Anasayfa » EĞİTİM » Telefonun Zararları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Telefonun Zararları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

telefonun zararları ile ilgili kompozisyon, telefonun zararları ile ilgili kompozisyon örnekleri, telefonun zararları ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 telefonun zararları ile ilgili kompozisyon, 2021 telefonun zararları ile ilgili kompozisyon örnekleri, telefonun zararları ile ilgili kısa kompozisyonlar, telefonun zararları ile ilgili kompozisyon ödevleri, telefonun zararları ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Telefon birbirinden uzak yerlerde bulunan kişiler ve düzenekler arasında bilgi alışverişini sağlayan elektrikli ses alıp verme aygıtıdır.  Bizde size telefonun zararları ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Telefonun zararları ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, telefonun zararları ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Telefonun Zararları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Telefonun Zararları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

İnsanlar sürekli çevresi ile iletişim içerisinde olduklarından iletişime büyük önem verirler. Tarih içerisine baktığımızda iletişim araçlarının büyük bir gelişim gösterdiğini görmekteyiz. Günümüzde ise akıllı telefonlar, bu gelişmenin hangi boyutlara çıktığını göstermektedir.

Cep telefonlarına baktığımızda karmaşık (kompleks) bir yapısının olduğunu görmekteyiz. Hem iletişim hem de içerisinde farklı farklı uygulamalar ile hayatımızı kolaylaştırır. Ayrı oyun oynanabiliyor olması da bizi eğlence anlamında etkiliyor. Bu yönüne baktığımızda insan için gerçekten çok önemli bir icat olduğunu görmekteyiz. Peki telefonlarımız sizce de bu kadar masum mu? Her şeyde olduğu gibi telefonda da amacı dışında bir kullanım olduğunda bize ciddi sorunlar açacağı aşikardır. Sosyal medya gibi iletişimin çok hızlı olduğu alanlarda telefonumuzla yapacağımız bir hata yanlış bir paylaşım, ilerisini düşünmeden hareket etmek, bir mesaj bizi dönüşü olmayan yollara, sıkıntılara sokabilir. Bu sıkıntı bazen kısa vadede peşinen olurken, bazende ileri vadede bize engel teşkil edebilir. Ayrıca cep telefonlarını sık kullanmak bizlerde bağımlılığa yol açabilir. Nasıl alkol, uyuşturucu hem aklımızı hem bedenimizi ele geçiriyorsa; zamanla telefonlarda bizi esir alır, telefonların ekranında tutsak oluruz.

Bağımlılık her zaman insana zarar verir. Sizce de telefonla aranıza artık bir mesafe koyma zamanı gelmedi mi? Telefon ekranında saklı güzelliklerden ziyade çevremizdeki güzelliklere odaklanmalıyız. Zamanı her an dolu dolu yaşamalı, sanal dünyanın göz boyamalarında uzak durmalıyız.

Telefonun Zararları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Teknolojinin gelişimi insanlığın aslında sonunu mu hazırlıyor? Bu uzun zamandır hem uzmanlar hem de teknolojinin gelişimi sebebi ile tedirgin olan kişiler tarafından son zamanlarda yüksek sele sorulan bir soru oldu. Teknolojik gelişimler özellikle insan sağlığı üzerinde muazzam etkili olan bir sebep olmaya devam etmektedir.

Teknolojik gelişmelerin ışığında öncelikle insani ilişkilerimizde bir kayıp yaşanmaya başladı. Sosyal medyanın ve akıllı telefonların yaygınlaşması ile insanlar arası ilişkilerde inanılmaz değişimler olmaya başladı. Aynı masada oturan dört kişiye bir bakıyorsunuz ki hepsi ellerindeki o küçük cihazlar ile birşeyler yapıp duruyor. karşısında kanlı canlı duran arkadaşı dostu ailesi ile ilgilenmek yerine sosyal medyada ya da bir oyun üzerinde zamanını harcamaya başlamış. Ayrıca teknolojik gelişimlerin ışığında insanlar cihazların başında o kadar çok zaman geçirmeye başladı ki bu defada hareketsizlik sebebi ile sağlık sorunları yaşamaya başladık.

Bazı uluslararası STK’larında belirttiği gibi nükleer enerji, petrol aramaları ya da hidroelektrik santral kurulumları sebebi ile de doğaya inanılmaz zararlar vermeye başladık. İnsanoğlunun enerji ihtiyacı artık açlık boyutunu geçti ve artık oburluk olarak adlandırılan noktaya geldi. Dünya üzerindeki bazı şehirlerde artık gece gündüz nefes alınamayacak hale geldik. Üretim ve ardından gelen tüketim çılgınlığı yüzünden artık her yerde çevre kirliliği yaşanmaya başladı.

Telefonun Zararları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın