Tavşan Dağa Küsmüş Dağın Haberi Olmamış İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Tavşan Dağa Küsmüş Dağın Haberi Olmamış İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

20 Ekim 2021 0 Yazar: Mernuş Dündar

tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış ile ilgili kompozisyon, tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış ile ilgili kompozisyon örnekleri, tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış ile ilgili kompozisyon, 2021 tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış ile ilgili kompozisyon örnekleri, tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış ile ilgili kısa kompozisyonlar, tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış ile ilgili kompozisyon ödevleri, tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Tavşan Dağa Küsmüş Dağın Haberi Olmamış İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Tavşan Dağa Küsmüş Dağın Haberi Olmamış İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Önemsiz halimizle çok önemli birine küssek de, o darılıp tavır yapsak da onun umurunda olmayız. Zira zaten bizim, onun için herhangi bir değerimiz yoktur. Onun ihtiyaç duyacağı kişi de değilizdir. Bu yüzden, insanlara karşı takınacağımız tavır da farklı farklı olmalıdır. Teşbihte hata olmaz, düşünün ki bir öğrenci, yapılacak bir geziye ismi yazılmadığı için okul müdürüne küsüyor, kendince ona tavır yapıyor.

Bu okul müdürünün umurunda olur mu? Olmaz elbette. Tabi ki insan kalbi kıymetlidir, içinde insan sevgisi, hümanizm olan herkes, bir insanın küsmesini önemser ve kendini affetmeye çalışır; ancak genel itibari ile baktığımızda, okul müdürünün o çocuğun küsmesinden dolayı çok üzüleceğini, zarar göreceğini, geceleri uykularının kaçacağını söylemek de komik olur.

Kime karşı nasıl bir tutum sergilememiz gerektiğini iyi bilmeliyiz. Örneğin bir hükumet adamına kalkıp da küsmek pek mantıklı değildir. Gereken cevap küsme ile değil, başka bir şekilde verilir. Nihayetinde, geçmişte ülkeyi kaosa sürükleyenlere de gerekli cevap verildi.

Tavşan Dağa Küsmüş Dağın Haberi Olmamış İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Bütün toplumlarda insanlar bulundukları konumlara göre değer görürler. Bu istenmeyen bir durum olsa toplumda bazı insanlara fazla değer verilse de bazı insanlara gerektiği gibi değer verilmez. Bazen de kimi insanlar hakettiği gibi fazla değer görür ve toplumlarda önemli konumlarda yer alır.

Toplum içinde bazı önemli insanların yaptığı yanlışlar yada hareketleri bazı insanları üzebilir yada incitebilir. Toplum içinde önemsiz olarak görülen bu insanlar bu kişilerin yaptıklarından dolayı o insanlara darılırlar. Ancak bu dargınlıktan o önemli kişinin haberi daha olmaz. Çünkü aynı ortamı paylaşmıyor ve birlikte oturup kalkmıyorlar. Bu yüzde küsen kişinin küskünlüğü küsülen kişi tarafından farkedilmez bile. Bu durumda küsen kişinin küskünlüğü sadece kendi yanında kalır.

Eğer küsülen kişi durumdan haberdar değilse küsmenin hiçbir anlamı da olmayacaktır. Çünkü küsmek karşıdaki insana kırgınlığı bildirme yoludur. Kırgınlığınızı bildiremiyorsanız size uzak olan kişiye ve sizin küskünlüğünüzü anlayamayacak kişiye küsmenizin de bir anlamı olmayacaktır.

Tavşan Dağa Küsmüş Dağın Haberi Olmamış İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love