UEFA KURALARI RAKİPLER BELLİ OLDU

29.08.2014 00:19

Rakipler belli oldu!

UEFA Avrupa Ligi’nde 2014-2015 sezonu grup kuraları belirlendi.

 

Monaco’daki Grimaldi Forum’da yapılan kura çekimine 2. torbadan katılan Beşiktaş ve Trabzonspor’un rakipleri belli oldu.

C Grubu’nda yer alan Beşiktaş; İngiltere’nin Tottenham Hotspur, Sırbistan’ın Partizan ve Yunanistan’ın Asteras takımlarıyla eşleşti.

 

Trabzonspor ise Ukrayna’nın Metalist Kharkiv, Polonya’nın Legia Varşova ve Belçika’nın Lokeren ekipleriyle L Grubu’nda yer aldı.

 

Kura çekimine göre, ilk maçların 18 Eylül’de oynanacağı grup eşleşmeleri şöyle oluştu:

A GRUBU

Villarreal (İspanya)

Mönchengladbach (Almanya)

Zürih (İsviçre)

Apollon Limassol (G.Kıbrıs)

 

B GRUBU

Kopenhag (Danimarka)

Brugge (Belçika)

Torino (İtalya)

HJK Helsinki (Finlandiya)

 

C GRUBU

Tottenham (İngiltere)

Beşiktaş (Türkiye)

Partizan (Sırbistan)

Asteras (Yunanistan)

 

D GRUBU

Salzburg (Avusturya)

Celtic (İskoçya)

Dinamo Zagreb (Hırvatistan)

Astra Giurgiu (Romanya)

 

E GRUBU

PSV Eindhoven (Hollanda)

Panathinaikos (Yunanistan)

Estoril Praia (Portekiz)

Dinamo Moskova (Rusya)

 

F GRUBU

Inter (İtalya)

Dnipro (Ukrayna)

Saint-Etienne (Fransa)

Agdam Karabağ (Azerbaycan)

 

G GRUBU

Sevilla (İspanya)

Standart Liege (Belçika)

Feyenoord (Hollanda)

Rijeka (Hırvatistan)

 

H GRUBU

Lille (Fransa)

Wolfsburg (Almanya)

Everton (İngiltere)

Krasnodar (Rusya)

I GRUBU

Napoli (İtalya)

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)

Young Boys (İsviçre)

Slovan Bratislava (Slovakya)

 

J GRUBU

Dinamo Kiev (Ukrayna)

Steaua Bükreş (Romanya)

Rio Ave (Portekiz)

Aalborg (Danimarka)

 

K GRUBU

Fiorentina (İtalya)

PAOK (Yunanistan)

Guingamp (Fransa)

Dinamo Minsk (Belarus)

 

L GRUBU

Metalist Kharkiv (Ukrayna)

Trabzonspor

Legia Varşova (Polonya)

Lokeren (Belçika)

Dörder takımın bulunacağı 12 grupta ilk iki sırayı alan ekipler, bir üst tura yükselecek. Avrupa Ligi gruplarında tur atlayan 24 takım, UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında üçüncü olan 8 ekiple birlikte son 32 turunda mücadele edecek.

 

Finale kadar çift maçlı eleme usulü uygulanacak, 27 Mayıs 2015’te Polonya’nın başkenti Varşova’daki Ulusal Stadyum’da oynanacak final karşılaşmasıyla kupa sahibini bulacak.

 

MAÇ TAKVİMİ:

UEFA Avrupa Ligi’nde maç tarihleri şu şekilde:

 

Grup 1. maçları: 18 Eylül Perşembe

Grup 2. maçları: 2 Ekim Perşembe

Grup 3. maçları: 23 Ekim Perşembe

Grup 4. maçları: 6 Kasım Perşembe

Grup 5. maçları: 27 Kasım Perşembe

Grup 6. maçları: 11 Aralık Perşembe

Son 32 turu ilk maçı: 19 Şubat 2015

Son 32 turu rövanş maçı: 26 Şubat 2015

Son 16 turu ilk maçı: 12 Mart 2015

Son 16 turu rövanş maçı: 19 Mart 2015

Çeyrek final ilk maçı: 16 Nisan 2015

Çeyrek final rövanş maçı: 23 Nisan 2015

Yarı final ilk maçı: 7 Mayıs 2015

Yarı final rövanş maçı: 14 Mayıs 2015

Final maçı: 27 Mayıs 2015

You may also like...