Anasayfa » SON DAKİKA HABERLERİ » Wayfair Skandalı Nedir? Wayfair Hakkında Ortaya Atılan İddialar Nelerdir?

Wayfair Skandalı Nedir? Wayfair Hakkında Ortaya Atılan İddialar Nelerdir?

Amerika Birleşik Devletlerinde ortaya atılan iddia tüm dünyayı şoke etti. Cuma gecesi ortaya atılan iddialar  her gün hızla yayılarak tüm dünya basınının gündemi haline geldi.  İnternet üzerinden mobilya satan Wayfair isimli internet sitesinin çocuk ve insan kaçakçılığı ve seks ticareti yaptığının ortaya atılmasıyla birlikte büyük bir tartışma başladı. Sosyal medyada yayınlanan resimler ve videolar insanların akıllarında büyük soru işaretleri doğurdu. Amerikanın dünyaca ünlü e-ticaret sitesi wayfair yaptığı açıklamayla, yaşanılan bu durumun gerçeği yansıtmadığını ve bunların birer komplo teorisi olduğunu söyledi. Peki Wayfair skandalı nedir ? Wayfair hakkında bilinmeyenler ve iddalar neler ? Gelin hep birlikte ortaya atılan bu iddiaları ve komplo teorilerini inceleyelim.

 

Wayfair Skandalı Nedir?

Cuma gününden buyana ABD yenilir yutulur olmayan bir iddiayla çalkalanıyor. Boston’da olan online mobilya mağazası Wayfair’in insan kaçakçılığı yaptığına dair tiksindiren iddialar var. Türk halkını da ilgilendirebilecek bir durum olabilir. Her şey Reddit adlı forumdaki bir kişinin Wayfair sitesinde satılan basit büro dolaplarının ve yastıkların astronomik rakamlarda olduğunu ve bu ürünlerin başındaki yazılan isimlerin KAÇIRILAN ÇOCUKLARIN soy isimleriyle ayni olduğunu söylemesiyle başladı Aynı urun başında isim yokken ucuz ama isim varsa on binlerce dolara satıldığı anlaşıldı. Ve bir anda herkes gidip araştırınca ortaya onlarca korkunç benzer kayıp çocuk ve satışta olan ürün çıktı. Kısa surede yarım milyon tweet atılmasına rağmen Twitter algoritması trend listesine eklemedi, Wayfair önce “Ürunlerin endüstriyel olduğu için makul rakamlar” olduğunu söyledi akabinde ise sistemde problem olduğunu ve ürünlerin silineceğini söyledi. Haliyle tüm süpheleri üzerine çekti. Bu aşamada insanlar her detayı araştırmaya basladı.  Fiyatı düşürülen ürünlere girip isim bölümüne kaçırılan çocukların isim ve soyismi yazıldığı anda sistem otomatik olarak tekrar on binlerce dolar yazmaya başladığı iddia edildi.

 

Wayfair Hakkın Ortaya Atılan İddialar Nelerdir?

  • ABD’de bir e- ticaret sitesi olan Wayfair’in insan kaçakcılığı yaptığı.

Wayfair Komplo Teorileri

  • Bu sistede fiyatı yüksek olan ürünlerin aslında kaçırılan çocuklara ait olduğu

Wayfair Komplo Teorileri

  • Kaçırılan çocukların isim ve soyisimlerinin ürünlerin isimlerine yerleştirildiği

Wayfair Komplo Teorileri

  • Kaybolan oyuncu Naya Rivera’nın Wayfair adlı e ticaret sistesinin bu olayla ilgili bağlantulı olduğu

Wayfair Komplo Teorileri

  • Ürün kodlarını kopyalayıp, yandex’te yetişkin olmayan pornografi uzantısı olarak bilinen bir kodun yanına yazınca, küçük kız çocuklarının fotoğraflarının çıkıyor olması

Wayfair Komplo Teorileri

  • Buna benzer sitelerin olduğu ve bu ticaretin yapıldığı

Wayfair Komplo Teorileri

  • Resimlerin üzerinde ki simgelerin pedofiliyi çağrıştırdığı

Wayfair Komplo Teorileri

  • Kaçırılan çocukların organ için değil kirli emeller için (gençlik iksiri) kaçırıldığı

Wayfair Komplo Teorileri

Yorum yapın