon*
Olaylar, herkesin ilginç isimlere sahip olduğu ve kadim tarihten bu yana ejderhalarla mücade edilen bir viking köyünde geçmektedir. Bu köyde, her viking mutlaka bir ejderha ile savaşmıştır ve çocuklar da geleceğe hazırlanmaktadır. Bunun yanında, kabilenin korkunç şefinin oğlu (Hiccup/HIçkırık) çelimsiz yapısıyla köyün ileri gelenlerinin gözüne girememektedir. İlerleyen bölümlerde, Hıçkırık, o güne kadar kimsenin görmediği “gecenin öfkesi” isimli bir ejderhayı yakalar; fakat öldürmeye kıyamaz. Böylece, aralarında bir dostluk gelişir ve Hıçkırık da ejderhaları daha iyi anlamaya başlar.

 

14. Yenilmezler (2012) | IMDb: 8.2

Yenilmezler (2012) | IMDb: 8.2

 

The Avengers
Nick Fury uluslararası barışı koruma ajansı S.H.I.E.L.D’in yöneticisidir. Bu ajans Marvel’in süper kahramanlarının sahibidir. Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Kara Dul.. Loki ve destekçileri tarafından küresel güvenlik tehdit edilince, Nick Fury ve takımı dünyayı bir felaketten kurtarmak için güçlerini birleştirmek zorundadırlar.

 

13. X-Men: Geçmiş Günler Gelecek (2014) | IMDb: 8.3

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek (2014) | IMDb: 8.3

 

X-Men: Days of Future Past*
The Days of Future Past, başını Magneto’nun çektiği Kötü Mutantlar Kardeşliği’nin önemli bir senatörü öldürmesinden sonra Mutantların Sentineller tarafından avlandığı alternatif bir gelecekte geçiyor.

 

12. Onur Savaşı (2012) | IMDb: 8.3

Onur Savaşı (2012) | IMDb: 8.3

 

Jagten
İskandinavya’nın küçük kasabalarından birinde ana okulu eğitmenliği yapan Lucas (Mads Mikkelsen), karısından ayrıldığı için kasabada tek başına yaşamaktadır. Arkadaşlarından Teo’nun küçük kızı Klara da onun çalıştığı anaokuluna gitmektedir. Lucas’ın, yakın arkadaşının kızı olduğu için Klara’ya ilgi göstermesi, küçük kızda ona karşı bir hayranlık ve ilgi oluşturur. Lucas bu ilgiyi hissedip Klara’yı yanlış gördüğü davranışlar için uyarınca da küçük kız, kendince intikam almak amacıyla bazı yalanlar uydurur.

 

11. Para Avcısı (2013) | IMDb: 8.3

Para Avcısı (2013) | IMDb: 8.3

 

The Wolf of Wall Street
Jordan Belfort henüz 24 yaşında zeki bir borsacıdır. Hırsı ve zekası onu Wall Street borsasında Stratton Oakmont isimli bir yatırım firmasının ceo’su haline getirir. Belfort kısa zaman içinde tam bir para avcısı haline gelir. Bir çok yatırımcıyı yanlış yönlendirmeler yaparak bu durumu kendi lehine çevirir ve milyonlarca dolar kazanıp zengin bir adam haline gelir. Ancak Belfort kolay kazandığı parayı gece hayatı ve lüks tutkusu sebebiyle bir kaç gün içinde bitirmektedir. Bu hızlı ve kontrolsüz davranışları yaşamını bir o kadar hızlı şekilde dibe vuracak hale getirir.

 

10. Soysuzlar Çetesi (2009) | IMDb: 8.3

Soysuzlar Çetesi (2009) | IMDb: 8.3

 

Inglourious Basterds
“Inglorious Basterds”ın konusu, ALMAN işgali altındaki FRANSA’da başlar. Çok sevdiği ailesinin, Nazi Albay Hans Landa’nın (Christoph Waltz) tarafından katledilmesine tanıklık eden Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent) adlı kadın, katliamdan kılpayı kurtularak Paris’e kaçar. Orada sinema salonu sahibi ve işletmecisi olarak yeni bir kimlik edinir.

 

9. Yukarı Bak (2009) | IMDb: 8.3

Yukarı Bak (2009) | IMDb: 8.3

 

Up
Evine binlerce balon bağlayarak Güney Amerika’nın yaban hayatına uçan ve sonunda hayatı boyunca düşlediği büyük macerasını gerçekleştiren 78 yaşındaki balon satıcısı Carl Fredricksen’in yukarılarda geçen hikayesinin peşinden gidiyor. Ancak en büyük kabusunun seyahatine gizlendiğini çok geç fark ediyor: 8 yaşındaki aşırı iyimser Yaban Hayat Kaşifi, Russell.Kahramanlarımızın, tuhaf, egzotik ve şaşırtıcı karakterlerle karşılaştıkları kayıp dünyaya yolculukları, kahkaha, coşku ve oldukça hayalperest bir macerayla dolu.

 

8. Oyuncak Hikayesi 3 (2010) | IMDb: 8.4

Oyuncak Hikayesi 3 (2010) | IMDb: 8.4

 

Toy Story 3*
Woody, Buzz ve oyuncak kutusundaki diğer tüm oyuncaklar, sahipleri Andy’nin koleje gitmesinden dolayı kreşe bırakılırlar.

 

7. Bir Ayrılık (2011) | IMDb: 8.5

Bir Ayrılık (2011) | IMDb: 8.5

 

Jodaeiye Nader az Simin
Simin, kocası Nader ve kızı Termeh’le birlikte İranı terk etmek istemektedir. Nader’in Alzheimer hastası babasını bırakmayı reddetmesi üzerine boşanma davası açan Simin, dava talebi reddedilince anne babasının evine gider. Termeh ise babasıyla kalmaya karar vermiştir. Nader kızına ve babasına bakması için hamile bir genç kadını tutar; ama bu durum daha fazla soruna yol açacaktır.

 

6. Zincirsiz (2012) | IMDb: 8.5

Zincirsiz (2012) | IMDb: 8.5

 

Django Unchained
Amerikan İç Savaşı’dan 2 sene öncesinde, Güney bölgesinde geçen film Köle Django’nun Alman asıllı ödül avcısı Dr. King Schultz ile yolunun kesişmesiyle başlıyor. Django, eski efendisini ölü ya da diri ele geçirmek isteyen Schultz ile anlaşmaya varır ve özgürlüğü karşısında Brittle kardeşleri kendisine getirme sözü verir. Görev başarıyla tamamlanır ama ikilinin yolları ayrılmaz Schultz ve Django beraber Güney’in en çok aranan suçlularının peşine düşerler…

 

5. 3 Aptal (2009) | IMDb: 8.5

3 Aptal (2009) | IMDb: 8.5

 

3 Idiots
Hindistan’ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor özet olarak. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istedikleri.Ranco karakterinin başrol oynadığı film dram ve komedi türünü en iyi şekilde harmanlayıp bize öğretici bir film olmakta.

 

4. Galaksinin Koruyucuları (2014) | IMDb: 8.6

Galaksinin Koruyucuları (2014) | IMDb: 8.6

 

Guardians of the Galaxy
Kendisine Star-Lord lakabını takan maceracı Peter Quill, esrarengiz bir küreyi çalınca güçlü, hırslı ve ihtiraslı bir kötü adam olan Ronan’la başı derde girer. Ronan’ın tek amacı küreyi ele geçirmektir ve bu hayali tüm evreni tehdit altına alabilir. Quill, ondan kurtulmak isterken bir anda kendisini birbiriyle hiçbir ilgisi olmayan uyumsuz bir ekibin içerisinde bulur; tehlikeyi yok etmek isteyen Star-Lord, silahlı bir rakun olan Roket, Rakun’un yoldaşı olan ağaç kılıklı Groot, ölümcül yeşil kadın Gamora ve gözünü intikam hırsı bürümüş Yokedici Drax ile işbirliği içerisine girer.

 

3. Can Dostum (2011) | IMDb: 8.6

Can Dostum (2011) | IMDb: 8.6

 

The Intouchables
Yamaç paraşütü kazasından sonra sakatlanan zengin bir aristokrat olan Philippe evde kendisine yardımcı olması için banliyöde yaşayan Driss’i işe alır. Driss ise yeni hapisten çıkmıştır ve bu iş için hiç de uygun değildir. Ama bu iki adam bir şekilde birbirlerine benzemektedir. Tamamen farklı dünyalara ait olmalarına ve her konuda farklı zevklere sahip olmalarına rağmen, hem olağan dışı hem de bir o kadar güçlü bir dostluk kurarlar..

 

2. Kara Şövalye Yükseliyor (2012) | IMDb: 8.6

Kara Şövalye Yükseliyor (2012) | IMDb: 8.6

 

The Dark Knight Rises
Her ne kadar Batman, Harvey Dent’in ölümüyle ilgili suçlamaları kabul ederek itibarını kirletmiş olsa da, Bane’nin şehri yok etme planlarına karşın kendisini polise yardım etmek mecburiyetinde hissetmektedir.

 

1. Başlangıç (2010) | IMDb: 8.8

Başlangıç (2010) | IMDb: 8.8

 

Inception*
Dominick “Dom” Cobb (leonardo di caprio) yetenekli bir hırsızdır. Rüya görme anında insanların bilinçaltına girerek önemli sırları çalmaktadır. Son kurbanı JAPON İşadamı Saito (Ken Watanabe) ‘dir. Saito’nun bilinçaltının derinliklerinde dolaşırken ölen karısı Mal’i görür ve çalma işi başarısız olur.

 

 

 

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap