Anasayfa » Yeni Teknoleji Haberleri » Windows 10 Arka Plan ve Giriş Ekranı Değiştirme

Windows 10 Arka Plan ve Giriş Ekranı Değiştirme

Bir kac Adımla  Windows 10’un giriş mesajı ve arka planı nasıl değiştirilecegini sizlere bu yazimizda Açıklayacağız.

Windows 10 giriş ekran değiştirme anlatım
Windows 10 giriş ekran nasil değiştirilir

Bilgisayarınızı her açtığınızda aynı mesajı görmek biraz sıkıcı mı gelmeye başladı? Windows 10, oturum açma ekranını kişiselleştirmeye yönelik bazı yollar sunuyor. İşte giriş ekranına mesaj eklemenin ve oturum açma ekranındaki arka planı değiştirmenin yolu.

Windows 10 Oturum Açma Mesajı Nasıl  Değiştirilir?

Oturum açma ekranına kurumsal bir mesaj, laptop’unuzun kaybolmasına karşı adresiniz gibi bilgileri ekleyebilirsiniz. Burada oturum açma ekranının değişmeyeceğini, Tamam’a bastığınızda kaybolan yeni bir sayfa gösterileceğini belirtelim.

Win + R tuşlarına basın ve regedit yazarak Kayıt Defteri Düzenleyiciyi açın. Sol tarafta HKEY_LOCAL_MACHINEüzerine tıklayın ve Software\Microsoft\Windows\Current Version\Policies\System yolunu izleyin.

System altında, sağ tarafta legalnoticecaption öğesini göreceksiniz. Bu öğeye sağ tıklayın ve Değiştir’e tıklayın. Değer verisi kutucuğuna mesajınızın başlığını girin. Buraya ilgi çeken veya eğlenceli bir cümle yazabilirsiniz.

Şimdi legalnoticetext’i bulun ve yine sağ tıklayıp Değiştir’e tıklayın. Şimdi Value Data altında daha detaylı bir mesaj yazın. Buraya örneğin “Bulunursa lütfen şu adrese getirin gibi bir mesaj yazabilirsiniz.

Tamam’a tıklayarak mesajınızı kaydedin ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kapatın. Windows’u baştan başlatarak ayarı geçerli hale getirin.

Windows 10 Oturum Açma Ekranına Yeni Arka Planlar Ekleye Bilirsiniz

Arka plan görüntüsünü değiştirmek için Win + I tuşlarına basarak Ayarlarekranını açın ve Kişiselleştirme > Kilit Ekranı yolunu izleyin. Burada Arka plan açılır menüsünü bulun ve Windows spot ışığı, Resim ve Slayt Gösterisiseçeneklerinden birine tıklayın. Son iki seçenek, kendi kitaplığınızdan resim seçmenize izin veriyor.

Windows 10 Arka Plan değiştirme
Windows arka plan resim nasıl değiştirilir

Bu resmi kilit ekranı için seçeneğinizden, Oturum açma ekranında kilit ekranı arka plan resmini göster seçeneğinin etkin olmasına dikkat edin.

Ayarların geçerli hale gelip gelmediğini kontrol etmek için Windows oturumunuzu kapatıp tekrar açın.

Windows 10’da tüm yapabilecekleriniz bu kadar, yani yazı tipini değiştiremiyorsunuz.

Yorum yapın