Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır Kompozisyon Kısa

9
4854

Vatanını en çok Seven görevini en iyi yapandır Kompozisyon Örnekleri, Vatanını en çok Seven görevini en iyi yapandır Kompozisyon kısa, Vatanını en çok Seven görevini en iyi yapandır sözü kime aittir,Vatanını en çok Seven görevini en iyi yapandır Kompozisyon örneği

Bu konu ile ilgili 3 Tane kompozisyon Örneği hazırladık sizlere

Vatanını en çok Seven görevini en iyi yapandır Kompozisyon Örneği 1

Vatan bireyin içinde doğup büyüdüğü ve en güzel anlarını, en dertli anlarını geçirdiği yerdir. Kişinin ana yurdu vatanıdır. Her insan için vatanı çok özel ve çok kutsaldır. Bunun için içinde yaşadığımız bu ana yurdumuzun kıymetini bilmeliyiz. Bu vatan toprakları sanıldığı gibi kolay kazanılmamıştır. Nice savaşlar yaşanmış, nice ateşkesler imzalanmış, nice yiğitlerimiz vatan uğrunda şehit olmuş, nice kahraman kadınlarımız vatanı için her şeyini feda etmiştir.

Vatan olarak çok zoru süreçlerden geçmişizdir ve hal da geçmeye devam etmekteyiz. Vatanını seven kimse vatanının daha çok gelişmesi için, ilerlemesi için daha çok çalışması gerektiğinin bilincinde olan kimsedir. Vatan için çalışmayı her yaştaki insanımıza kazandırmalı ve her yaşta vatan için bir görevimiz olduğunu unutmamalıyız. Bilim ve teknoloji alanında yenilikler yapmalı, eğitime ve öğretime daha çok önem verilmeli ve daha bütçe ayrılmalı, iyi öğretmenler , iyi askerler, iyi doktorlar, iyi mühendisler , iyi bilim adamları ..vs yetiştirilmeli ve bu bilim insanlarımız için gerekli olan ne varsa yapılmalı ve vatanımız için faydalı işler yapmalarına destek olunmalıdır.

Bayrağımızın daima göklerde dalgalanması için, özgürlüğümüzün sonsuz olması için, cumhuriyetimizin dimdik ayakta kalabilmesi için çok çalışmalıyız ve vatanımız için elimizden gelen her türlü işi yapmalı ve vatanımıza sahip çıkmalı ve onu düşmanların eline bırakmamalıyız.

Vatanını en çok Seven görevini en iyi yapandır Kompozisyon Örneği 2

Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır ” sözü kulağımıza küpe olması gereken bir sözdür. Bu söz bu vatanda rahat bir şekilde yaşamamıza vesile olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından söylenmiştir.

İnsanlar vatanı ne kadar çok sevdiklerini onun için canlarını feda edeceklerini her zaman dile getirirler. Tabi ki bu önemli bir husustur. Ancak bazen canı feda edecek bir durum olmayabilir. İşte bu durumlarda da vatan için yapılabilecek en iyi şey, görevini en iyi şekilde icra etmektir.

Sadece devlet memuru olarak çalışan insanlar değil ne iş olursa olsun yaptıkları işin hakkını vererek yapanlar vatanlarını gerçekten çok seviyor demektir.

Çünkü bu insanlar toplumun gelişmesi, ilerlemesi için elinden geleni yapıyordur. Çay servis eden bir kişi, benim servis ettiğim çay ile vatanın ne alakası var diye düşünebilir.

Ancak bu durum böyle değildir. O kişinin görevini iyi yapmasının vatana dolaylı olarak bir çok şekilde katkısı olabilir. Mesela onun çay servis ettiği kişilerin daha iyi çalışmasını sağlayabilir.

Ya da görevini iyi yaparak elde ettiği gelirle çocuklarını yetiştirerek vatana hizmet etmiş olabilir. Ya da onu görüp örnek alan insanlar daha iyi çalışarak vatana hizmet edebilir.

Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir. O yüzden ne iş yaparsak yapalım onu iyi yapmalıyız. Bu bizim vatana karşı bir sorumluluğumuzdur.

Vatanını en çok seven görevini en çok sevendir kompozisyon Örnekleri

Vatanını en çok Seven görevini en iyi yapandır Kompozisyon Örneği 3

Bir hadiste “Vatan sevgisi imandandır” der efendimiz. Öyle de, imanı olmayandan vatanı sevmesi beklenemez. Vatan hepimiz için özellikle de biz Türkler için önemi bir değerdir. Fakat vatanı sevmek uzaktan sevmeye benzemez. Bir çiçeği bile sevdiğinizde ona su verir, toprağını havalandırırsınız. Yani sevgi emek ister. Vatan sevgisi de öyledir. Bol keseden konuşmakla, atıp tutmakla vatan sevilmez.

Bu ülke içerisinde hepimizin belli görev ve sorumlulukları vardır. Kimimiz sabah erkenden kalkar fabrikasına gider, kimisi tarlasına gider. Bizlerse okulumuza geliriz. Kimisi üretir, kimisi ürettiğini satar ekonomiye katkı sağlar bizse eğitimimizi en iyi şekilde alarak ileride ülkemize faydalı bir birey olmak için çabalarız. Görev ve sorumluluklarımızı getirmediğimiz zaman hem biz bunun zararını görürüz hem de ülkemiz bundan zarar görür. Kimi zaman yaptığımız bir hata, işimizde gösterdiğimiz başıbozukluk farkında olmadan bir şeylerin bozulmasına yok açabilir.

Bu vatan hepimizin. Başka bir Türkiye’de yoktur. Bu nedenledir ki bizim bu saatten sonra boş konuşmadan ziyade çalışmaya, üretmeye, emek harcamaya, değerlerimizi korumaya, kültürümüze zenginleştirmeye, üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye ihtiyacımız var. Üzerimize düşen görev sorumlulukları yerine getirdiğimizde hepiniz göreceksiniz ki konuşmaya dahi gerek kalmayacak.

Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır Anlamı:

Vatan sevgisi konuşmayla değil üzerine düşen görev ve sorumlulukları bilerek çalışma gösterilir.

Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır Sözü Kime Ait:

Bu sözün Mustafa Kemal’e ait olduğunu belirten hiçbir kaynak yoktur. Ama Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün engin şahsiyetinden dolayı bu ve buna benzer sözlerin toplum tarafından ona atfedildiğini görmekteyiz.
Bazı kaynaklarda ise bu sözün Hava kuvvetleri eski komutanı orgeneral Ergin Celasin’e ait olduğunu yazmaktadır.
Değerler Eğitimi

9 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here