Temizlik İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Temizlik İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

17 Temmuz 2021 0 Yazar: Mernuş Dündar

temizlik ile ilgili kompozisyon, temizlik ile ilgili kompozisyon örnekleri, temizlik ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 temizlik ile ilgili kompozisyon, 2021 temizlik ile ilgili kompozisyon örnekleri, temizlik ile ilgili kısa kompozisyonlar, temizlik ile ilgili kompozisyon ödevleri, temizlik ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Temizlik, kir, bulaşıcı ajanlar ve diğer safsızlıklar gibi istenmeyen maddelerin bir nesneden veya ortamdan uzaklaştırılması işlemidir. Temizleme birçok farklı bağlamda gerçekleşir ve birçok farklı yöntem kullanır. Bizde size temizlik ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Temizlik ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, temizlik ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Temizlik İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Temizlik İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Temizlik; çevremizin, vücudumuzun ve giysilerimizin temiz yani her türlü kirden arındırma uygulamasına denir. Toplum içindeki her bireyin temiz olması çok önemlidir. Çöplerimizi çevremize değil de geri dönüşüm kutularına veya çöp kovalarına atsak yaşadığımız çevremizin sağlıklı bir ortam olmasına katkı sağlayabiliriz.

Her birimiz çevremizin bir kısmını temizlesek sağlıklı ve ferah bir ortamda yaşama hakkına sahip oluruz. Bizlerin temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşama hakkı vardır, fakat bu hakkımızı kazanabilmek için önce çevremizi temiz tutma sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz. Bu toplum içerisindeki her bireyin görevidir. Bununla ilgili şöyle bir sözümüz vardır; “ Herkes evinin önünü süpürürse, bütün şehir temiz olur.”

Giysilerimizi düzenli yıkarsak, düzenli bir şekilde banyo edersek, kişisel bakımımızı yapmayı ihmal etmezsek ve kirli yerlere dokunmazsak veya dokunduktan sonra elimizi sabunla yıkarsak temizlik kurallarına uymuş oluruz ve bilinçli, temiz ve bakımlı bir birey oluruz. Bu yüzden temizliği ihmal etmemeliyiz.

Temizlik İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Temizlik her şeyin başıdır boşuna denmemiştir. Temiz bir insan temiz bir aile ve sonuç olarak temiz bir toplum sağlıklı ve huzurlu bir hayatın yapı taşıdır. Beden temizliği ihtiyacımız olan temizliğin başında gelmektedir. Önemsenmediği takdirde hastalıklara sebep olabilir. Vücudumuzda mantar ve kurtlanmalar dan dolayı sağlığımızı doğrudan etkilemektedir. Hayata bir sıfır önde başlamak için ihtiyacımız olan temizliği yaparak pislikten arınmalıyız.

Sağlık için temizlik ilk şartlardandır. Temizlik yapıldığı sürece hastalıklar önlenir. Vücudumuz temiz olduğunda mikroplar ve bakterilerden arınmış oluruz. Bedenen kendimiz iyi hissettiğimiz gibi manevi anlamda da rahatlık hissederiz. Bir çok hususta manevi değerler oldukça önemli olmaktadır. Dikkat edilmesi sonucunda azmi, zihni temizleyerek huzura kavuşuruz. Ruhumuzun temizliği ve rahatlığı için önemlidir.

Temiz olmak başkalarının yanında insanların bize hoşgörü ve tebessüm ettiklerini gösterir. Kendimize inandığımız zaman rahat hissetmemizi sağlayacaktır. Çevremizin bakışlarını dahi etkileyen temizlik bizim duruşumuzu ve karakterimizi ortaya koyar. Temiz olmak her anlamda olumlu etki bırakarak rahat hissetmemizi sağlar. Huzur getirerek kendimizi iyi hissederiz. İnsan içine çıkmaktan korkmayarak beraber zaman geçirip onların olumlu bakışlarına şahit oluruz. Her zaman temiz olarak kendimize olan güvenimizi arttırmamız mümkün olur. Temizliğin getirisi oldukça çok olarak kendimizi tanımamıza yardımcı olur.

Temizlik İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •