Sony Xperia Z1 Compact’ çıktı  neler iyi, neler kötü Öğrenelim?

Sony Xperia Z1 Compact’ çıktı neler iyi, neler kötü Öğrenelim?

5 Temmuz 2014 0 Yazar: Cokiyiabi

sony Xperia z1 compactaSony’nin kısa süre önce resmen duyurduğu telefon modeli Xperia Z1 Compact’ın ilk incelemeleri de gelmeye başladı. Aslında incelenen ürün, Xperia Z1s olarak geçiyor, ama Z1 Compact ile özellikleri aynı. Z1s ismi, Amerika’da, T-Mobile’a özel bir model ismi sadece. Xperia Z1 Compact, boyutları ve ekran çözünürlüğünü bir kenara bırakırsak, hemen hemen Xperia Z1 ile aynı özelliklere sahip. Snapdragon 800 çipseti ve 20.7MP G Lens’li kamerası, en dikkat çekici özelliklerinden 2 tanesi. Tabii suya ve toza karşı dayanıklı olmasını da unutmamak gerekiyor.
Sony Xperia Z1 Compact

Peki, telefonu inceleyenler neler diyor?

PhoneArena sitesi, telefonu incelemiş ve 10 üzerinden 8.5 puanı layık görmüş.

Cihazın artıları olarak kaliteli malzeme kullanımını, suya dayanıklı olmasını, kameranın ortalamanın üzerinde performans sunmasını ve performanslı yapısını göstermiş.

Eksi tarafta ise, 5 inç ekrana sahip birçok telefondan daha büyük olmasını ve farklı açılarda görüntü performansının düşmesini göstermiş

Sony Xperia Z1 Compact1

Digital Trends sitesi ise, 5 üzerinden 4 yıldız vererek ürüne “Editör Seçimi” ödülünü vermiş.

Artılar olarak özellikle düşük ışıkta iyi olan kamera performansından, suya karşı dayanıklı olmasından, ince ve şık tasarımının bulunduğundan ve güzel ekranı olduğundan bahsetmiş.

Eksi taraflara baktığımızda ise; hoparlörlerin kötü yerleştirilmesinden, ekrana sıçrayan suyun dokunmatik ekranı aktifleştirdiğinden, tasarımın parmak izi ve lekeleri belli ettiğinden söz etmiş.

Sony Xperia Z1 Compact2

Telefonu inceleyen bir diğer site olan PCMag de ürüne 5 üzerinden 4 puan vererek tasarımını, performansını, suya dayanıklı olmasını, bataryasını ve kamera uygulamalarını beğenmiş.

Beğenmediği yönler olarak da düzensiz kamera performansını, arama kalitesinin düşük olmasını, ekrandaki canlılığın düşük olmasını, biraz büyük ve ağır boyutlarda olmasını göstermiş.

 

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •