Anasayfa » SAĞLIK » Tonsillitis Vücutta Nasıl Görünür ?

Tonsillitis Vücutta Nasıl Görünür ?

Tonsillitis, Tonsillitis nedir, Tonsillitis hakkında bilgiler, Tonsillitis özellikleri, Tonsillitis belirtileri, Tonsillitis nedenleri, Tonsillitis tedavisi, Tonsillitis vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Tonsillitis hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Tonsillitis hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Tonsillitis Nedir ? Tonsillitis nedenleri nelerdir ?, Tonsillitis belirtileri nelerdir ? Tonsillitis tedavisi nedir ? Tonsillitis vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Tonsilitis

Tonsillitis Nedir ?

Bademcikler tıp dilinde tonsil olarak adlandırılır. Burun etinin tıbbi adı ”adenoid” tir. Hem bademcikler hem de burun eti boğaz ve burunu kaplayan lenf dokusunun bir parçasıdır. Görevleri, kişileri enfeksiyonlara karşı korumaktır. Bademcik ve burun etine bağlı başlıca bozukluklar enfeksiyonlar ve bu dokuların büyümesidir. Büyüme genellikle tekrarlayan enfeksiyonlar sonucu oluşur. Tonsil ve adenoid büyümesi yaşla birlikte gerileyebilir. Burun etinin büyümesine adenoid vejetasyon denir. Viral bademcik iltihaplarında antibiotiğe gerek yoktur. Boğazdaki mikrobun tanınması için hızlı antijen testi yada boğaz kültürü yapılır. Ancak iltihap etkeni beta mikrobu ise antibyiotik kullanmak gereklidir.

Tonsillitis Vücutta Nasıl Görünür ?

Tonsilitis

Yorum yapın