Ana SayfaEĞİTİMTarih Yazmak Tarih Yapmak Kadar Mühimdir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Tarih Yazmak Tarih Yapmak Kadar Mühimdir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir ile ilgili kompozisyon, tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir ile ilgili kompozisyon örnekleri, tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir ile ilgili kompozisyon, 2021 tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir ile ilgili kompozisyon örnekleri, tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir ile ilgili kısa kompozisyonlar, tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir ile ilgili kompozisyon ödevleri, tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Tarih Yazmak Tarih Yapmak Kadar Mühimdir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Tarih Yazmak Tarih Yapmak Kadar Mühimdir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Bir millet, toplum veya devlet, yaptığı bir savaşla, gerçekleştirdiği bir eylemle veya icat ettiği bir nesne ile çığır açan bir durum elde etmiş olabilir. Özgürlüğünü veya bağımsızlığını kazanmış veya dünyanın en büyük gücü haline gelmiş olabilir.

Tüm bunlar bir toplum için güzel ve etkileyici şeylerdir. Ancak en az bunlar kadar mühim olan bir şey vardır ki o da bunları yazabilmek ve gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarabilmektir. Gelecek nesillerin ataları ile övünmeleri, geçmişlerini bilmeleri için tarih yazacak insanlara ihtiyaç vardır. Ancak bu tarih yazacak kişiler tarafsız ve abartısız bir şekilde yapmalıdır bunu.

Olmayan şeyi olmuş gibi göstermek veya olmuş şeyden hiç bahsetmemek tarih yazma kuralına aykırıdır ve aynı zamanda etik de değildir. Hiç kimse, yalandan bir tarih kuramaz oluşturamaz. Bunu yapmaya çalışsa dahi, bu er ya da geç anlaşılacak ve toplum da dolaylı olarak zarar görmüş olacaktır.

Tarih Yazmak Tarih Yapmak Kadar Mühimdir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Tarih yazmak, tarih yapmak kadar mühimdir. Yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikat insanlığı şaşırtacak bir mahiyet alır.” (1931) Tarih yazılırken, belgelenilirken gerçeklere mutlaka sadık kalınmalıdır. Aksi taktirde tarih yazmanın bir anlamı kalmaz ve okuyanı doğrulara yönlendirme, geçmişten ders alarak o hatalara düşmeme ya da o başarıların sırrını anlama amacına hizmet edemez.

Tarih gerçek olaylarla oluşur, ve tarihi yazanlar gelecek kuşaklara ulaşacak bu değerli eserleri yaratanlar da tarihi olaylara tarih,kişi, olay vb özelliklerini birebir, doğru ve gerçeğine sadık olarak yazmak zorundadırlar. Yoksa elbette gerçek bir gün meydana çıkar ve hatta tarih kendisini tekrar eder.

”efendiler, tarih, milletlerin yükselme ve gerileme sebeplerini ararken birçok siyasi, askeri, sosyal sebepler bulmakta ve saymaktır” Tarihte pek çok devlet kurulmuş, gelişme, yükselme, duraklama, yükselme ve gerileme gibi dönemlerden geçmiştir. Ülkelerin geçmişini incelerken bu devirleri, nedenlerini, sonuçlarını araştırmak, milletlerin askeri, siyasi ve sosyal alandaki nedenleri doğru değerlendirip geleceğe ışık tutmalarını sağladığı için önemlidir.

Tarih Yazmak Tarih Yapmak Kadar Mühimdir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar