Anasayfa » SAĞLIK » Su Çiçeği Vücutta Nasıl Görünür ?

Su Çiçeği Vücutta Nasıl Görünür ?

Su Çiçeği, Su Çiçeği nedir, Su Çiçeği hakkında bilgiler, Su Çiçeği özellikleri, Su Çiçeği belirtileri, Su Çiçeği nedenleri, Su Çiçeği tedavisi, Su Çiçeği vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Su Çiçeği hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Su Çiçeği hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Su Çiçeği Nedir ? Su Çiçeği nelerdir ?, Su Çiçeği belirtileri nelerdir ? Su Çiçeği tedavisi nedir ? Su Çiçeği vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Su Çiçeği

Su Çiçeği Nedir ?

Su çiçeğinin tıbbi adı variselladır. Ergenlik çağından önceki çocuklarda yaygın olarak görülür. Hastalığın etkeni bir virüsdür. Bu hastalıkta komplikasyon nadirdir, genellikle kendiliğinden iyileşir. Su çiçeği bir kez geçirildikten sonra hayat boyu bağışıklık sağlar ancak nadir de olsa tekrarlayabilir. Su çiçeği aşısı uygulanmaya başladığından beri vaka sayısı oldukça azalmıştır. Aşılı bireyler su çiçeği geçirseler bile çok hafif atlatmaktadırlar. Su çiçeği en sık 5-10 yaşlarında, kış sonu ve ilkbahar aylarında görülür. Hastalık çok bulaşıcıdır. Bulaşma yolu insandan insana, damlacık ve havayolu iledir. Virüs tükürük bezlerinde bulunur ve kuluçka süresi 13-22 gündür. Su çiçeği geçiren bir kişi hastalık belirtileri başlamadan iki gün önce hastalığı bulaştırmaya başlar, bulaşıcılık yaralar kabuklanıncaya kadar devam eder.

Su Çiçeği Vücutta Nasıl Görünür ?

Su Çiçeği
Su Çiçeği

Yorum yapın