Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Verem ile ilgili Anlamlı Kompozisyon Örnekleri

0

Verem ile ilgili En Güzel Kompozisyon Örneği

Verem ile ilgili yazılar

Verem ile ilgili kompozisyon örnekleri öğrenci ödevi

Günümüzde verem halkımız tarafından ince hastalık olarak anılmaktadır ancak önlemler alınmadığında tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir.

Hastalığın en kötü yönü ise solunum yoluyla kolayca insanlara bulaşmasıdır. Hastalığa sebep olan mikrop, Alman doktor Robert Koch tarafından bulunmuştur ve hastalığa sebebiyet veren bu mikroba Koch basili denmiştir. Hastalığın bir çok çeşidi bulunur. Çünkü genel de hangi organa bulaştıysa o organın ismini alır. Örnek verecek olursak; Akciğer veremi, kemik veremi vs. gibi. Tıpta yaşanan gelişmeler ile birlikte artık bu hastalığı engelleyecek bir aşı bulundu. Bu şıya ise B.C.G. aşısı adı verildi ve günümüzde sağlık kuruluşlarında ücretsiz olarak yaptırılabilen bir aşı.

Bu aşıyı yaptırdığınız takdirde hastalık vücuda bulaşsa bile öldürücü bir etki yapmadan atlatılmaktadır. Bu yüzden bebeklere, okul yaşındaki çocuklara bu aşı yaptırılır. Bu sebepledir ki artık günümüzde o kadar da korkulacak bir hastalık değildir. Bu konuda halkımızın bilinçlenmesi gerekiyor. Bebeklere ve çocuklara bu aşıyı kesinlikle yaptırmak gerekiyor. Bu önlemi aldığımız takdirde hastalığın etkisinden korunmak daha kolay olur.
.

Verem Savaş ile ilgili Diğer Konular

Verem ile ilgili Anlamlı Kompozisyon Örnekleri

Veremle Savaş Haftası En Güzel Şiirler

Veremle Savaş Haftası Sözleri Mesajları

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap