Anasayfa » SON DAKİKA HABERLERİ » Twitter Hacklenmesi ile Wayfair’in Bağlantısı Var Mı ? Twitteri Kim Hackledi ?

Twitter Hacklenmesi ile Wayfair’in Bağlantısı Var Mı ? Twitteri Kim Hackledi ?

Teknoloji ve iş dünyasının önemli isimleri olan Elon Musk ve Bill Gates’in resmi Twitter hesaplarında gece saatlerinde son dakika olağandışı paylaşımlar yapıldı. İki ünlü ismin Twitter hesaplarında Bitcoin çekilişi linkleri paylaşılarak söz konusu linklere tıklanılması istendi. Bu olağan dışı gelişme sonrasında sosyal medya kullanıcıları Elon Musk ve Bill Gates’in Twitter hesabı hacklendi mi? sorusuna yanıt aramaya başladı.

Bitcoin


Çarşamba günü hesaplardan gönderilen tweet’lerde, Bitcoin çekilişi dolandırıcılığı yapan kişiler toplamda 2.7 milyon Twitter kullanıcısını, bir web sitesini ziyaret edip Bitcoin almaya teşvik etmeye çalıştı. Tweet’lerde “CryptoForHealth ile ortaklık kurduk ve topluluğa 5000 BTC veriyoruz,” yazıyordu.

Twitter hesabı hacklenmeden önce Zhao, takipçilerini çekiliş ile ilgili bağlantılara tıklamamaları ve Binance hesabına “hemen” haber vermeleri konusunda uyardı. Bu uyarı tweet’i ardından silindi.

Elon musk twitter

Kimlerin Hesabı Hacklandi?

Bill Gates, Elon Musk gibi dünyaca ünlü iş insanlarına ek olarak Apple ve Uber gibi markaların kurumsal hesapları da hacklendi.

Bil gates

Neden hacklendiler?

Bu gibi hesapları Bitcoin dolandırıcılarının hacklediği ifade edildi.. Ayrıca hacklenen hesaplarda verilen linklerde Bitcoin cüzdan adresi olduğu, bunlara Bitcoin gönderilmemesi gerektiği şeklinde uyarılar yapılıyor.

Bugün akşam saatlerinde Musk ve Gates’in hesaplarından yapılan paylaşımda, tweette ekli olan kripto para cüzdanına gönderilen 1.000 doların iki katına çıkarılacağı ve 2.000 dolar olarak yarım saat içinde ödeme yapılacağı yazdı. Tweetler, paylaşıldıktan kısa süre sonra silinirken, yaşananların bilgisayar korsanlarının işi olduğu anlaşıldı.

Yorum yapın