Anasayfa » TEKNOLOJİ HABERLERİ » Xiaomi Mi Tv Stick Nedir, Nasıl Kullanılır?

Xiaomi Mi Tv Stick Nedir, Nasıl Kullanılır?

xiaomi mi tv stick, xiaomi mi tv stick nedir, xiaomi mi tv stick nasıl kullanılır, xiaomi mi tv stick hakkında bilgiler, xiaomi mi tv stick ne işe yarar, xiaomi mi tv stick faydaları

Sevgili okurlar, evlerimizde kullandığımız her televizyonun akıllı olma veya internete bağlanma durumu malesef söz konusu değil. Dolayısıyla televizyon kullanıcılar televizyonlarını internete bağlayabilmek için farklı türde arayışlarda bulunmaktadır. Son zamanlarda internet özelliği olmayan televizyonlar için televizyonları smart haline getiren çeşitli bazı aparatlar veya araçlar bulunmaktadır. Bu aparat ve araçlardan biri Xiaomi Mi Tv Stick… Bu yazımızda sizlere Xiaomi Mi Tv Stick nedir, Xiaomi Mi Tv Stick nasıl kullanılır? Bunlardan bahsedeceğiz.

Xiaomi Mi Tv Stick Hakkında Bilgiler

Xiaomi Mi Tv Stick Nedir?

Mi TV Stick nedir sorusundan önce “Mi TV Stick nereden çıktı?” sorusunun cevabına bir göz atalım. Mi TV Stick, Xiaomi’nin ürettiği TV Box olarak adlandırılan cihazların daha küçük bir versiyonu diyebiliriz. Xiaomi, son zamanlarda gerek ürettiği akıllı telefonlarla gerek giyilebilir teknolojik cihazlarla adını sıkça duyduğumuz bir teknoloji şirketi olarak karşımıza çıkıyor.

Amerika menşeili teknoloji şirketleri, uzun zamandır teknoloji piyasasında büyük pay sahibiydi. Xiaomi, bu piyasada Çin’in de söz hakkı olduğunu söyleyen yegane firmalardan birisidir. Mi TV Stick, şirketin popülerliğini artıran ürünlerden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Xiaomi Mi Tv Stick Nasıl Kullanılır?

Mi TV Stick kullanımı, son derece basit ve pratiktir. Cihazı televizyona bağlamak sadece iki aşamadan ibarettir. Tek yapmanız gereken ilk olarak ürünü televizyonun HDMI girişine takmaktır. Ardından cihazı Wi-Fi ağına bağlayarak kurulumu tamamlayabilirsiniz. Kurulum işlemi bittikten sonra Mi TV Stick özelliklerini dilediğiniz şekilde keşfetmeye başlayabilirsiniz. Geriye sadece kısa süre içerisinde akıllı hâle gelen televizyonda sevilen platformların arasında dolaşmak kalır. Bir media player gibi kullanabileceğiniz Mi TV Stick’i kumandasından istediğiniz şekilde kontrol edebilmeniz de mümkündür.

İki aşamalı Mi TV Stick kurulumunu bitirdikten sonra Android işletim sisteminin kullanıcılarına sunmuş olduğu platformlar arasında gezinebilirsiniz. Mi TV Stick uygulamaları; Netflix, YouTube, Spotify, HBO, Disney Plus, Twitch, Amazon Prime ve Google Play olarak sıralanır. Cihazın kumandasını kullanarak istediğiniz platforma giriş yapabilirsiniz. Birçok farklı formattaki belgeyi de televizyonunuzda rahatlıkla oynatabilirsiniz. 8 GB kapasiteye sahip cihaza USB aracılığıyla çeşitli dokümanlar aktarabilir, daha sonra oynatmak üzere saklayabilirsiniz.

Xiaomi Mi Tv Stick Hakkında Bilgiler

Xiaomi Mi Tv Stick Ne İşe Yarar?

Bir Android TV dongle’ı olarak çalışan Mi TV Stick, aynı zamanda diğer cihazlardan televizyona fotoğraf, belge ve video içerik aktarmanızı da sağlıyor. Cihaz sayesinde ek bir ekipman kullanmadan, en popüler platformları televizyondan izleyebiliyorsunuz. Mi TV Stick internet bağlantısını desteklediği için telefona veya tablete bağlı kalmadan, TV izleme deneyimi sunuyor.

Böylece uydu, kablo, anten gibi materyallere ihtiyacınız kalmıyor. Mi TV Stick güvenilir ve kaliteli bir akış performansı vadediyor. Bu yüzden TV izlemek daha keyifli hale gelebiliyor. “TV’yi akıllandıran cihaz” olarak lanse edilmiştir. Yani cihazın genel amacı internete bağlanmayan TV’lerin internete bağlanmasını sağlamak.

Xiaomi Mi Tv Stick Faydaları Nedir?

Mi TV Stick film izleme programının kullanıcılarına sunmuş olduğu pek çok avantaj bulunur. Cihaz, hemen hemen her televizyona uyum sağlayarak uydu kanalları dışındaki platformlara da hızlıca erişebilmenizi sağlar. Ürünün bu özelliği sayesinde televizyon üzerinden yüksek kalitede dizi ve film izleyebilirsiniz. Mi TV Stick uygulama sayesinde sevdiğiniz içerikler her an ulaşılabilir hâle gelir. Ekran yansıtma özelliğiyle farklı cihazlardaki içerikleri özgürce izleyebilmeniz de mümkündür. Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm cihazların ekranını televizyona kolayca aktarabilirsiniz.

Xiaomi Mi Tv Stick Hakkında Blgiler

Xiaomi Mi Tv Stick Kurulumu Nasıl Yapılır?

 • Mi TV Stick’i TV’nin HDMI bağlantı noktasına takın
 • Güç adaptörünü bir prize takın
  diyagram
 • TV ayarlarından TV’nizi HDMI kaynağına uygun şekilde değiştirin
  ikon
  TV’deki Giriş / Kaynak düğmesi
 • Mi TV Stick’i kurun ve Wi-Fi ağına bağlanın
  ikon
 • Favori uygulamalarınızdan akış içeriğinin keyfini çıkarın

 

Xiaomi Mi Tv Stick Nerelerde Bulunur?

Xiaomi mi tv stick, bütün teknoloji sitelerinde ve teknoloji mağazalarında bulunmaktadır.

Xiaomi Mi Tv Stick Fiyatı Nedir?

Xiaomi Mi Tv Stick şuan ki güncel fiyatı 900 lira ile 2000 lira arasında değişmektedir.

Yorum yapın