Anasayfa » EĞİTİM » Tilkinin Dönüp Geleceği Yer Kürkçü Dükkanıdır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Tilkinin Dönüp Geleceği Yer Kürkçü Dükkanıdır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır ile ilgili kompozisyon, tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır ile ilgili kompozisyon örnekleri, tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır ile ilgili kompozisyon, 2021 tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır ile ilgili kompozisyon örnekleri, tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır ile ilgili kısa kompozisyonlar, tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır ile ilgili kompozisyon ödevleri, tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Tilkinin Dönüp Geleceği Yer Kürkçü Dükkanıdır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Tilkinin Dönüp Geleceği Yer Kürkçü Dükkanıdır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Kişi nasıl yaşarsa yaşasın, nerede bulunursa bulunsun, er ya da geç kendi özüne dönecek, kendi kişiliğine uygun yaşamaya başlayacak veya kendi yurduna dönecektir.

İnsanlar, bazen içinde bulundukları durumu beğenmez, ondan uzaklaşmaya başlarlar. Örneğin bir köyde doğup büyüyen kişi, köy yaşamından nefret ettiğini söyleyerek, büyük şehirlere göçmeye karar verir. Ancak büyük şehre gittiğinde işlerin kendi düşündüğü gibi olmadığını, şehirlerin köylerden daha berbat halde olduğunu görür ve sonunda köyüne geri döner. Bu durumda da kullanılabilecek en güzel atasözü

”Tilkinin dönüp dolaşacağı yer yine kürkçü dükkanıdır.” sözüdür.
Bazen sahip olduğumuz şey en iyisidir. ancak biz bunun farkında olmayız. Gerçeğin farkına vardığımızda da çok şey kaybetmiş olabiliriz. İnsan elindekinin kıymetini bilmeli ve sahip olduğu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeli yeni heveslerin arayışında olmamalıdır.

Tilkinin Dönüp Geleceği Yer Kürkçü Dükkanıdır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Bir kimse ne iş tutarsa tutsun, ne kadar gönlünce yaşarsa yaşasın, sonunda, bağlı bulunduğu çevreye, alışık olduğu ortama ve kendi öz işine dönmek zorunda kalır. İnsanlar alışkanlıklarına bağlıdır. Şu ya da bu nedenle işinden, çevresinden ayrı yaşamak zorunda kalan kimse, sonunda alıştığı işe ve çevreye döner. Bazı sonuçlar kaçınılmazdır.

İki tilki arkadaş olmuşlar. Günlerce birlikte gezip tozmuşlar. Birlikte avlanıp, birlikte doy­muşlar. Ama keyifleri uzun sürmemiş. Bir sabah silah sesiyle uyanmışlar. Belli ki avcılar orman­larında avlanıyormuş. Kısa süre sonra avcıların köpekleri tilkilerin kokusunu almış. Tilkileri önlerine katmış kovalamaya baş­lamış. Avcılar da silahlarıyla peşlerinden koşuyor­muş. Bakmış ki tilkiler, birlikte koşturmanın bir anlamı yok, ayrılalım da kafalarını karıştıralım demişler.

Biri bir tarafa, öteki öbür tarafa kaçarken biri, “Dostum hakkını helal et. Birbirimizi hiç incitmedik, üzmedik, hep iyi geçindik. Bir daha nerede buluşuruz?” diye arkadaşına seslenmiş. Arkadaşı var gücüyle peşindeki köpekler­den kaçarken bağırmış: “Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkânıdır. Merak etme, günün birinde orada buluşuruz” diyerek göz­den kaybolmuş.

Tilkinin Dönüp Geleceği Yer Kürkçü Dükkanıdır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın