Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Terör Kuşları Hakkında Bilgiler

0

Terör Kuşları, Terör Kuşları nedir, Terör Kuşları hakkında bilgiler, Terör Kuşlarının özellikleri, Terör Kuşlarının bakımı, Terör Kuşlarının beslenmesi, Terör Kuşlarının yaşam alanları

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Terör Kuşları hakkında bahsetmek gerekirse; Terör Kuşları, her yaştan kesimin göremeyeceği ve ne ülkemizde nede dünyada artık bulunmayan cins bir kuş türüdür.

Terör Kuşları Nedir

Terör kuşları olarak da bilinen Phorusrhacidae, 62 milyon yıldan 1.8 milyon yıl öncesine kadar yaşamış, günümüzde soyu tükenmiş büyük, etobur ve uçamayan bir kuş familyasıdır. Yaşadığı Senozoik dönemde Güney Amerika’daki en büyük süper avcılar bu ailenin türlerine mensup olmuştur.

Terör Kuşları Hakkında Bilgiler

Karşınızda Phorusrhacids yani Terör Kuşları, soyu tükenmiş bu canlılar en büyük uçamayan kuşlardı ve etoburlardı. Güney Amerika’da Mö.62 milyon ila Mö.1.8 miyon yıl arasında yaşamışlardır. Bu dev yırtıcı kuşların boyu 1-3m arasında değişiyordu. Bu canlıların büyük ve ağır kafataslarını taşımak için çok güçlü boyunları vardı. Kafaları ortalama 70cm ve gagaları yaklaşık 40 cm uzunuğundaydı. Saatte 48 km hızla koşabiliyorlardı ve bu sayede avlarını yakalıyorlardı. Ancak bu kadar büyük bir kafatasına sahip olmanın dezavantajını yaşıyorlardı, yeterinde çene basıncı oluşturamıyorlardı ve bu yüzden tavşan gibi küçük avları tercih etmek zorundalardı.

Terör Kuşlarının Özellikleri

Phorusrhacids halk dilinde bilinen, terör kuşlar , soyu tükenmiş olan klad büyük bir etobur uçamayan kuşların en büyük türler vardı yırtıcı hayvanları içinde Güney Amerika’da sırasında Senozoik çağın; Onların zamansal aralık 62 milyon 1.8 yaşındaki (kapakları Ma önce). Bunlar 1-3 m uzunluğunda (3 ft 3-9 ft 10) yüksekliği arasında değişmektedir. Onların en yakın günümüz yakınları 80 santimetre boyunda (31) olduğuna inanılan seriemas . Titanis walleri , büyük türlere biri bilinir Texas ve Florida’da içinde Kuzey Amerika . Bu phorusrhacids kuzey göç etmek bilinen tek büyük bir Güney Amerika yırtıcı yapar Büyük Amerikan Değişimi oluşumunu takip ettiğini Kıstağı Panama kara köprüsü yaklaşık 2.6 Ma önce başladı (değişimi ana darbesinin; Titanis 5 Ma erken oldu at kuzeye göçmen).

Terör Kuşlarının Beslenmesi ve Yaşam Alanları

Terör kuşları en az bir milyon yıldır yok olmuştur. 3-9 feet boyundaydılar ve bir ton ağırlığındaydılar. Terör kuşları et yiyen yırtıcı hayvanlardı ve avlarını vurmak ve öldürmek için güçlü faturalarını kullandılar.

Paylaş:
[vicomi_feelbacks]

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap