Telefon Bağımlılığı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

0
418

telefon bağımlılığı kompozisyon ödevi, telefon bağımlılığı ile ilgili kompozisyon ödevleri, telefon bağımlılığı ile ilgili ödevler  telefon bağımlılığı örnekleri, telefon bağımlılığı ile ilgili kompozisyon, telefon bağımlılığı ile ilgili kompozisyon örnekleri, telefon bağımlılığı ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır

Zevke neden olan madde veya davranışların artan miktarlarda tekrarlanmasıyla oluşan biyopsikososyal bir bozukluk olan durumlara bağımlılık denir. Bağımlılık; sevdiklerimize, değer verdiğimiz insanlara zarar vermemizi ve hatta onları çok incitebilmemizi sağlayabilir. Sizlerde bu duruma düşmek istemiyorsanız herhangi bir madde bağımlılığı durumuna düşmeyin. Bizde sizlere bu konu hakkında farkındalık oluşturmak adına telefon bağımlılığı ile ilgili kompozisyon örnekleri hazırladık. Peki telefon bağımlılığı ile ilgili kompozisyonlar nelerdir, telefon bağımlılığı ile ilgili telefon bağımlılığı örnekleri nelerdir, telefon bağımlılığı ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır? Hepsi ve daha fazlası yazımızda.

Telefon Bağımlılığı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Telefon Bağımlılığı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Telefon, hayatımızı kolaylaştıran bilim ve teknik uygulamalarının cihaz haline getirilmiş araçları olarak hayatımızda yer almaktadır. Telefonun yararları olduğu gibi ister istemez zararları da olmaktadır. Telefonun yaygınlaşması ve kullanımının hızla artması zararlarının da yayılmasına neden olmuştur. Telefonun en önemli zararlarından biri olarak teknoloji bağımlılığı gelmektedir. Telefon bağımlılığı sağlık problemleri arasında yer almaktadır.

Telefon bağımlılığı, insanların teknik cihazlara ve araçlara bağlı olarak hayatını sürdürürken telefon kopamaması anlamına gelmektedir. Bu da hem bedensel hem de ruhsal sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Telefon bağımlılığı nedeniyle insanların hayatında zaman zaman ve enerji bakımından israfın yaşanmasına neden olmaktadır. Bu israf sağlık israfı olarak da yaşanmaktadır. Kişilerin araçlara ve cihazlara bağlı olan hayatı hıza, hazza ve tüketime kapı açmakta ve bu da sınırsız olarak meydana gelmektedir.

Telefon bağımlılığı zamanı yönetememe sorunun en başta yaşanmasına neden olmaktadır. İnsanların yerli yersiz teknik cihazlarla olan ilişkisi haddini aşınca bağımlılık gibi ruhsal sorunların gündeme gelmesi söz konusu olmaktadır. Telefon bağımlılığının önüne geçilmesi için aşırı gidilmemesi, planlı hareket edilmesi, programlı olunması ve kökten ve hepten terk edilmemesi gerekir. Böylece teknoloji ile kurulan ilişkilerin makul bir seviyeye ulaşması ya da çekilmesi gerçekleşir. Teknoloji yararlı kullanılırsa yararlıdır.

Telefon Bağımlılığı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Telefon hayatımızın her alanındadır. Gün geçtikçe bilimin gelişmesi teknolojinin gelişmesine vesile olmaktadır. Teknolojinin gelişmesi de etrafımızda teknik cihazların çoğalması anlamına gelmektedir. Teknoloji sayesinde her işimizi zamana, mekana ve mesafeye bağlı kalmadan hemen hallederiz.

Telefonun yararları olduğu gibi zararları da bulunmaktadır. Telefonun zararları insan sağlığı açısından geri dönüşü olmayan sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Telefonun neden olduğu sağlık sorunlarından biri de bağımlılıktır. Telefon bağımlılığı insanlarda birçok sağlık sorunun yaşanmasını da tetiklemektedir. Teknolojinin neden olduğu bağımlılık özellikle internetin keşfi, yayılması ve akıllı telefonun icat edilmesiyle baş göstermiştir. İnsanlar günlerinin önemli bir bölümünü teknik cihazların başında ve karşısında geçirmektedir. Bunun farkında olmadan enerji ve zaman zayiyatına neden olmaktadırlar.

Telefon bağımlılığının ileri boyutlarında çevreye zarar verme, öfke kontrolü sorunu yaşama, gerçek ile hayali karıştırma, düşüncede ve davranışta bozukluk gibi bağımlılık sorunları yaşanmaktadır. Teknoloji bu yönleriyle oldukça zararlıdır. Bu nedenle ölçülü ve tutarlı olarak kullanılması gerekir. Telefon hayatımızda olmazsa olmazdır. Teknolojiyle yaşamayı öğrenmek gerekir. Bununla beraber teknolojiden korunmak da gerekir. Telefon zararlarından korunmak için iradeli bir kullanım gerçekleştirmemiz gerekir. İnsan iradesine göre teknoloji faydalı ve gerekli olduğu yerlerde kullanılması gereken bir araç olmalıdır. Teknolojinin amaç olması bütün düzeni alt üst etmektedir.

Telefon Bağımlılığı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here