Anasayfa » EĞİTİM » Teknolojinin Faydaları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Teknolojinin Faydaları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

teknolojinin faydaları ile ilgili kompozisyon, teknolojinin faydaları ile ilgili kompozisyon örnekleri, teknolojinin faydaları ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 teknolojinin faydaları ile ilgili kompozisyon, 2021 teknolojinin faydaları ile ilgili kompozisyon örnekleri, teknolojinin faydaları ile ilgili kısa kompozisyonlar, teknolojinin faydaları ile ilgili kompozisyon ödevleri, teknolojinin faydaları ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Teknoloji mal veya hizmetlerin üretiminde veya buna yönelik amaçların gerçekleştirilmesinde kullanılan beceriler, yöntemler, işlemler, tekniklerin derlenmesi veya bilimsel araştırmalardır. Bizde size teknolojinin faydaları ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Teknolojinin faydaları ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, teknolojinin faydaları ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Teknolojinin Faydaları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Teknolojinin Faydaları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Teknolojinin gelişimi insanlığın aslında sonunu mu hazırlıyor? Bu uzun zamandır hem uzmanlar hem de teknolojinin gelişimi sebebi ile tedirgin olan kişiler tarafından son zamanlarda yüksek sele sorulan bir soru oldu. Teknolojik gelişimler özellikle insan sağlığı üzerinde muazzam etkileri olan bir sebep olmaya devam etmektedir.

Teknolojik gelişmelerin ışığında öncelikle insani ilişkilerimizde bir kayıp yaşanmaya başladı. Sosyal medyanın ve akıllı telefonların yaygınlaşması ile insanlar arası ilişkilerde inanılmaz değişimler olmaya başladı. Aynı masada oturan dört kişiye bir bakıyorsunuz ki hepsi ellerindeki o küçük cihazlar ile birşeyler yapıp duruyor. karşısında kanlı canlı duran arkadaşı dostu ailesi ile ilgilenmek yerine sosyal medyada ya da bir oyun üzerinde zamanını harcamaya başlamış. Ayrıca teknolojik gelişimlerin ışığında insanlar cihazların başında o kadar çok zaman geçirmeye başladı ki bu defada hareketsizlik sebebi ile sağlık sorunları yaşamaya başladık.

Bazı uluslararası STK’larında belirttiği gibi nükleer enerji, petrol aramaları ya da hidroelektrik santral kurulumları sebebi ile de doğaya inanılmaz zararlar vermeye başladık. İnsanoğlunun enerji ihtiyacı artık açlık boyutunu geçti ve artık oburluk olarak adlandırılan noktaya geldi. Dünya üzerindeki bazı şehirlerde artık gece gündüz nefes alınamayacak hale geldik. Üretim ve ardından gelen tüketim çılgınlığı yüzünden artık her yerde çevre kirliliği yaşanmaya başladı.

Teknolojinin Faydaları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Bildiğimiz gibi teknolojinin hayatımızda büyük bir yeri var. Uzaktaki bir ailemize bile teknoloji ile görüşebilyoruz. Gün geçtikçe teknoloji de gelişiyor ve sanatlara, el sanatlarına az önem veriliyor. Kilimleri bile artık insanlar değil makinalar yapıyor. Eskiden el sanatlarıydı artık makina sanatları diyebiliriz. Eskiden insanlar umutlarını, hayallerini el sanatları ile gösterirlerdi . Şimdiyse makinalar yapıyor, belkide ileride robotlar yapacak. Bence insanlarda robotlaşacak. ,

Bir çizgi film izledim. Orada teknoloji ileride olduğu için dünyada bir tane bileağaç kalmamıştı. Doğa yoktu. İnsanlık azalıyor ama kimse bunun farkında değil veya umursamıyor. Kültürümüz bizim için çok önemli ve kültürümüzü yaşatan insanlar azalıyor. Bunun birçok çözümü olabilir ama şuan aklıma gelen ilk çözüm tabikide milli kültürümüzü korumak ve yaşatmak, teknolojiye yenilmemek.

Haberleşme, eğitim, bilgi edinme, alışveriş, sağlık ve daha pek çoğu… Kısaca teknoloji sayesinde “bir tık” ile dünyayı ayağımıza getirebilecek güçteyiz. Üstelik bu “tık” olayı gün geçtikçe gelişerek değişmeye de devam ediyor. Yeni aldığımız cep telefonunun 1 ayda eskimesi buna en güzel örneklerden biridir sanırız. Teknoloji bu kadar hızla ilerlerken ve hayatımızın tam ortasındaki önemini korurken elbette bazı korkular da oluşmuyor değil içimizde. Örneğin her şeyin dijital çığlıklar attığı bu dönemde yeteri kadar güvende miyiz ya da datalarımızın korunması için yeterli donanıma sahip miyiz ve benzeri gibi konular aklımızı bir hayli meşgul ediyor. Teknolojinin zararları bir başka blog içeriğimizin konusu olsun biz bugün yarardan gidelim. Teknolojinin yararlarını hayatımızın, avcumuzun tam içinde görüyoruz; o sayede işlerimizi hallediyoruz, alışveriş yapıyoruz, arkadaşlarımızla iletişim halinde oluyoruz. Özetle dünyayı avcumuzun içine sığdırıyoruz. Peki teknolojinin yararları deyince aklınıza ilk neler geliyor?

Teknolojinin Faydaları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın