Ana SayfaEĞİTİMVakit Nakittir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Vakit Nakittir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

vakit nakittir ile ilgili kompozisyon, vakit nakittir ile ilgili kompozisyon örnekleri, vakit nakittir ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 vakit nakittir ile ilgili kompozisyon, 2021 vakit nakittir ile ilgili kompozisyon örnekleri, vakit nakittir ile ilgili kısa kompozisyonlar, vakit nakittir ile ilgili kompozisyon ödevleri, vakit nakittir ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size vakit nakittir ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. vakit nakittir ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, vakit nakittir ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Vakit Nakittir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Vakit Nakittir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Hayatta sahip olduğumuz en güzel değerlerden birisi de şüphesiz ki vakittir. Zira vakit; uygun bir şekilde değerlendirildiğinde nakdi yani parayı da getiren bir şeydir. Vaktini iyi değerlendiren, onu boşa harcamayan, ziyan etmeyen kişi parayı da her türlü kıymetli şeyi de kolayca elde edebilir.
Vaktin nakitten de daha değerli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Para öyle bir şeydir ki onu kaybettiğimizde, tekrar kazanma, elde etme şansımız, imkanımız her zaman için vardır.

Ancak vakit, kaybettikten sonra geri kazanılmayacak, telafisi yapılmayacak belki de tek şeydir. Allah dışındaki hiçbir insan, hiçbir kuvvet geçen tek bir saniyeyi bile geriye döndürme gücüne ve kabiliyetine sahip değildir. Bu yüzden ömrümüzden geçen her saniyenin ayrı ayrı önemi vardır. İşte yaşamımızdan giden o saniyeleri en iyi şekilde değerlendirmek, yaşadığımız süre zarfında faydalı, iyi işlerle uğraşmak kaybettiğimiz zamanın kayıp olarak görülmesini önler. Zamanını iyi değerlendirenler, yapmak istediklerini zamanında yapanlar geçen zamanı da ziyan olmuş saymazlar. Ancak hayatta dikili tek ağacı olmayanlar, her şeyi erteleyenler, tüm bunların farkına vardıklarında ah vah ederler; faka artık iş işten geçmiş, vakit geriye döndürülemez olmuştur. Ölümünün yaklaştığını sezen bir insana fazladan tek bir saat verecek olsanız dahi, o kişi belki de o bir saat için tüm servetini seve seve feda edecektir. Çünkü kaybedildiğinde kıymeti en iyi anlaşılan şeylerden biri zamandır.

Ortalama ömür süren bir kişinin yaşayacağı süre yaklaşık 70-80 yıldır. Bu süreyi verimli geçirmek, gerek kendine gerekse de ailesine, milletine faydalı olmak; bir insan için en gurur verici durumlardan biri olsa gerek. Vaktin değerini bilmeli onun bir saniyesini bile heba etmemeliyiz. Gün gelip de mazimize dönüp baktığımızda, ”Oh! Ne güzel, ne iyi şeyler yapmışım.” diyebilirsek elbette ki en bahtiyar kişi biz oluruz. Ancak bunun tersi bir durumunda içimizde kocaman bir pişmanlık duyar ve ölmekten çok daha fazla korkarız.

Vakit Nakittir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Vakit bir insan için en önemli kavramlardan bir tanesidir. Çünkü insanın zamanı varsa bu zaman içerisinde çok başarılı işler ortaya koyabilir ve bu sayede büyük kazançlar elde edebilir. Bu nedenle zamanımızı iyi değerlendirmeli ve hiç bir zaman boşa geçmesine izin vermemeliyiz.

Yapacağımız işleri daima zamanında yapmak bize çok şey kazandırır. Karşımıza zor ve önemli bir görev çıktığında bizim ihtiyacımız olan en önemli şey zamandır. Çünkü eğer zamanımız varsa yapmamız gereken işlerin tümünü bu zamanda yapabilir ve görevimizi etkili şekilde tamamlayabiliriz. Ancak zamanımız kısıtlıysa işlerimizi aksayacak ve olması gerektiği gibi olamayacaktır.

İnsanoğlu her zaman zamanının kıymetini bilmelidir. Boşa geçirilmiş bir zaman insan için en büyük israfların başında gelmektedir. Bu nedenle zamanımızı iyi değerlendirmeli ve işlerimizi planlayarak bu zaman içerisinde sonuçlandırmaya çalışmamız gerekmektedir.

Vakit Nakittir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar