Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Sürekli Oturan İnsanlara Tavsiyeler

0

Günlük Hayatımızı Sürekli Oturarak Hiçbir Aktivite Yapmadan Geçirirsek İleride Nasıl Sorunlar İle Karşılaşırız Bu Sorunun Cevabı Burda

Oturduğumuz Anda Kaslardaki Elektriksel Aktivite Bir Anda Düşer Ayrıca Kalori Yakma Hızımız Da Dakikada 1 Kaloriye İner.

3 Saat Oturduktan Sonra Atardamarlardaki Genleşme Kabiliyeti %50 Azalır.

24 Saat Boyunca Oturduğumuzda, Vücuttaki İnsülin Glukoz Kullanabilme Yeteneğinin %40’Inı Kaybeder. Bu Da Tip2 Diyabet Riskini Arttırır.

2 Hafta Boyunca Günde 6 Saatten Fazla Oturunca Ldl (Kötü Kolesterol) Segiyesi Artar. Buna Kilo Almayı Kolaylaştıran Yağ Molekülleri De Eşlik Eder. Daha Önemlisi, Yağları Parçalamakla Görevli Olan Enzimlerin Görevi Aksar. Bu Enzimler, Bir Süre Boyunca Aktifliğini Yitirdiği İçin Kas Hücrelerini Parçalamaya Başlar. Sonuç Olarak Kasılma Yeteneği Azalan Kaslar, Kalbe Olan Kan Akışını Sekteye Uğratır.

Bir Yıl Boyunca Çok Oturanlar, Kemik Ağırlığının %1’İni Kaybediyor!

Fiziksel Aktivite Beyne Hem Kan Ve Oksijen Pompalanmasına Yardım Eder Hem De Ruhsal Durumu İyileştirecek Hormonlar Gönderir.

Hareket Edilmediğinde Beyin Fonksiyonları Yavaşlar.

10-20 Yıl Boyunca Günde 6 Saat Oturulduğunda Kalp Hastalıklarından Ölme Olasılığı %64, Prostat Yada Meme Kanseri Olma Riskiyse %30 Artıyor!

Eğer Tüm İnsanlik Olarak Oturma Süremiz 3 Saati Geçmeseydi, Yaşam Süremiz Ortalama 2 Yıl Daha Uzun Olabilirdi.

Hadi, Ufkumuzu 376373 Katına Çıkarmak İçin Bol Bol Hareket Edelim!

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap