Taner Ölmez Kimdir ?

Taner Ölmez Kimdir ?

29 Temmuz 2020 0 Yazar:

Taner Ölmez kimdir,Acun Ilıcalı nereli,Taner Ölmez eşi kim, Taner Ölmez Biyografisi, Taner Ölmez oynadığı filmler,Taner Ölmezı hangi dini benimser, Taner Ölmez hakkında kısa bilgiler, Taner Ölmez yaşı kaç,Taner Ölmez ne zaman doğdu,Taner Ölmez boyu kaç, Taner Ölmez göz rengi nedir, Taner Ölmez, Taner Ölmez hakkında merak edilenler, Taner Ölmez çocuğu var mı, Taner Ölmez hakkında notlar,Taner Ölmez hakkında kısa notlar, Taner Ölmez hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Taner Ölmez Nereli ?

Taner Ölmez, 9 Ağustos 1986 tarihinde Tunceli’de dünyaya gelmiştir. Aslen Tuncelili’dir. 6 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etmişlerdir. Şimdilerde Fox TV ekranlarında yayınlanmakta olan Mucize Doktor dizisinde rol alan Taner Ölmez, 1.79 metre boyunda, 65 kilo ve Aslan burcudur.

 

Taner Ölmez Kimdir ?

9 Ağustos 1986 (33 yaşında) tarihinde Tunceli’de dünyaya gelmiştir. Aslen Tunceli’ lidir. Henüz 6 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etmişlerdir. Taner Ölmez, lise yıllarından beri aktif olarak tiyatro ile ilgilenmeye başladı ve ilk olarak Shakespeare’in ‘’Bir Yaz Gecesi Rüyası’’ oyununda yer aldı. Lise eğitiminin ardından 2 yıl Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda çalıştıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girdi. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.

Genç oyuncu Konservatuar eğitimine devam ettiği dönemde ilk oyunculuk deneyimini 2009 yılında rol aldığı Kapalı Çarşı dizisinde Gıyabettin karakteri ile yaşayan Taner Ölmez, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Medcezir, Tatar Ramazan gibi reytingi yüksek dizilerde rol almıştır. Genç oyuncu Taner Ölmez oyunculuğun yanı sıra Ülker Albeni, Ülker Sunny, Piyale Pigafest reklamlarında da oynamıştır ve üstün başarısı ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Taner Ölmez sinemaya ilk olarak 2012 yılında, Osman Sınav’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Uzun Hikaye filmiyle beyazperdeye de adım atmış oldu, ayrıca yine aynı yıl Cevdet Mercan’ın yönettiği ‘Kayıp Şehir’ dizisinde canlandırdığı ‘Sadık’ karakteriyle dikkatleri üzerine çekti.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •